Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję krewnych z okolic Ostrzeszowa

12 cze 2014, 10:23

Witam! :)
Poszukuję krewnych z okolic Ostrzeszowa : Witków i Rogalewskich oraz Chowańskich i Tensierowskich (Tęsierowskich) z Kobylej Góry.

Re: Poszukuję krewnych z okolic Ostrzeszowa

13 cze 2014, 11:02

Za radą Pani Izabeli postanowiłam trochę sprecyzować mojego posta.
Na temat Witków - Hieronim Witek (ur.1836r.) i Katarzyna Rogalewska (ur.1843/44r.) pobrali się w 1863r. w Ostrzeszowie. Hieronim i Katarzyna to moi 3xpradziadkowie. Mieli córkę Marię (ur.1864r.) i syna Franciszka (ur.1867r.). Franciszek to mój 2xpradziadek. O Hieronimie nie mam żadnych informacji. Rodzicami Katarzyny byli Wojciech Rogalewski (ojciec Michał) i Katarzyna Zawadka (ojciec Grzegorz, matka Anna Wacharzowna). W 1874r. Katarzyna, jako wdowa po Hieronimie, wychodzi za mąż w Parzynowie za Jana Mikosika (Mikosiaka).
Na temat Chowańskich - Jan Chowański (ur.1795r.) i Antonina Tensierowska (Tęsierowska)(ur.1805r.) pobrali się w 1824r. w Kobylej Górze. Jan i Antonina to moi 4xpradziadkowie. Rodzicami Jana byli Wawrzyn (Laurentius) i Marianna, a rodzicami Antoniny Jan i Dorota. Z tego, co wiem, mieli czworo dzieci : Hieronima (ur.1825r.), Nepomucenę (Joannę) (ur.1829r.). Nepomucena to moja 3xprababcia. W 1857r. wyszła za Pawła Bąka, a ich córka Tekla (moja 2xprababcia) w 1893r. poślubiła Franciszka Witka, syna Katarzyny i Hieronima Witków. Nepomucena miała również brata Franciszka i siostrę Annę.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje, Paulina.

Re: Poszukuję krewnych z okolic Ostrzeszowa

23 cze 2014, 18:24

Coś o Tęsiorowskich (może się przyda):

http://www.biblioteka.opatowek.pl/histo ... lowie.html

Całkiem sporo Tęsiorowskich występuje w parafii Godziesze. :)
Odpowiedz