Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

21 lis 2006, 13:16

Wiadomość dla Pana Macieja Głowiaka - mój prapraprapradziadek nazywał się Jan Głowiak i urodził się w Żerkowie w 1790 r. Może mamy wspólnych przodków?
Pozdrawiam wszystkich organizatorów i członków WTG.
Zbyszek

21 lis 2006, 13:35

Zbyszku, dziękuję za informację. Skontaktuję się z Tobą na priv.
Pozdrawiam

Maciej


ps. przeniosłem ten post do kategorii Poszukuję, bo nie pasował do kategorii o działalności Towarzystwa

24 paź 2007, 00:19

Ostatnio w księdze chrztów mojej parafii widziałam wpis chrztu Jadwigi Główki ur w latach 20-tych XX w. w Poznaniu, ciekawe dlaczego zapis znalazł się prawie 100 km od miejsca urodzenia? czy był tu chrzest? czy też powodem było illeg., tym bardziej, że między ur a chrztem jest tylko 8 dni różnicy ...
Marzena

24 paź 2007, 08:50

Marzenko,
A możesz podać z jakiej miejscowości był ten wpis?
Moje Główki/Głowiaki to Bieździadów koło Żerkowa.
pozdrawiam
Zbyszek

24 paź 2007, 19:19

Poniżej mojego zdjęcia jest zapis "Skąd: Strzelno"

10 gru 2007, 15:01

W/w? Jadwiga zm. w 1945 r. w wieku 37 lat, rodzice – Główka Andrzej i Władysława Podolska

14 gru 2007, 10:24

Maćku, jeśli dobrze pamiętam, Twoi Głowiakowie pochodzili z Małopolski/Galicji?
Ostatnio spotkałam się z tym nazwiskiem przeglądając prywatną stronę internetową z Wólki Turebskiej, par. Turbia, woj. podkarpackie.

14 gru 2007, 10:49

Magdo,

Tak, moja rodzina pochodzi z okolic Łańcuta (czyli okolice Rzeszowa). Czy w Wólce było to nazwisko Głowiak czy też Główka? Bo z tym drugim nie mam raczej nic wspólnego, a google nie wyszukują "wólka turebska głowiak" żadnego dokumentu w internecie.

Pozdrawiam
Maciej

14 gru 2007, 11:04

No faktycznie, niestety cznalazłam nazwisko Główka... :cry:
Odpowiedz