Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Mazurek

16 gru 2008, 14:46

Poszukuję informacji na temat rodziny Mazurek zamieszkującą w latach ok. 1910-1963 w Wólce Orłowskiej bądź z okolic, powiat Krasnostawski, woj. Lubelskie. Szczególnie interesują mnie wiadomości na temat Stanisława Mazurka syna Pawła i Ludwiki Mazurek; ur. 02.02.1919r. w Wólce Orłowskiej. W czasie wojny był wywieziony na roboty do Niemiec. Jego ojciec Paweł Mazurek zginął przed jego urodzeniem. Matka Ludwika Mazurek najprawdopodobniej zmarła kiedy Stanisław był jeszcze dzieckiem. Mógł mieć ok. 14 lat. Więcej informacji na temat rodziców Stanisława niestety nie posiadam. Prawdopodobnie miał starszego brata Stefana Mazurek, który został rozstrzelany w czasie wojny, niestety więcej informacji na jego temat również nie posiadam. Bardzo proszę o jakiekolwiek informację, mój kontakt: lichotka@interia.pl. Będę wdzięczna za każdą wiadomość! Joanna.

Re: Mazurek

16 gru 2008, 15:11

Czy, i w jaki sposób, Twoi Mazurkowie wiążą się z Wielkopolską?

Re: Mazurek

02 sty 2010, 01:01

Jeżeli chodzi o potomków rodu Mazurków z wielkopolski, to mogę pomóc :) Dokładnie z Pleszewa i okolic

Re: Mazurek

02 sty 2010, 14:49

Witam.

W 1808 r. w par. Lenartowice k. Pleszewa Łucja z Mazurów wyszła za mąż za Sebastiana Kubasika.
Macieju,
czy Twoich krewnych - Mazurków spod Pleszewa można kojarzyć z Mazurami, mieszkającymi na pocz. XIX w. m.in. w wiosce Lenartowice?

Pozdrawiam.
Ania.

Re: Mazurek

02 sty 2010, 18:07

Nie, nie z Mazurami, z Lenartowic nie jesteśmy w żadnym stopniu pokrewieństwa. Rodzina Mazurków spokrewniona jest z rodziną Dymnych, z Brzezia, Pleszewa, Kowalewa. Choć szukając dokładnych pokrewieństw jesteśmy spokrewnienie w rodziną Bociańskich (lecz to już w dalekich stosunkach)

Re: Mazurek

02 sty 2010, 18:21

Z Bociańskimi z Brzezia jestem spokrewniona przez urodzonego w Lenartowicach Pradziadka Marcina Kubasika(1867-1943), którego matka to Antonina z Bociańskich (1848-1906), córka Tomasza (1821-1861) i Marianny Chryzostomiak, siostra ojca Ludwika Bociańskiego(1892-1970) - Wojciecha (1854 -?).

Pozdrawiam.
Odpowiedz