Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Konary,Miejska Górka

21 cze 2014, 11:49

Poszukuję rodziców Kaspra Poślednik oraz rodziców Martianny (Marianny) zd. Grzybek.
Wzięli oni ślub w Konarach w 1890 roku. Z tego związku urodziły się córki, o których wiem i mam na to dokumenty, Marcjanna ur. 30 XII 1896r.w Konarach oraz Urszula ur.18 X 1898r w Konarach.
Marcjanna wyszła za mąż za Tomasza Bujakiewicz 29 I 1921r (U.S.C. Miejska Górka),po jej śmierci (zm.01 XII 1928r w Miejskiej Górce),Tomasz Bujakiewicz ożenił się z jej siostrą Urszulą 03 IV 1929r (U.S.C. Miejska Górka).
Rodzicami Tomasza Bujakiewicz byli Piotr Bujakiewicz i Petronela zd. Rybak. Wzięli oni ślub 19 XI 1893r.w Konarach. Wiem, że w dniu pierwszego ślubu Tomasza mieszkali oni w Sobiałkowie, a w dniu jego drugiego ślubu z Urszulą, mieszkali w Chojnie ( tak wynika z dokumentów).
Niestety na żaden wcześniejszy ślad dotyczący Kaspra i Martianny Poślednik zd. Grzybek oraz Piotra i Petroneli Bujakiewicz zd.Rybak, nie mogę natrafić.
Nie znam również pózniejszych losów Tomasza i Urszuli Bujakiewicz zd. Poślednik.

Re: Konary,Miejska Górka

21 cze 2014, 20:01

bugakg napisał(a):Poszukuję rodziców Kaspra Poślednik oraz rodziców Martianny (Marianny) zd. Grzybek.


Przy ślubie Kaspra i Marcjanny jest komentarz:

Parafia katolicka Konary Rawicz, wpis 9 / 1890
Casparus Poslednik (23 lat)
Martianna Grzybek (28 lat)

Grażyna Bujakiewicz (e-mail: bugakg@gmail.com):To są moi pradziadkowie. Rodzice Casparusa->Casparus i Paulina zd.Kużnierska. Rodzice Martianny ->Nicolaus i Marianna zd.Skiba.
(05-02-2014)

Jeżeli Mikołaj Grzybek i Marianna z d. Skiba są rodzicami Marcjanny, to już nie trzeba ich poszukiwać gdyż są na mojej stronie na Geneanet

http://gw.geneanet.org/orpel

Pozdrawiam

Chrystian

Re: Konary,Miejska Górka

22 cze 2014, 01:20

Chrystian Orpel napisał(a):
bugakg napisał(a):Poszukuję rodziców Kaspra Poślednik oraz rodziców Martianny (Marianny) zd. Grzybek.

Przy ślubie Kaspra i Marcjanny jest komentarz:
Parafia katolicka Konary Rawicz, wpis 9 / 1890
Casparus Poslednik (23 lat)
Martianna Grzybek (28 lat)

I ten komentarz to był błąd, trochę się pośpieszyłam i nie mogłam go usunąć.
Ta moja Martianna wg. aktu ślubu urodziła się ~1862r. i w Twoim drzewie ona nie jest ujęta,
dlatego mam coraz więcej wątpliwości co do jej rodziców.
Aktu urodzenia Kaspra Poślednika i Martianny Grzybek w Archiwum nie odnaleziono.

Re: Konary,Miejska Górka

22 cze 2014, 09:02

[quote="bugakg
I ten komentarz to był błąd, trochę się pośpieszyłam i nie mogłam go usunąć.
Ta moja Martianna wg. aktu ślubu urodziła się ~1862r. i w Twoim drzewie ona nie jest ujęta,
dlatego mam coraz więcej wątpliwości co do jej rodziców.
Aktu urodzenia Kaspra Poślednika i Martianny Grzybek w Archiwum nie odnaleziono.[/quote]


Cywilny akt ślubu z 1890 roku (chyba w Miejskiej Górce) powinien zawierać informacje o rodzicach i miejscach urodzenia młodej pary ...

Pozdrawiam

Chrystian
Ostatnio edytowano 22 cze 2014, 23:00 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Konary,Miejska Górka

22 cze 2014, 09:12

Chrystian Orpel napisał(a):Cywilny akt ślubu z 1890 roku (chyba w Miejscej Górce) powinien zawierać informacje o rodzicach i miejscach urodzenia młodej pary ...



Jutro sprawdzę w AP Leszno i dam znać :)

Re: Konary,Miejska Górka

22 cze 2014, 13:26

Bardzo serdecznie dziękuję !

Pozdrawiam

Chrystian

Re: Konary,Miejska Górka

23 cze 2014, 19:26

Rodzicami Kaspra Poślednika są: Piotr i Józefa z d. Gabiś
A Marianny Grzybek: Michał Grzybek i Jadwiga z d. Musielak - z boku aktu dopisek z 1907 r. o zamienie imienia Jadwiga na Ludwika i nazwiska Grzybek na Woytera.

I ta poprawka pasowałaby do ślubu na PP:

Parafia katolicka Łaszczyn, wpis 1 / 1859
Michael Woytera alias Grzybek (24 lat) 100%
Ludovica Musielak (25 lat)

Mam skan jeśli ktoś jest zainteresowany :)


Grażyno, jeśli masz w swoim drzewie nazwisko Fryder/Frider to mamy współnych przodów 8)
Na MyHeritage wyskakują mi podobieństwa z Twoim drzewem (chyba że to inna Grażyna Bujakiewicz)

Re: Konary,Miejska Górka

23 cze 2014, 19:37

Alicjo, bardzo dziękuję.
Teraz muszę wnieść poprawkę do mojego drzewa.
Jeżeli mogę, to proszę o skan.
Tak mam w swoim drzewie nazwisko Fryder.

Re: Konary,Miejska Górka

23 cze 2014, 20:43

Ślicznie dziękuję !

Michał Grzybek syn Ignacego Wojtera i Katarzyny Grzybek jest w mojej bazie. Jakieś dalekie pokrewieństwo ze mną jest też ... :D

Również prosiłbym o skan ślubu.

Mój mejl : orchrist@numericable.fr

Pozdrawiam serdecznie

Chrystian

Re: Konary,Miejska Górka

23 cze 2014, 23:10

Mój e-mail: bugakg@gmail.com
Sprawdzę Fryder
dziękuję
Odpowiedz