Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szukam rejestru mieszkańców Wierzonki

27 wrz 2014, 08:28

Witam,
czy istnieją jakieś rejestry mieszkańców dotyczące miejscowości Wierzonka, Mielna lub Kowalskie obejmujące lata 1860-1920? Przeglądałem rejestr mieszkańców Wierzonki sygn. 104 (zesp. Akta gm. Czerwonak, AP Poznań), jednak obejmuje ona lata 30 XX w.
Z góry dziękuję :)

Re: Szukam rejestru mieszkańców Wierzonki

27 wrz 2014, 19:45

Witaj Jakubie
nie wiem czy istnieje rejestr mieszkańców Wierzonki,Mielna i Kowalskie. Ale może Cię zainteresuje :
Urząd Stanu Cywilnego Wierzonka (pow. poznański)
http://szukajwarchiwach.pl/53/1977/0/?q ... 1#tabSerie
W moim kręgu zainteresowań jest również Wierzonka: urodził się tam mój prapradziadek-Stanisław Domański w 1877 roku,(jego żona Katarzyna Kozak -ślub wzięli w Kórniku) ,jego rodzice to-Vinzent Domański (ur,zm?) i Antonina Widerska (ur,zm?) ślub?. Niestety nic więcej nie udało mi sięustalić i odnaleźć. Jeśli Jakubie natrafisz na Domańskich lub jakiekolwiek materiały dotyczące Wierzonki-to proszę pamiętaj o mnie :)
Pozdrawiam.Beata

Re: Szukam rejestru mieszkańców Wierzonki

28 wrz 2014, 08:43

Witam
oczywiście USC Wierzonka jest przejrzany. Szukam rejestru ponieważ mam problem z ustaleniem miejsca urodzenia prapra...babki. Wiem że się urodziła około 1844 roku, ale nie wiem gdzie. W akcie małżeństwa oraz zgonu nie ma tej informacji. Nadzieja w rejestrze :)
Odpowiedz