Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

August Olszyński parafia Kotłów k.Ostrowa Wlkp rok 1834 ur.

19 sie 2014, 15:16

Jak w temacie: szukam akt metrykalnych dotyczących Augusta Olszyńskiego i jego przodków i potomnych. / syn Stanisława i Marianny z/d Oleszek.
W czasie do przodu znam następujace fakty: w dn. 4.09.1858r ożenił się z Ludwiką Karoliną Ryng pochodzącą z Mińska Mazowieckiego,po ślubie osiedlili się w Antoniewie Huta k.Ostrowii Maz i tam mieli troje dzieci w kolejności Antoni, Marianna i Aleksandra. Córki zmarły zaraz po urodzeniu, został Antoni- mój pradziadek w linii prostej- mistrz szewski w Warszawie, ożenił się z Ludwiką Krajewską pochodzącą z Płocka w roku 1882 i z tego małżeństwa 8-ro dzieci w tym jeden syn. Tu cała linię genealogiczną do czasów obecnych znam.

August- mój prapradziadek urodził się w Ludwikowie ówczesnej parafii Kotłów.
Czy miał rodzeństwo? Czy oprócz tych trojga dzieci miał jeszcze inne? Ta pierwsza trójka, jak napisałem wcześniej, urodziła się w Antoniewie Huta koło Ostrowii Mazowieckiej.Tam już wszystko sprawdziłem. Tej huty obecnie już nie ma.
August był fabrykantem w dziedzinie hut szkła gospodarczego. Wcześniej przebywał w Krasnosielcu /rok 1858/-diecezja płocka- tam też podobno była jakaś huta szkła.
Chciałbym wiedzieć,gdzie August i Karolina są pochowani, gdyż po roku 1870 ślady się urywają. Coś po rodzinie krążyły plotki, że mógł wyjechać na teren Rosji, gdzie mógł współuczestniczyć w budowie hut szkła na tamtych terenach, i tam mógł zostać na zawsze, ale jak to można sprawdzić. Była mowa o Odessie, Mińsku,Nowoborysow,Kijów,Uljanów,Brześć,Samara.To wynika z zachowanych kartek pocztowych z początku lat 1900-tych.
Być może jest pochowany w Mińsku Mazowieckim razem z rodzicami swojej żony /Mikołaj i Katarzyna Ryng/- Tu mam tylko szczątkowe informacje na podst. genealodzy.pl.
Także tylko tyle wiem, aż tyle.
Może ktoś jest w stanie mi cokolwiek pomóc w sprawie- z góry dziękuję. Pozdr....

Re: August Olszyński parafia Kotłów k.Ostrowa Wlkp rok 1834

22 sie 2014, 20:56

Witam,

Wg akt metrykalnych parafii Kotłów, Fryderyk August Olszyński urodził się 8 lutego 1835 roku. Jego ojciec Stanisław pojawia się w aktach w 1834 roku i rok później znika. wygląda na to, że wywędrował dalej...


Pozdrawiam. Paweł

Re: August Olszyński parafia Kotłów k.Ostrowa Wlkp rok 1834

22 sie 2014, 21:15

Trochę mało informacji o rodzicach. Tak, wywędrował potem za Gniezno do Huty Amelin koło Krasnosielca. Jak wiadomo był fabrykantem od hut szkła gosp.Tam ożenił się z Ludwika Karolina Ryng poochodzącą z kol.Janów koło Mińska Maz.
Może jak masz dostęp do tego aktu urodzenia to bardzo proszę o dane imiona rodziców, powinno być matka z domu, ile Stanisław w tym dniu miał lat, tak samo matka. A może masz jakiś scan to poproszę.

Re: August Olszyński parafia Kotłów k.Ostrowa Wlkp rok 1834

23 sie 2014, 07:14

Wszystko znajdziesz na "szukajwarchiwach" w aktach parafii katolickiej w Kotłowie.

Paweł

Re: August Olszyński parafia Kotłów k.Ostrowa Wlkp rok 1834

23 sie 2014, 07:28

No właśnie nie mogłem wyszukać. W którym AP ?

Re: August Olszyński parafia Kotłów k.Ostrowa Wlkp rok 1834

23 sie 2014, 08:13

Link do strony:
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/3355/0/?q=kotłów+XTYPEro:zesp+XSKANro:t&wynik=1&rpp=15&page=1#tabZespol


Pozdrawiam. Paweł

Re: August Olszyński parafia Kotłów k.Ostrowa Wlkp rok 1834

23 sie 2014, 08:43

Dzięki, dokopałem się do tych aktów. Wiele się tam dowiedzieć nie można, no ale zawsze coś. Myślałem,że to będzie w AP Kalisz- bo najbliżej.
Odpowiedz