Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

STACHOWIAK parafia Lusowo, Ceradz Kościelny

10 maja 2014, 09:12

Witam serdecznie,
w trakcie moich poszukiwań natknęłam się na pewien problem. Otóż nie mogę znaleźć aktu chrztu mojego praprapradziadka Antoniego Stachowiaka. Wiem, że Antoni zawarł małżeństwo w 1856 roku z Agnieszką Wieczorek. W Akcie małżeństwa zapisano: "Antoni Stachowiak kawaler z Kobylniki, wiek oblubieńca 26 lat". Kobylniki to parafia Lusowo. Przeszukałem więc w Lusowie w latach od 1828 do 1935 księgę chrztów i brak w niej nawet nazwiska Stachowiak. Jak wiemy w aktach małżeństwa przeważnie zapisywano nie miejsce urodzenia oblubieńców, a ich aktualne miejsce zamieszkania.
W wyszukiwarce BASiA znalazłem, że w parafii Ceradz Kościelny w 1832 roku urodził się Antoni Stachowiak z Wawrzyńca i Katarzyny. Czy to może być mój Antoni? Link do skanu: http://szukajwarchiwach.pl/53/3257/0/1. ... RoC0YyPhSQ.
Być może ktoś też szukał Stachowiaków mniej więcej w tych latach i mógłby mi podpowiedzieć w jakich okolicznych parafiach można ich spotkać. Będę bardzo wdzięczny.
Dodam jeszcze, że Antoni zmarł 1861 roku, a więc nie ma pruskiego aktu zgonu w którym mogłaby być informacja o miejscu urodzenia.

Re: STACHOWIAK parafia Lusowo, Ceradz Kościelny

10 maja 2014, 10:04

Witam
Nazwisko Stachowiak na pewno występuje w Wirach i Komornikach.

Re: STACHOWIAK parafia Lusowo, Ceradz Kościelny

10 maja 2014, 13:32

Czy w akcie jest zapis z Kobylniki parafia Lusowo?Kobylniki są również w parafii Grodzisk,odległość Grodziska od Lusowa to około 40 kilometrów.Warto zwrócić uwagę na miejsce zamieszkania chrzestnych dzieci tej pary,być może chrzestnymi były osoby spokrewnione z Antonim.

Re: STACHOWIAK parafia Lusowo, Ceradz Kościelny

10 maja 2014, 14:00

Dziękuję za rady.
Nie jest napisane że parafia Lusowo. Po za Kobylnikami z Lusowa i tych koło Grodziska są Kobylniki są koło Szamotuł.
Patrzyłem na chrzestnych dzieci. Wszyscy są z Sadów. W Sadach ta para mieszkała, z Sadów pochodziła panna młoda. Więc to pewnie jej rodzina lub sąsiedzi.
Odpowiedz