Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

01 sty 2009, 13:35

Witam, poszukuje wszelkich informacji o rodzinie Lisieckich z Wielkopolski, szczególnie z Gniezna, Czarmina, Kleczewa, Kazimierza Biskupiego itp. Nawiążę współpracę w poszukiwaniach przodków. pozdrawiam kajetan

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

01 sty 2009, 20:23

Witam!

Mam w Gnieźnie rodzinę o nazwisku Lisieccy. Nie posiadam jednak informacji o ich przodkach Lisieckich, ponieważ oni weszli do rodu, z którego wywodzę się. Mogę podać numer telefonu do nich.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

02 sty 2009, 17:06

Ciotka mojej babci - Stefania Bernard wyszła za maż za Maksymiliana Lisieckiego z Gąsawy. Nie wiem skąd pochodzili jego przodkowie, ale na cmentarzu w Gąsawie jest podwójny grób jego rodziców. Z tego co się orientuję w Gąsawie nie było innych rodzin o tym nazwisku. Żyjące córki Stefanii i Maksymiliana mieszkają dziś w Poznaniu.

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

30 sty 2009, 19:20

Witam. Otóż z tego co jest mi wiadomo gałęzi wielkopolskiej rodziny Lisieckich można poszukiwać np. w Pawłowie niedaleko Gniezna. Na pewno część tej linii osiedliła się w samym Gnieźnie a częściowo w Poznaniu. Więcej informacji niestety nie posiadam, ale właśnie w Pawłowie koło Gniezna urodził się mój dziadek. Kiedy żył, podawał nazwy takich miejscowości jak Pawłowo, Witkowo, Gniezno, Poznań. Niestety nie udało mi się wówczas odnotować wszystkich imion, które wymieniał, ale poszukując gałęzi wielkopolskiej Lisieckich być może jesteśmy dalekimi krewnymi.

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

30 sty 2009, 19:53

Stale to samo, pomocy, ale minimum wiadomości podajesz.
Dziadek ma chyba imie, żone. Jak urodził się w Pawłowie to za mało wiadomości do sprawdzenia.
Każdy z okolic Gniezna ma możliwości pomocy, ja też posiadam Lisieckich parafia Sokolniki, Inowrocław i inne miejscowości.
To za mało,Ty jesteś pytającym więc, max wiadomości to przyzwoicie skonstruowany post o pomoc w poszukiwaniach genealogicznych.
Dobrze podane wstepne wiadomości, to połowa sukcesu.
Ostatnio edytowano 09 lut 2009, 19:52 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

30 sty 2009, 20:58

...
Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 13:10 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

31 sty 2009, 09:19

Podaję to co wiem. Dziadek miał na imię Edmund, urodził się w 1907 r. w Pawłowie niedaleko Gniezna, ożenił się około roku 1934 r. z Moniką Frankowską, córką szewca Telesfora Frankowskiego z Gniezna, potem wyemigrowali do Kcyni w województwie kujawsko-pomorskim i tam przeżyli całe swoje życie. Obydwoje zmarli już dość dawno (lata 80 i początek lat 90). Z aktu zgonu dziadka wynikało właśnie, że urodził się w Pawłowie i jego matka miała na imię Franciszka. W zasadzie jakiekolwiek kontakty z rodziną Lisieckich z okolic Gniezna rozluźniły się po śmierci dziadka. I tu w zasadzie moja wiedza historyczna się kończy. Dlatego też moje wywody proszę potraktować jako próbę (niewielką niestety) pomocy. Pozdrawiam Wszystkich śledzących ten wątek.
I na zakończenie chciałbym dodać, że najpierw trzeba zdobyć te podstawowe wiadomości o rodzie, a na tym etapie mogą wystąpić największe trudności. Piszę to jako historyk i z doświadczenia wiem, że nawet takie malutkie informacje mogą (choć nie muszą) przyczynić się do zdobycia takowych. Przed kilkoma laty tworząc drzewo genealogiczne mojej rodziny ze strony matki jadąc do Małopolski znałem tylko nazwę miejscowości, skąd pochodzili moi prapradziadkowie. To też było niewiele.

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

09 lut 2009, 17:03

Witam serdecznie:) również poszukuję przodków z rodziny Lisieckich. Mój dziadek ze strony mamy, Stanisław Lisiecki (1928-1986) miał trójkę rodzeństwa: Jana, Helenę i Kazimierę (te ostatnie z całą pewnością życie spędziły w Poznaniu). Jego rodzicami byli Feliks Lisiecki i Marianna Bzdręga. Niestety, to wszystko co wiem o tej gałęzi mojej rodziny. Jeśli ktoś kojarzy powyższe koligacje, proszę o kontakt.

J. Wyrzykowska (Poznań)

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

10 lut 2009, 13:48

Moim pradziadkiem był Stanisław Lisiecki, stolarz żonaty z Heleną z domu Mechlińską, krawcową. Po ślubie mieszkali na Tylnym Chwaliszewie w Poznaniu. Żył prawdopodobnie w latach 1873-1912. Pochowany na starym nieistniejącym już cmentarzu na Komandorii w Poznaniu. Czy pochodził z Poznania? - nie wiem. Jestem w posiadaniu jego fotografii.

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

20 mar 2009, 21:22

Mam w swoim drzewie Michalinę z Lisieckich, która wyszła za Antoniego Jurgę w lipcu 1914. Region raczej nie ten, bo Nochowo k. Śremu, ale może się przydać. Mieli dzieci: Alfonsa, Tadeusza, Radosławę, Zdzisława, Leokadię, Władysława, Joannę i Zofię. Może ktoś to jakoś do swojej rodziny dopasuje?

