Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

JADWIGA PIOTROWSKA, DZIURLA z Grodziska Wielkopolskiego

09 kwi 2014, 19:28

Poszukuję informacji na temat kuzynki mojego dziadka Leona Nowinki - JADWIGII PIOTROWSKIEJ - z Grodziska Wielkopolskiego. Mieszkała na ul. 12 Stycznia. Być może miała brata Stefana. Miała 3 dzieci: STEFANIĘ, WANDĘ I JERZEGO.

STEFANIA PIOTROWSKA po mężu nazywała się DZIURLA i miała 6 dzieci: MARYLA, WOJCIECH, BARBARA, ROMAN, MAREK, DOROTA.

Niestety nie mam informacji od kogo pochodziła Jadwiga Piotrowska i jak blisko była spokrewniona z moim dziadkiem Leonem. Była od niego starsza, a mój dziadek 1909-1993. Szukam jakichkolwiek informacji o jej dzieciach i wnukach (Dziurla).

Ania z Inowrocławia

Re: JADWIGA PIOTROWSKA, DZIURLA z Grodziska Wielkopolskiego

10 kwi 2014, 17:30

Aniu,
jeżeli twoje informacje są prawdziwe, to syn Jadwigi Piotrowskiej Jerzy miał córkę Danutę, która była moją koleżanką szkolną.
Z tego co wiem, wyprowadziła się po studiach do Kościana. Niestety nazwiska po mężu nie znam.
Tak się składa, że na cmentarzu w Grodzisku Wlkp, obok moich rodziców jest duża ilość grobów Piotrowskich, ale może to być inna rodzina, która mieszkała na ul. Bukowskiej.
Twoja Jadwiga mieszkała na ul. 27 stycznia (nie 12 stycznia) - przy parku.
Jeżeli jesteś zainteresowana danymi pochowanych osób, to przy najbliższej bytności w Grodzisku (maj) dane te spiszę.
Tak samo mogę popytać o rodzinę Dziurli.

Re: JADWIGA PIOTROWSKA, DZIURLA z Grodziska Wielkopolskiego

10 kwi 2014, 19:45

Oczywiście będę wdzięczna za wszystkie informację. Pewnie Jadwiga Piotrowska i jej dzieci są jakąś częścią mojego drzewa genealogicznego..tylko te informację które umieściłam wcześniej o nich posiadam. I być może co piszesz, jest prawdą i to o nich mi chodzi. Ciągle szukam.

Poszukuję też grobów NOWINKA w Grodzisku Wlkp. Jeśli się pan natknie na jakiś przypadkiem, to też proszę o spisanie danych.

Pozdrawiam Ania

Re: JADWIGA PIOTROWSKA, DZIURLA z Grodziska Wielkopolskiego

29 wrz 2014, 19:41

Witam pania nazywam sie Slawek Dziurla jestem prawnukiem Jadwigi Piotrowskiej a wnukiem Stefani jej corki babcia niestety juz nie zyje ale zyje jej corka Maria czyli moja mama apropo mama byla z babcia w 1993 na pogrzebie pani dziadka chetnie bym pania poznal mam 42 lata i mieszkam nadal w Grodzisku jesli pani zechce prosze o telefon 788 606 589 pozdrawiam Slawek Dziurla

Re: JADWIGA PIOTROWSKA, DZIURLA z Grodziska Wielkopolskiego

09 paź 2014, 09:21

Dziękuję Sławku....

JADWIGA PIOTROWSKA zd. Urbanowska

Jej rodzicami zapewne byli : Wojciech Urbanowski i Marianna zd. Nowinka

Marianna zd. Nowinka Urbanowska to siostra mojego pradziadka Jana Nowinki.

Ich rodzicami byli: Jakub Nowinka i Katarzyna Kubicka.
Odpowiedz