Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Jezierscy, Makowscy, Górniak - Bydgoszcz,Nakło, Wągrowiec

04 paź 2014, 15:22

Poszukuje wszelkich informacji,przodkow i potomkow rodzin

Julia (Juliana) Jezierska zd prawdopodobnie Gorniak. Maz Zenon Makowski (BYDGOSZCZ)
Dzieci
- Wojciech Jezierski wlasciciel restauracji w Bydgoszczy, utopil sie w 1937 roku
- (moja babcia) Helena Makowska (zd Jezierska) urodzila sie w Trzemzal wyszla za maz za Stanislawa Makowskiego, trojka ich dzieci Maurycy, Kornelia i MIkolaj urodzili sie w Bydgoszczy, Wojciech Jerzy oraz Grzegorz w Poznaniu
- Maria Jutrowska (zd Jezierska) maz prawdopodobnie Feliks nazwisko nieznane
- Elzbieta Stań (zd. Jezierska)
- Sylwester Jezierski
- Michal Jezierski

Rodzina Makowskich (WAGROWIEC, BYDGOSZCZ, NAKŁO)
Franciszek Makowski żona Maria (zd. nazwiska brak) (miejscowość na 99% Wągrowiec)
Dzieci:
- Stanislaw Makowski ur. w Wagrowcu, potem Bydgoszcz, Ostatnia miejscowosc Poznan
- Antoni (Antek) Makowski
- Władysława Makowska
- prawdopodobie jeszcze jeden byl brat
Jeden z braci Antoni albo nieznany z imienia wyjechal do Berlina, drugi pozostal w Bydgoszczy
Powyzsze rodzenstwo prowadzilo apteke na Rynku w Wagrowcu, Bydgoszczy albo Nakle.

Re: Jezierscy, Makowscy, Górniak - Bydgoszcz,Nakło, Wągrowie

05 paź 2014, 12:12

Witam,


już chyba pisałem gdzieś wcześniej w takim wątku, że ma mojej ulicy w Bydgoszczy mieszkał kiedyś Antoni Makowski z żoną i rodziną. Był pracownikiem PKP.

Jego krewni wciąż tam mieszkają.


Pozdrawiam
Andrzej

Re: Jezierscy, Makowscy, Górniak - Bydgoszcz,Nakło, Wągrowie

05 sty 2015, 05:25

W Pleszewie Wlkp.była w XIX i pierwszej połowie XX wieku bardzo rozgałęziona rodzina Jezierskich.
Głównie rzemieślnicy:rzeźnicy i szewcy.Może są powiązania?
Pozdrawiam "gerszewski"

Re: Jezierscy, Makowscy, Górniak - Bydgoszcz,Nakło, Wągrowie

05 sty 2015, 05:41

Witam

Istnieje ciekawa książka "Śledztwo w sprawie króla smalcu" Magdaleny Mrugalskiej - Banaszak, opisująca dzieje poznańskiej rodziny Jezierskich. Być może tam będą odniesienia do osób, o które pytasz.
Odpowiedz