Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

rodzina Patryjas

26 sie 2014, 09:37

Witam :)
dopiero raczkuje w genealogii , ale bardzo chciałabym się dowiedzieć czy mam jakąś rodzinę ze strony Ojca, niestety poszukiwania moje są utrudnione ze względu na pisownie nazwiska :( raz jest Patryjas, innym razem Patryas lub Patrias. Czy ktoś może mi pomóc?

Stanisław Patryjas ur 1945
rodzice: Franciszek i Anna (z domu Szymanowska)
siostra Aniela Patryjas (zmarła w 1943)
miejsce zamieszkania Zduny (k Krotoszyna)

wiem że dziadek miał (Franciszek Patryjas) miał rodzeństwo
wiem też że odwiedzała mojego tatę jak był mały (lata '50 '60) rodzina z Włoch i Holandii

z góry dziękuję za każdy trop

Re: rodzina Patryjas

26 sie 2014, 12:59

Kinia napisał(a):Witam :)
dopiero raczkuje w genealogii , ale bardzo chciałabym się dowiedzieć czy mam jakąś rodzinę ze strony Ojca, niestety poszukiwania moje są utrudnione ze względu na pisownie nazwiska :( raz jest Patryjas, innym razem Patryas lub Patrias. Czy ktoś może mi pomóc?

Stanisław Patryjas ur 1945
rodzice: Franciszek i Anna (z domu Szymanowska)
siostra Aniela Patryjas (zmarła w 1943)
miejsce zamieszkania Zduny (k Krotoszyna)

wiem że dziadek miał (Franciszek Patryjas) miał rodzeństwo
wiem też że odwiedzała mojego tatę jak był mały (lata '50 '60) rodzina z Włoch i Holandii

z góry dziękuję za każdy trop


Zapytaj najpierw ojca o datach i miejscowościach urodzenia, ślubu, a ewentualnie zgonu swoich rodziców (a swoich dziadków).

Pozdrawiam

Chrystian

Re: rodzina Patryjas

26 sie 2014, 13:15

Witaj :)
dziękuje za (po)odpowiedź

Ojca nie zapytam, gdyż już nie żyje (1997)
ale wkrótce idę do księdza "przekopać" księgi i mam nadzieję coś zdobyć.

Nie mniej jednak mam nadzieję, że ktoś z okolic się odezwie, gdyż nazwisko nie było bardzo popularne

pozdrawiam serdecznie
Kinga

Re: rodzina Patryjas

26 sie 2014, 13:32

Przykro mi, że tak młodo zmarł.

Nazwisko Patryas (w różnych wariantach, także Patryniak, Patriniak) występuje w mojej bazie http://gw.geneanet.org/orpel

Parafie Lutogniew, Wielowieś, więc nie daleko od Zdun.

Pozdrawiam

Chrystian

Re: rodzina Patryjas

31 sie 2014, 09:10

Witaj!
Rodzina Patrjasów (Patryjasów) mieszkała nw Białym Dworze wsi przyległej do Koźmina Wielkopolskiego. Będzie to parafia św Stanisława w Koźminie. Sprawdź w archiwach, tam są skany.
Odpowiedz