Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rybacki Jan

20 gru 2008, 15:26

Poszukuje rodziny ,spadkobierców Rybackiego Jana urodzonego 20.05.1899 w miejscowosci Mały Gaj k/Szamotuł, który do 12.09 1929 r zameldowany był w Poznaniu na ul. Dąbrowskiego 71 . Rodzicami Jana Rybackiego byli Franciszek Rybacki z Szamotuł i Katarzyna Malinowska z Gaju k.Szamotuł. Rodzicami chrzestnymi Jana byli Józef Balcerowiak i Franciszka Wachowiak.
Mój e-mail :tadeusz.pertek @neostrada.pl

Re: Rybacki Jan

09 lut 2009, 19:33

Witaj.
Otrzymałem maila w tej sprawie od Kajetana z Krucza. Posiadam informację o dwóch Annach, córkach Franciszka. Prawdopodobnie dotyczą one tej samej osoby. Dane otrzymałem z AAP.
W księdze B jest zapis: 21.07.1879, Poznań; sygnatura: 232/31s407/381.
W księdze M zapis brzmi: 25.07.1879; Poznań, sygnatura: 232/33s280/268.

To chyba jednak nie tej osoby poszukujesz.
Jeśli możesz - podaj mi więcej informacji o Annie z Kaszkowiaków Rybackiej; Mam jeszcze trochę innych dokumentów - może coś dopasuję.
Tak przy okazji - jestem "gorajczykiem" - rocznik 1966.
Pozdrawiam - Bogusław.

Re: Rybacki Jan

21 lut 2009, 19:17

Witam Cię serdecznie
Jakoś Cię z młodości nie kojarzę choć być może się już spotkaliśmy.
Wracając do tematu poszukuję informacji o rodzinie Jana Rybackiego. Będąc w styczniu w Archiwum w Poznaniu natknąłem się na informację, że jakiś Laurencjusz Rybacki ożenił się z Anną Kaszkowiak w 1919r.
Zwróciłem na tą informację uwagę przez to, że poszukuję Rybackiego oraz , że mam bratową, której matka pochodziła z Kaszkowiaków.Poza tym ze względu na brak czasu nic wiecej się nie dowiedziałem.Jak będe w maju to spróbuję się dowiedzieć wiecej.Prośba do Ciebie o maila gdybyś natkął się gdzies na informacje o Rybackich z Szamotuł czy z Gaju k/Szamotuł .Pozdrawiam. Tadeusz Pertek

Re: Rybacki Jan

16 gru 2010, 16:07

Jakoś Cię z młodości nie kojarzę choć być może się już spotkaliśmy.

Odnoszę wrażenie,że moja młodość jest nieco starsza :D

Wracając do tematu poszukuję informacji o rodzinie Jana Rybackiego. Będąc w styczniu w Archiwum w Poznaniu natknąłem się na informację, że jakiś Laurencjusz Rybacki ożenił się z Anną Kaszkowiak w 1919r.

Mam kartoteki 11 Ann (?) z Kaszkowiaków, dla których rok 1919 odpowiada; brak informacji o ich mężach.
Nie mam także informacji o Laurencjuszu...

Zwróciłem na tą informację uwagę przez to, że poszukuję Rybackiego oraz , że mam bratową, której matka pochodziła z Kaszkowiaków.Poza tym ze względu na brak czasu nic wiecej się nie dowiedziałem.Jak będe w maju to spróbuję się dowiedzieć wiecej.Prośba do Ciebie o maila gdybyś natkął się gdzies na informacje o Rybackich z Szamotuł czy z Gaju k/Szamotuł .

Czy masz jakieś nowe informacje o Kaszkowiakach? Może podasz więcej szczegółów o rodzinie Twojej bratowej? Skąd pochodzi?
Ja zbieram wszelkie informacje o osobach noszących to zacne i bardzo stare nazwisko - nigdy nie wiadomo co będzie potrzebne.
Na tej zasadzie założyłem więc kartotekę wspomnianemu już Laurencjuszowi Rybackiemu.

A tak ogólnie - witaj ponownie. Niedługo miną 2 lata od Twojego pierwszego maila...
Ja właśnie przeglądam swoje różne zapiski pod kątem wpisania zawartych w nich różnych informacji do wspomnianej już mojej kartoteki. Stąd "reaktywacja".
Pozdrawiam.

Re: Rybacki Jan

16 gru 2010, 17:48

Tadeusz.
Rybacki Jan ur.20.05.1899 Gaj Mały + Waleria Peksa ur.16.04.1901 gdzieś w poznańskim,,
s.Franciszka (1869) i Katarzyny Malinowskiej (ur.10.09.1874 Gaj).
Jan miał córkę Bogusława ślub z Leon Pertek w dniu 13.09.1952 i mają dzieci:
- brak danych M
- Krystyna 4.10.1955
- bd M
- bd + Solarewicz(kobieta)
- bd M
- bd. M
Tadeusz
Odpowiedz