Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Wolsztyński, Tomczak

17 cze 2014, 14:24

Witam,

Poszukuję informacji o moich przodkach z powiatu kościańskiego osób o nazwiskach Wolsztyński (Wolszczyński) oraz Tomczak (Tomczyk).

- akt urodzenia - Wolsztyński Jan, ur. ok. 1854 roku, syn Tomasza i Salomei Tomaczak, wg. aktu zgonu urodzony w powiecie kościańskim.
- akt urodzenia - Wolsztyński Tomasz, ur. ok. 1825 roku, syn Józefa i Franciszki, wg. akt zgonu urodził się w parafii Krajewice, wg aktu ślubu z 1850 roku zawartego w Wyskoci - pochodził z parafii Rąbinek
- akt urodzenia - Salomea Tomczak, ur. ok 1827 roku, córka Elżbiety, wg aktu ślubu jw. pochodziła z parafii Turew

Serdecznie proszę o pomoc odszukaniu informacji o moich przodkach

Re: Wolsztyński, Tomczak

28 lis 2015, 18:36

Witam,

Udało mi się trochę zawęzić poszukiwania i aktualnie prosiłbym o odszukanie i przesłanie zdjęcia aktu urodzenia Wolsztyńskiego Jana (lub Kazimierza) z parafii Rąbiń z roku 1854 +/- 2 lata. Z góry dziękuje za pomoc.

Re: Wolsztyński, Tomczak

28 lis 2015, 19:52

Witam,
Księgi w tego okresu są w APP
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/3478/ ... bJednostki

Re: Wolsztyński, Tomczak

28 lis 2015, 20:02

Tylko skanów brak :-)

Re: Wolsztyński, Tomczak

28 lis 2015, 21:31

Witam.
Heniu pisze wyraźnie że księgi są w APP do wglądu.
W podanym linku brak skanów bo księgi nie są jeszcze zdigitalizowane.

Re: Wolsztyński, Tomczak

28 lis 2015, 21:49

A ja mam do Poznania w linii prostej jakieś 250 km, stąd moja prośba o pomoc do osoby bywającej w AP o pomoc.

Re: Wolsztyński, Tomczak

29 lis 2015, 10:19

Wyraźnie Tobie napisałem w PW, że prośbę możesz zamieścić w odpowiednim dziale, wkleiłem nawet link. Wątpię jednak, żeby ktoś zarezerwował specjalnie dla Ciebie 5 jednostek (1854 +/- 2 lata), bo tylko 5 można jednorazowo zamówić. Możesz zlecić APP kwerendę, koszt 50-100 zł.
archiwum@poznan.ap.gov.pl
Odpowiedz