Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Bötcher Jutrosin

15 paź 2014, 21:37

Szukam informacji o Apolonii Bötcher ur ok 1846 r. A w szczególności imion rodziców.
ślub Apolonii
Parafia katolicka Jutrosin [Jutroschin], wpis 8 / 1871

Martinus Malinowski (24 lat) 100%
Paulina Bötcher (25 lat)

Re: Bötcher Jutrosin

23 paź 2014, 12:04

Szukam informacji o Apolonii Bötcher ur ok 1846 r. A w szczególności imion rodziców.
ślub Apolonii
Parafia katolicka Jutrosin [Jutroschin], wpis 8 / 1871

Martinus Malinowski (24 lat) 100%
Paulina Bötcher (25 lat)


Twoje pytanie dotyczy Apolonii czy Pauliny?
Ja w swoich notatkach zapisałem:

Jutrosin parafia katolicka:
Botcher Apolonia rodzice Antonius Theophilia akt B 19/1847

W tym czasie [1845-1848] nie odnotowałem aktu urodzenia Pauliny Botcher.

Pozdrawiam,

Roman
Ostatnio edytowano 23 paź 2014, 15:46 przez Roman_Szynka, łącznie edytowano 1 raz

Re: Bötcher Jutrosin

23 paź 2014, 15:22

witam,
czytając dzienniki...

Böttcher Alfred zam.Łódź ul.11 Listopada 144
Zgubił kartę rzemieślniczą na prowadzenie rzemiosła rzeźniczego wydaną przez Starostwo Powiatowe Łódź.
Dziennik Woj.UW Łódź nr.5 – 35 rok

henry
Ostatnio edytowano 23 paź 2014, 17:15 przez henry, łącznie edytowano 1 raz

Re: Bötcher Jutrosin

23 paź 2014, 15:58

Bardzo dziękuję Panie Romanie. Apolonia i Paulina to ta sama osoba z pewnością chodzi o nią.
Jeśli natrafił by Pan na jeszcze na jakieś informację dotyczące tych Bötcher to proszę o wiadomość.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Re: Bötcher Jutrosin

29 paź 2014, 16:49

Moją kolejną prośbą jest pomoc w odnalezieniu rodziców Antoniego Bötchera który poślubił Teofilę Hechmann w 1844 roku w parafii Jutrosin wpis 22/1844. Na szukajwarchiwach.pl znalazłem w "Pomoce kancelaryjne [skorowidze] " USC Jutrosin zgon Jakiegoś Antoniego Bötchera w 1883r. Jednak nie wiem czy chodzi o tą samą osobę gdyż nie ma jeszcze udostępnionych skanów z tego roku, dlatego proszę osoby mające dostęp do aktów parafii Jutrosin o sprawdzenie tego zgonu.

Re: Bötcher Jutrosin

29 paź 2014, 23:53

Dlatego proszę osoby mające dostęp do aktów parafii Jutrosin o sprawdzenie tego zgonu.


Krzysztofie powinieneś dotrzeć do aktów parafii katolickiej w Jutrosinie. Lata które cię interesują są dostępne. Możliwości masz dwie:

- Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu gdzie na miejscu przejrzysz odpowiedni mikrofilm.

- Zamówisz mikrofilm u Mormonów [15 zł /za 3 miesiące dostępu] i przejrzysz go w ich centrum w Warszawie lub we Wrocławiu. Ten mikrofilm jest identyczny z tym dostępnym w Poznaniu.

Trzecia możliwość - może się znajdzie ktoś kto za ciebie przejrzy ten akt w Poznaniu.

Przy okazji chcę cię uprzedzić że większość aktów zgonu osób dorosłych z tamtego okresu nie zawiera informacji o rodzicach zmarłego. Bardziej wskazane byłoby dotarcie do ich aktów chrztu, dostępnych w wymienionych wcześniej miejscach.

Pozdrawiam,

Roman

Re: Bötcher Jutrosin

17 sty 2015, 13:33

Witam
Dziękuję Panie Romanie za odpowiedź. Niestety na razie nie mam możliwości wyjazdu do archiwum.
Znalazłem natomiast akt zgonu Antoniego Bottchera na szukajwarchiwach.pl.
Wynika z niego że urodził się on w Jutrosinie w roku 1815 bądź 1816 (zmarł w 1883 w wieku 67 lat)
Dlatego zwracam się do osób odwiedzających Archiwum Archidiecezji w Poznaniu o pomoc i odszukanie aktu chrztu Antoniego
Odpowiedz