Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Cieślewicz , Grępka, Grempka, Krysiński i inni Gniezno

10 lut 2007, 22:53

Witam
leszekkabacinski@neostrada.pl Gniezno

Szukam powiązania nazwiska Cieślewicz :
z nazwiskami : Cieślewicz , Grępka, Grempka, Krysiński i inni
Władysław Krysiński
( W. Krysiński nazwisko teścia mojej siostry Marioli Krysińskiej Kabacińskiej, którego matką była Rozalia Cieślewicz
córka Wawrzyńca Cieślewicza i Józefa Cieślewicz d. Eliaszak z Świątnik /Sokolnik) powiązania wg. opowiadań rodziny ze strony żony.

Miejscowości: Sokolniki /Gniezno ,Mączniki , Gniezno ( Żelaskowo , Nowaszki )

Stanisław Cieślewicz 1819 Goczłakowo / Niechanowo
Marianna Cieślewicz d. Polus 1828 Mnichowo / Gniezno
i ich dzieci :

Agnieszka Cieślewicz 02.12.1851 Żelaskowo
Marcin Cieślewicz 21.10.1854 Żelazkowo
Michał Franciszek Cieślewicz 22.08.1857 Żelazkowo
Tomasz Cieślewicz 01.12.1858 Żelazkowo
Weronika Cieślewicz 25.12.1861 Żelazkowo 27.11.1864 Żelazkowo
Katarzyna Cieślewicz 11.11.1864 Żelazkowo 28.11.1864 Żelazkowo

Kasper Cieślewicz 27.12.1865 Żelazkowo 25.01.1948 Gniezno
żona Jadwiga Cieślewicz d. Owczarczak 12.10.1873 Maciejewo powiat Kościan 11.09.1954 Gniezno
Linia żony Aleksanddry Woźniak Kabacińskiej

Wawrzyniec Cieślewicz 07.08.1868 Żelazkowo LINIA powiązana z nazwiskiem Krysiński Sokolniki ,Gniezno
Wszelkie dane uwagi , poprawki mile widziane , pozostałe dane na podany emali.

leszek Kabaciński
Kabat Gniezno
stan na dzień maj 2010
Ostatnio edytowano 06 maja 2010, 12:38 przez kabat, łącznie edytowano 2 razy

Parafia Kędzierzyn 1796 -1850 Cieślewicz

25 lut 2007, 10:27

Parafia Kędzierzyn 1796 -1850 Cieślewicz

Lubochnia, Żelaskowo i inne okoliczne miejscowości to miejsce pochodzenia wielu, bardzo wielu Cieślewiczów, z Gniezno , a może i dalej w Polsce.
Nie przesadzam, na każdej stronie zapisów w archiwalnych w księgach urodzin, ślubów i zgonów występują Cieślewicze, ale w ilości zapisów bardzo, bardzo dużej , i mało spotykanym wymiarze występowania ( tutaj Cieślewicz) w moim wieloletnim okresie poszukiwań.
To odpowiednik przysłowiego nazwiska Nowak, w parafi Kędzierzyn.
Sprawdz czy Moje powiązania Cieślewicz, będą z Twoimi pokrewne.

Ogłoszenie zamieszczone wyżej , już się w całości pokrywa.
Kontakty parafią Sokolniki , Kędzierzyn , Gniezno, w mojej żony rodzinie genealogicznej i realnej , są potwierdzone , z wielu rozmów, z żyjącymi Cieślewiczami z rodziny żony.
Szukam dalszych kontaktów z zainteresowanych nazwiskiem Cieślewicz
Leszek
stan na dzień 16 07

Re: Cieślewicz , Grępka, Grempka, Krysiński i inni Gniezno

27 gru 2012, 15:52

Witam ,mogę podać osoby ,które mogą być związane z tą rodzina .Co prawda mało wiem bo nie interesowało mnie to .Weszłam tu bo myślałam ze znajdę wiadomości o osobie co zginęła w ( Stutthof )w Sztutowie.
Jan Cieślewicz mieszkał w Pile jego żona Helena Cieślewicz z domu Kaczmarek, mają troje dzieci Łucja ,śp.Marian ,Alojzy,Bronisław.Nie wiem czy jestem pomocna .Jak by co postaram sie dostarczyć więcej wiadomości .Jestem z tej rodziny ,drugim pokoleniem .Jan Cieślewicz był moim dziadkiem.Troje dzieci jego jeszcze żyją .Siostra jego Stefania, chyba tak miała na imię ,mieszkała w Wodzisławiu Ślaskim .Ale mogę zawsze sie dowiedzieć coś więcej o rodzinie Cieślewicz .Pozdrawiam .e-mail----- melodia58@wp.pl .

Re: Cieślewicz , Grępka, Grempka, Krysiński i inni Gniezno

19 lut 2015, 18:28

viewtopic.php?f=12&t=9476
Agata Grempka
Odpowiedz