Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

GAŁĘZEWO -SASKOWSKI vel LASKOWSKI vel LISKOWSKI

12 wrz 2014, 21:41

Dzien dobry witam wszystkich . Dzis do Panstwa zwracam sie z prosba w ewentualnym dijsciu do prawdy w pewnej sprawie mianowicie :
Gdzies ok 1846-50 prawdopodobnie we wsi GAŁĘZEWO okolice Ryszewa / Rogowa rodzi sie Wojciech no i wlasnie tu jest problem bo rodowe nazwisko ktore przepisywane jest z pokolen na pokolenie to SASKOWSKI i wszystko byloby ok gdyby nie fakt iz w 1 wojnie swiatowej ginie brat mojego pra dziadka Kazimierz a na grobie widnieje napis LISKOWSKI czyzby literowka ? Byc mozliwe tylko w ktorym przypadku SASKOWSKI czy LISKOWSKI . Smaczku calej historii dodaje fakt iz jednym z czlonkow grupy SAMODZIELNY OKREG AK PALUKI 315 i w spisach IPN oraz niemieckich widnieje nazwisko LASKOWSKI ze wsi Chwalowo kolo Mogilna . Tam nigdy nikt taki nie mieszkal To SASKOWSKI vel LISKOWSKI tam mieszkali . Moja prosba to czy moze gdzies u kogos w drzewie gen widnial WOJCIECH LASKOWSKI vel Lisowski . Dodam ze we wsi GALĘZEWO do dzis dnia mieszka wielu LASKOWSKICH . Byc moze moj pradziadek to nie wcale SASKOWSKI lecz Laskowski lub Liskowski . Ktos sie kiedys omylil tylko kto i gdzie :-) . Bede wdzieczny za wszelka pomoc . Pozdrawiam serdecznie Andrzej

Re: GAŁĘZEWO -SASKOWSKI vel LASKOWSKI vel LISKOWSKI

12 wrz 2014, 21:49

Przepraszam male sprostowanie WOJCIECH SASKOWSKI vel LASKOWSKI vel LISKOWSKI to moj pra pra dziadek . Ozenil sie z Marianna z.d GRAJKOWSKA zbudowali dom we wsi Chwalowo kolo Mogilna . Kasimir ktory polegl w akcie zgonu ma ur Chwałowo a wiec to syn mojego pra pra dziadka i brat mojego pra dziadka . Na grobie u Kasimira we Francji tam polegl jest napis Kasimir Liskowski .
Odpowiedz