Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Skibiński ze wsi Głeboczek, parafia Niestronno, pow. Mogilno

30 kwi 2014, 16:22

Poszukuje informacji o nazwisku Skibiński ze wsi Głeboczek, parafia Niestronno, powiat Mogilno, Wielkopolska, z XIX w.
Niestety nie udało mi się znaleźć w żadnej bazie danych z ksiąg z parafii Niestronno. Mieszkam za granicą i nie mam możliwości w tej chwili podróży w tamte rejony.

Jedyną informację znalazłam jest na temat ślubu Jana Skibińskiego i Katarzyny Dąbrowskiej (Dąbroska) w 1888.
Wg naszych zapisków rodzinnych Jan Skibiński pochodził ze wsi Głeboczek, w powiecie Mogilno.

Będę wdzięczna za wskazówkę czy akta parafii Niestronno mogę znaleźć gdzieś w intenecie lub jeśli ktoś posiada dostęp za wypisy z akt.

Dziękuję

Re: Skibiński ze wsi Głeboczek, parafia Niestronno, pow. Mog

30 kwi 2014, 19:06

1. Posiadam skan wpisu par. Niestronno zgony 1851 rok (podaję po kolei kolumny): wpis Nr 8, Maj 1 (1851 r.) Głęboczek Mały, Mathias Ikiert, 67 lat, senex viduus, senectus, as.gener. Mathias Skibiński, Succesores: Tecla Płotka 45 an., Rosalia Klimczeska 40 an., Marianna Brzezińska 35, Caroline Skibińska 27, Joannes Ikiert 25, Adalbertus Ikiert 23.
Z zapisów wynika, że wśród spadkobierców zmarłego była m.in. jego córka Caroline zd. Ikiert, która wyszła za mąż za Mathiasa Skibińskiego (zgłaszającego zgon),

2. skan wpisu par. Niestronno zgony 1855 rok (podaję po kolei kolumny): wpis Nr 27, 1855, 28 Decembris, Mielno, Joannes Pochocki, 23 lata, famulus, conditio et professio patris: mercenarias, (ojciec) Mathias Pochocki, (matka) Antonina Skibińska,

3. skan wpisu par. Niestronno urodzenia 1915 rok (podaję po kolei kolumny): wpis Nr 3, Januar 16, Głęboczek, Januar 17, imię Zofia (dopisek: Matrim. Inict. Wladisl. Kubicki die 17.XI.1947 in Gościeszyn), (ojciec) Antoni Skibiński, (matka) Władysława Ciaciuch, cath., bytner, chrzestni: Walenty Ciaciuch z Zalesia, Józefa Skibińska z Głęboczka,

4. skan wpisu par. Niestronno urodzenia 1915 rok (podaję po kolei kolumny): wpis Nr 12, April 1, Głęboczek, April 4, imię Stanisław, (ojciec) Antoni Radomski, (matka) Pelagia Skibińska, cath., robot., chrzestni: Piotr Skibiński, Władysława Skibińska, oboje z Głęboczka,

5. Na Poznan Project jest wpis: Parafia katolicka Gąsawa, wpis 19 / 1888
Joannes Skibiński (28 lat)
ojciec: Matthias , matka: Carolina
Catharina Dąbroska (20 lat)
ojciec: Matthias , matka: Marianna
rodzice Jana Skibińskiego to te same osoby wymienione w pkcie 1. czyli zgłaszający zgon Mathias Skibiński i Carolina Skibińska zd. Ikiert (córka Mathiasa Ikiert) z Głęboczka.

Moi przodkowie również mieszkali w Głęboczku.

Pozdrawiam
Marian
Odpowiedz