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

04 kwi 2009, 20:19

Mój dziadek Franciszek Pieczyński ożenił się z Marią Lisiecką ( ojciec prawdopodobnie Franciszek Lisiecki - matka Agnieszka Serba). Pierwsza córka Franciszka urodziła sie w miejscowości Zielniki k/Środy. To wszystko co wiem, będe wdzięczny za wszelkie dodatkowe informacje.

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

06 kwi 2009, 19:00

Witam !
Mój dziadek to Stanisław Lisiecki- ur. 2.IV.1889 w Murzynowie Koscielnym k/Srody Wlkp., zm.31.I.1965 w Poznaniu. Był najmłodszym synem (z II małżeństwa) Augustyna Lisieckiego urodzonego w Nekli 6.I.1840 r. - jako dziecko nieślubne Józefy Lisoskiej. Zmarł 9.I.1905 r. w Murzynowie Kościelnym. Mam także trochę odnalezionych w AAP wiadomości o jego innych dzieciach, także z I małżeństwa. Niestety - dotąd nie mam nic o jego przodkach...

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

07 kwi 2009, 12:51

W uzupełnieniu mojej wczorajszej informacji o moich przodkach Lisieckich - podaję (z grubsza - wiem o nich jeszcze więcej !) resztę swojej wiedzy na ich temat.

O moim pradziadku Augustynie Lisieckim (ur.6.I.1840 w Nekli - zm.9.I.1905 w Murzynowie Kość.) tradycja rodzinna głosi, ze miał podobno 2-3 braci i że jeden z braci był na Syberii - najprawdopodobniej za udział w powstaniu (aktywność patriotyczna była bardzo ważna w tej rodzinie !). Krewni podejrzewali także, że - być może - synem tego brata-zesłańca był Arkadiusz Lisiecki - biskup Śląski w okresie międzywojennym - ale tych przypuszczeń nigdy nie potwierdzono...

Mój pradziadek Augustyn Lisiecki z pierwszego swojego małżeństwa z Antoniną z d.Szuba miał troje dzieci (przynajmniej o tylu wiemy):
- najstarszy -Wojciech Lisiecki (cieśla w Czesławicach k/Wągrówca) - miał z kolei
dzieci:Alfonsa(ż.Zofia), Annę, Feliksa (ż.Urszula), Stefana i Czesławę (mąż - Ograbek).
- młodszy syn: Michał Lisiecki (rolnik w Małych Cieślach) z żoną Konstancją Rodowską - miał
dzieci:Stanisławę(mąż Połczyński),Katarzynę,Stefana, Mieczysława(ż.Helena), Kazimierza,
Romana ( i - być może także Jana i Władysława)
- córka - Julia Lisiecka - wyszła za mąż za Jana Przysiudę i zamieszkała w Miłosławiu.

Drugie małżeństwo Augustyna Lisieckiego z Agnieszką Dropek (zawarte w 1878 r. w Targowej Górce) zaowocowało dwojgiem dzieci:
- Antoni Lisiecki (ur.1883 -zm.1952, cieśla) z żoną Franciszką Budzyńską mieli troje
dzieci:Alfonsa(ż.Teodora Wieloch), Edmunda (ż.Pelagia) i Janinę (mąż Mieczysław Sułek)
- najmłodszy - Stanisław Lisiecki (1889-1965) - to mój Dziadek !

Gdyby ktoś znalazł w tych moich informacjach jakieś ślady także swojej rodziny - bardzo proszę o kontakt !

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

22 wrz 2009, 16:59

Mój prapradziadek to Franciszek Lisiecki (ur. 1875 r. zm. 22.06.1914 r.) mieszkał w okolicy Kleczewa.

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

07 lis 2010, 11:35

Witam! Mam informację o rodzinie Lisieckich z mojego drzewa. Z Lisieckich Józefa to moja praprababcia. Urodziła się ona w 1804 roku. W roku 1820 była już mężatką i urodziła pierwszego syna o imieniu Max. Chłopiec urodził się w parafii Skólsk. Jego ojcem a moim prapradziadkiem i mężem Józefy był Augustyn Grabowski. Obie rodziny szlacheckie. Ojcem Józefy był Jan Paweł Lisiecki syn Kaspra. Ożenił się w 1799 roku z Marcjanną Gzowską córką prawdopodobnie Adalberta i Elżbiety Gzowskich. Ślub odbył się w parafii Krośniewice. W roku 1820 Jan Paweł Lisiecki był posesorem folwarku Borowa w parafii Skólsk. Potem się przeprowadził gdzieś indziej bo Marcjanna zmarła i on ożenił się po raz drugi. Józefa z mężem przeprowadzili się potem do Rękawczyna i Grąbca w płockiem. W 1848 Augustyn z żoną kupili majątek Małachowo. Mieli wiele dzieci, w tym dwóch księży: Makarego, wieloletniego proboszcza w farze sierpeckiej i Juliusza, pisarza kapituły płockiej i proboszcza w Myszyńcu. Józefa wraz z tymi synami jest pochowana we wspólnym grobowcu na starym cmentarzu Sierpcu. Ze swej strony proszę także o wszelkie informacje o moich Lisieckich i Gzowskich.

Re: Rodzina Lisieckich - poszukuje informacji

12 lis 2010, 23:50

Czytając Pałuczanina wypisalam nakrologi:
Lisiecki Jan lat 62 zm.23.07.1925r. Janowiec,
Lisiecka Franciszka zd,Kotlińska lat 79 zm.17.10.1930r. Gąsawa
Lisiecka Helena zm.02.1924r. Rogowo
Lisiecki Franciszek lat 81 zm.03.02.1935r. Gąsawa
Elżbieta
Odpowiedz