Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

STACHOWSKI JAN z Kalisza/Warszawy

09 lis 2014, 16:40

Witam poszukuję informacji dotyczących Jana Stachowskiego. Jest moim pradziadkiem. Wiem że przed II wojną światową mieszkał w Kaliszu (chyba na ulicy Gdyńskiej). Miał żonę Zofię (z domu Polowczyk), z którą miał syna Jerzego Józefa (ur.1931), był też chyba jeszcze jeden syn który zmarł jako dziecko. Żona Zofia zmarła bardzo szybko po ślubie i Jan miał drugą żonę Marię (Martę).

Z informacji od babci wiem że po wojnie Jan z Marią zamieszkali w Warszawie i mieli 4 dzieci (Janina, Ewa, Bolek, Tadeusz)

Wiem że kuzynką mojego dziadka jest Maria Reksa (kiedyś mieszkała na Prusa w Kaliszu) i Jadwiga Polowczyk (obie chyba z Kalisza)

czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do szczegółowszych informacji o Janie i jego rodzicach?

pozdrawiam
Mariusz

Re: STACHOWSKI JAN z Kalisza/Warszawy

12 lis 2014, 18:13

Z nowości do jakich dotarłem:

1. Jan najprawdopodobniej urodził się w Warszawie
2. W czasie wojny był w granatowej policji - taka informacja się przewija w opowieściach, ale nikt tego nie umie potwierdzić, w domu się o tym milczało
3. Druga żona nazywana była przez mojego ojca - babcią Jadzią, była albo bliską koleżanką Zofii (pierwszej żony Jana i matki Jerzego) albo jakąś rodziną mieszkającą w pobliżu domu Stachowskich
4. W Kaliszu rodzina mieszkała na ulicy Gdyńskiej (do dzisiaj stoją te domy, przy obwodnicy na górce)
5. Rodzeństwo Zofii Polowczyk to: Maria, Jadwiga, Józef, syn (nie znamy imienia)

Re: STACHOWSKI JAN z Kalisza/Warszawy

13 lis 2014, 00:16

Witaj Mariuszu !
Przykro mi -Jana Stachowskiego w znanej mi części rodziny nie ma. Jest moja babcia, dziadek Stachowski Wojciech, jego brat Stanisław i ich Matka Weronika Stachowska /bez męża/ i wszyscy wywodzą się z Rakoniewic, więc nie sądzę, że mógłbym pomóc.
Pozdrawiam - Marian K.

Re: STACHOWSKI JAN z Kalisza/Warszawy

13 lis 2014, 16:39

Jan odnaleziony, żył i umarł w Warszawie z drugą żoną Martą

rodzice Jana to Wojciech i Antonina - czy ktoś może pomóc w ich odszukaniu?

Imię: Marta Jadwiga
Nazwisko: Stachowska
Nazwisko rodowe: Kazimierczak
Data urodzenia: 29-07-1911
Data zgonu: 17-11-1998
-------------
Imię: Jan
Nazwisko: Stachowski
Nazwisko rodowe: Stachowski
Data urodzenia: 16-05-1908
Data zgonu: 06-06-1979
Odpowiedz