Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Stachowski z Rakoniewic i Stanisław Kaczmarek Buk

27 paź 2014, 21:27

W USC Poznań spotkałem się z odmową wydania aktu zgonu siostry mojej prababci ponieważ nie jest w linii prostej tylko w "krzywej". Prababcia Weronika Stachowska ur. 31.12.1856 jej siostra Michalina Stachowska 1.9.1876 - 9.2.1947 Poznań poch. Poznań Miłostowo, była panną więc trudno doszukać się potomków z tymi latami w linii prostej. Może ktoś zajmuje się rodziną Stachowskich z Rakoniewic. O prababci też niewiele wiem. Znalazłem 2 synów - chyba nieślubnych, bo o ojcu nic.

Spotkałem się w Buku na cmentarzu św. Krzyża grób z osobliwym napisem: "stary żołnierz napoleoński Stanisław Kaczmarek 8.5.1789 - 19.3.1875".Czy może ktoś zajmował się genealogią tej postaci? Może to mój przodek?
Będę wdzięczny za wszelkie dane. Pozdrawiam
Marian K.
----
poszukuję Kaczmarek Jęch- Buk, Stachowski,Wieczorek,Pochanke -Rakoniewice, Frankowski, Flis-Wąsowo, Grzebienisko, Brody i okolice

Re: Stachowski z Rakoniewic i Stanisław Kaczmarek Buk

28 paź 2014, 20:16

Temat tego grobu żołnierza napoleońskiego był już na forum
viewtopic.php?f=5&t=5468&p=51378&hilit=NAPOLEO%C5%83SKIEGO#p51378

Re: Stachowski z Rakoniewic i Stanisław Kaczmarek Buk

28 paź 2014, 21:35

Aga - dziękuję za informację o Stanisławie Kaczmarku - jak to było omawiane to mnie jeszcze na forum "Gniazda" nie było. Po drugie po forum dopiero raczkuję i niekiedy trudno mi pewne fakty uchwycić a jeśli chodzi o genealogię to wstępnie już porozumiałem się z USC w Buku odnośnie pradziadka bo z parafii dane do 1945 r. są już w AA Poznań. Zobaczę jak dalej mi pójdzie.

Marian K.

Re: Stachowski z Rakoniewic i Stanisław Kaczmarek Buk

29 paź 2014, 06:39

Marianie podaj coś więcej o Twoim pradziadku,daty nazwisko małżonki może coś znajdziemy.
Zaglądałeś już na Poznan Project? Wyszukiwarka małżeństw w Wielkopolsce.


http://poznan-project.psnc.pl/
Krzysztof.

Re: Stachowski z Rakoniewic i Stanisław Kaczmarek Buk

31 paź 2014, 21:07

Dzięki Krzysztofie za chęci udzielenia pomocy. Mam rozpracowanego pradziadka - Józef Kaczmarek 2.3.1854 Dobieżyn/ 7.2.1913 Wielkawieś,ślub 17.6.1879 Buk, rodzice Maciej Kaczmarek (1827) matka Wiktoria Rosadzińska (1835) ślub 1852 Niepruszewo,prababcia Marianna Zieleśkiewicz 1859 Wielkawieś/ ........?, rodzice Antoni Zieleśkiewicz i Ewa Piaskowaska,
Pomogli mi braciszkowie z AA Poznań zupełnie bezinteresownie "od ręki".
Temat będę drążył dalej bo rodzina ojciec i dalej to Buk i okolice i ten nieszczęsny Stanisław Kaczmarek. Może z dalszych pokoleń ?rodzeństwo itp. coś się doszukam. Gorzej z drugą stroną rodziny tj. Stachowskich - jeszcze chyba nie figurują w internecie.
Pozdrawiam - jestem pod wrażeniem Twej genealogii rodzinnej - widzę, że tam wątek Kaczmarków też występuje. Marian K.

Re: Stachowski z Rakoniewic i Stanisław Kaczmarek Buk

02 lis 2014, 20:51

Witam Cię Marianie!
Obiecałem Ci,że może coś znajdziemy,ale to co odkryłem przerosło moje najśmielsze oczekiwania do tego mam także kilka aktów.Tak ,Kaczmarki występują ze strony Nadobników,ale i z drugiej strony od mamy i Ci są dla Ciebie ważni.
Twój Maciej Kaczmarek ur.14.02.1827 Dobieżyn chrzest 18.02.1827 Buk ,syn Stanisława i Agnieszki Targosz.
Ślub 19.01.1852 z Wiktorią Rosadzińską z Otusza i na tym ślubie świadkiem jest mój 2pradziadek ze strony mamy Antoni Targosz z Żegowa oraz Bartolomeusz Wachowiak z Dobieżyna.
Ślub Stanisław Kaczmarek i Agnieszka Targoszyńska Buk 25.02.1819 nazwisko Agnieszki zostało źle zapisane przez księdza,wypaczone powinno jak dla mnie na 99,99% to Agnieszka Targosz.Taki sam błąd jest w zapisie przy śmierci Barbary matki Antoniego.Antoni zgłaszał zgon i został wpisany jako Targoszyński
Do tego chrzestnym dziecka Antoniego i Julianny Króliczak w 1843 roku jest m.in. Stanisław Kaczmarek.
Myślę,że tu nie bez powodu te osoby występują przy uroczystościach.Mam jeszcze Reginę Kaczmarek....
Marianie proszę podaj mi adres mailowy to podeślę Ci skany.
Targoszy mam na 70 % rozpisanych choć jednego odłamu nie mogę powiązać, także nie wiem skąd przybył do Dobieżyna Walenty Targosz.
Serdecznie pozdrawiam>
Krzysztof.

Re: Stachowski z Rakoniewic i Stanisław Kaczmarek Buk

06 lis 2014, 11:46

Witaj Krzysztofie
Adres mailowy wysłałem, tylko nie wiem czy właściwie wysłałem i czy dotarł - z serwisu WTG przychodzi informacja o spamie więc nie wiem co o tym sądzić.
Pozdrawiam Marian K.

Re: Stachowski z Rakoniewic i Stanisław Kaczmarek Buk

06 lis 2014, 19:11

Witaj Marianie!
Wiadomość dotarła,adres mam i dzisiaj wysyłam Ci obiecane skany.Wracam ok. 19 z pracy kończymy poznańskiego Amazona choć już on pracuje na 50%.
Ponad to zmotywowałeś mnie Tym Stanisławem i nie odpuściłem.Dziś śmiało mogę powiedzieć na 99,9%,że spoczywający na małym cmentarzu UW żołnierz Napoleoński to Twój przodek,gratuluję!
Skoro doszedł jeszcze ślad Targoszy to i to muszę rozwiązać do końca.
Wysyłam skany i jeszcze się odezwę.
Pozdrawiam/
Krzysztof.
Odpowiedz