Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

26 cze 2014, 10:52

Witam!
Poszukuję informacji na temat rodziny Soszyńskich ze wsi Wymysłowo, parafia Trzemeszno.

Mój Pradziadek Piotr Soszyński ur. prawdopodobnie w 1873r zmarł w 1963 r.
Jego żoną była Stanisława Soszyńska zd. Słomowicz (niestety daty urodzenia i śmierci nie znam)

Nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat krewnych Piotra i Stanisławy.


Za wszelkie informacje będę ogromnie wdzięczna!

Pozdrawiam
A. Soszyńska

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

26 cze 2014, 13:32

Dzien dobry :-),
przejrzalem akta urodzenia z Trzemeszna (wies, lata 1871-1874), i nie znalazlem urodzin Piotra ani zadnej pary Soszynskich. Zgaduje zatem, ze Piotr z zona Stanislawa zamieszkali pozniej w Wymyslowie, ale sam urodzil sie gdzie indziej.

W wolnej chwili moge poszukac urodzin Stanislawy Slomowicz, ale rokuje to jeszcze mniejsze nadzieje - prawdopodobnie urodzila sie po 1874 roku, na ktorym koncza sie akta z tej parafii. I tez niekoniecznie musiala sie w tejze parafii urodzic.

Pozdrawiam,

Piotr

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

26 cze 2014, 14:26

Dziękuję :)
Niestety nie wiem skąd dziadek pochodził. Właśnie próbuję się tego dowiedzieć
ale jakoś mi to ciężko idzie.
Osoby z rodziny, które mogłyby coś wiedzieć niestety poumierały.

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

26 cze 2014, 14:27

A tak z ciekawości to skąd ma Pan dostęp do dokumentów na temat urodzeń w Trzemesznie?

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

26 cze 2014, 17:40

Dzien dobry,
Z mikrofilmow Mormonow ☺. Maja naprawde spory zasob, aczkolwiek dostep do nich tylko w ich centrach (z malymi wyjatkami). Na pewno gdzies na forum jest opis, jak mozna z nich w Polsce korzystac.

Pozdrawiam,

Piotr

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

26 cze 2014, 20:34

Informacje i zamawianie mikrofilmów we Wrocławiu.
https://familysearch.org/learn/wiki/en/ ... ory_Center

Również można zamawiać w CHR w Warszawie.

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

28 cze 2014, 06:06

Jesli cos moge pomóc w poszukiwaniu Soszyńskich rozwazyl bym tez od razu szukac nazwiska Socha,ja spisuje rodzine Socha z terenu Konin,Lichen,Gosławice i te same osoby sa pisane w róznych odmianach Socha Soszynski Sochowa
Pozdrawiam

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

28 cze 2014, 19:27

NENULKA16 napisał(a):Witam!
Poszukuję informacji na temat rodziny Soszyńskich ze wsi Wymysłowo, parafia Trzemeszno.

Mój Pradziadek Piotr Soszyński ur. prawdopodobnie w 1873r zmarł w 1963 r.
Jego żoną była Stanisława Soszyńska zd. Słomowicz (niestety daty urodzenia i śmierci nie znam)

Nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat krewnych Piotra i Stanisławy.


Za wszelkie informacje będę ogromnie wdzięczna!

Pozdrawiam
A. Soszyńska
Witaj .Mam w swoich notatkach Loeona Soszynskiego

Helena Zlotecka ur 28.05.1931w Wylatkowie corka Marcelego i Jadwigi zd Szeszyckiej
Jej maz Leon Soszynski
Mieszkala w Wylatkowie a potem w Powidzu. Moze ta informacja naprowadzi cie na jakis trop.
Niestety o Leonie nie mam nic wiecej.
Pozdrawiam Krystyna Maria

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

28 cze 2014, 19:34

Dziękuję bardzo Pani Krystyno!

Ja też mam u siebie Leona Soszyńskiego ale niestety to jakiś inny.
Możliwe że Leon z Wylatkowa jest kuzynem mojego dziadka albo coś w tym stylu.

Dziękuję za info.

Pozdrawiam
A.

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

28 cze 2014, 19:34

śmiechowski napisał(a):Jesli cos moge pomóc w poszukiwaniu Soszyńskich rozwazyl bym tez od razu szukac nazwiska Socha,ja spisuje rodzine Socha z terenu Konin,Lichen,Gosławice i te same osoby sa pisane w róznych odmianach Socha Soszynski Sochowa
Pozdrawiam




Wszystko możliwe, dziękuję :D

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

22 wrz 2016, 11:34

śmiechowski napisał(a):Jesli cos moge pomóc w poszukiwaniu Soszyńskich rozwazyl bym tez od razu szukac nazwiska Socha,ja spisuje rodzine Socha z terenu Konin,Lichen,Gosławice i te same osoby sa pisane w róznych odmianach Socha Soszynski Sochowa
Pozdrawiam

Witam :) Okazuje się że Pana podpowiedź była jak najbardziej trafna :) Po 6 lat poszukiwań znalazłam dane o pradziadku pod nazwiskiem Socha !

Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

23 wrz 2016, 09:43

Może będzie przydatne w dalszych poszukiwaniach.
Józef Soszyński-Marianna Owedyk -syn Józef ur.1886 w Miechowiczkach pod Inowroclawiem
Michał Soszyński 36 lat zmarł w 1876 w Rycerzewku
Wincenty Soszyński-Katarzyna Wożniak syn Józef ur.1878 Pakość zgon 30.08.1962 Pakość ten Józef poślubił p.Kulczewską w Pakości w 1905r.
Marianna Socha alias Soszyńska ur.Podgórzyn wychodzi za Franciszka Muldę w 1879 w Żninie rodzice Mikołaj i Lucia Witczak
Dane te można uzyskać w bazie www. genealogia w archiwach
Elżbieta

Re: Soszyńscy, Słomowicz- Wymysłowo, Trzemeszno

25 wrz 2016, 09:54

Przeglądając wczoraj Szczepanowo znalazłam Wojciecha Soszyńskiego który mając 29 lat zmarł 22.08.1841 w Radłowie.Elżbieta
Odpowiedz