Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję dziadka Alberta Geske

16 maja 2014, 08:56

Szukam wiadomości o moim dziadku Geske Albercie,Wojciechu, który był mężem Willigallównej Leokadii urodzonej 09.09.1870r. Dziadkowie mieszkali (na pewno moja babcia) do 1945r., w miejscowości Turzyn koło Szubina obecnie Kujawsko-Pomorskie.
Za wszelką informację serdecznie dziękuję. Stanisław Geske ,Bydgoszcz

Re: Poszukuję dziadka Alberta Geske

24 wrz 2015, 15:47

Szukam wiadomości o moim dziadku Geske Albercie,Wojciechu urodzonym 02.08.1870r. Łomnicy koło Trzcianki, który był mężem Wylegały Leokadii urodzonej 04.09.1870r. Dziadkowie mieszkali (na pewno moja babcia) do 1945r., w miejscowości Turzyn koło Szubina obecnie Kujawsko-Pomorskie.
Za wszelką informację serdecznie dziękuję. Stanisław Geske,Bydgoszcz
skg2@gazeta.pl

Re: Poszukuję dziadka Alberta Geske

24 wrz 2015, 16:25

Poszukuję mojego wujka Edmunda Grajewskiego syna Mariana i Zofii który urodził się w Bydgoszczy w roku 13.09.1911. W roku 1937 wyjechał za pracą do Starachowic. Mieszkał w miejscowości Wierzbnik część miasta Starachowic. Od roku 1937 nie mamy żadnej informacji o moim wujku a mamy bracie. Może ktoś zna losy Edmunda Grajewskiego, będę bardzo wdzięczny za informację, Stanisław
skg2@gazeta.pl

Re: Poszukuję dziadka Alberta Geske

24 wrz 2015, 16:42

Szukam wiadomości o moim dziadku Geske Albercie,Wojciechu urodzonym 02.08.1870r. Łomnicy koło Trzcianki, który był mężem Wylegały Leokadii urodzonej 04.09.1870r. Dziadkowie mieszkali (na pewno moja babcia) do 1945r., w miejscowości Turzyn koło Szubina obecnie Kujawsko-Pomorskie.


Łomnica koło Trzcianki należała do USC Biała [zespół przechowywany w AP w Pile, akta od 1874] i do parafii katolickiej w Trzciance (według informacji ze strony Projekt Poznań - w Archiwum Diecezjalnym w Koszalinie, akta nieudostępniane).
Z kolei Turzyn koło Szubina należał do USC Królikowo [zespół przechowywany w AP Bydgoszcz, akta od 1874 roku], parafia - Szubin, ale do 1899 brak ślubu tej pary w parafii katolickiej w Szubinie.

Wskazówki do samodzielnych poszukiwań.
Odpowiedz