Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

rodzina Celler

20 lut 2015, 19:06

Witam,

poszukuję osób które w drzewie mają Antoninę Stachowską zd. Celler.

Antonina była żoną Wojciecha Stachowskiego, stolarza z gminy Ozorków, zmarłego w Warszawie w 1916 roku.

Wojciech i Antonina mieli syna Jana urodzonego 16.05.1908 w Rhodan (Niemcy) oraz Juliana urodzonego w 1910roku

Jeśli ktoś zetkną się z rodziną Cellerów bardzo proszę o kontakt. Prababka Antonina może okazać się jedynym punktem zaczepienia aby odnaleźć dane dotyczące Wojciecha Stachowskiego

z góry dziękuję za pomoc
Mariusz

Re: rodzina Celler

05 mar 2015, 14:14

Nie wiem czy to krewni tych Cellerów których szukasz, ale może się przyda:

W Puszczykowie pochowany jest Powstaniec Wielkopolski Jan Celler urodzony 4.06.1904 w Owińskach (jest w bazie oznaczonych WKP). Jego rodzicami byli Władysław Celler i Agnieszka Maciejewska. W BaSI znalazłem ich ślub, który miał miejsce w Obłaczkowie:

Obłaczkowo (USC) - akt małżeństwa, rok 1896
Władysław Celler (36 lat) , rodzice: Johannes Celler , Michalina Lis ,
Agnieszka Maciejewska (16 lat) , rodzice: Vincent Maciejewski , Magdalena Rzepka

Z BaSI wynika też że Jan i Michalina mieli ponadto co najmniej dwie córki:

Owińska (USC) - akt małżeństwa, rok 1883
Joannes Karasiewicz (25 lat) , rodzice: Martinus Karasiewicz , Julianna Bohn ,
Stanislawa Celler (23 lat) , rodzice: Joannes Celler , Michalina Lis ,

Owińska (USC) - akt małżeństwa, rok 1892
Ludovicus Smidowicz (28 lat) , rodzice: Valentinus Smidowicz , Apollonia Klechammer ,
Josepha Celer (22 lat) , rodzice: Joannes Celer , Michalina Lis ,

Re: rodzina Celler

08 mar 2015, 15:45

dziękuję za te informacje ale niestety nie wiem czy to jakaś rodzina

o Antoninie wiem tylko że była żoną Wojciecha, prawdopodobnie zmarła w Kaliszu, Gdańsku lub w Warszawie ( w tych miastach mieszkali po wojnie jej synowie Jan i Julian)

Re: rodzina Celler

08 mar 2015, 16:44

na MyHeritage znalazłem małżeństwo Feliksa Wojciecha Stachowskiego i Antoniny Celler, niestety nie widzę czy są podane miejsca urodzin i śmierci, są daty ale nic poza tym

Re: rodzina Celler

09 mar 2015, 09:33

gregB napisał(a):Nie wiem czy to krewni tych Cellerów których szukasz, ale może się przyda:,

Niestety nie ma żadnego pokrewieństwa dla Antoniny :)

Re: rodzina Celler

22 lis 2015, 09:07

Witam, zdobyłem nowe wiadomości odnośnie rodziny Celer lub Celler

Antonina Stachowska z d.Celer ur. 19.05.1886 Borków, zm. 19.07.1932 Kalisz, daty ślubu z Wojciechem Stachowskim nie udało się mi ustalić

Rodzice Antoniny to: Apolinary (Polikarp) Celer i Seweryna Frantczak - małżeństwo 1868 w parafii katolickiej Pamięcin

Rodzice Apolinarego: Ignacy Celer i Agnieszka
Rodzice Seweryny: Wojciech Frantczak i Karolina

Re: rodzina Celler

02 lut 2016, 19:17

Dodatkowe informacje o moich Cellerach(Celerach)

Rodzice Antoniny to: Polikarp Celler i Seweryna Frantczak - małżeństwo 22.11.1868 w parafii katolickiej Pamięcin
Polikarp rodzony ok 1842 we wsi Piotrów koło Kalisza
Seweryna rodzona ok 1850 we wsi Pruszków koło Kalisza

Rodzice Apolinarego: Ignacy Celler i Agnieszka z d. Napierała - Ignacy Celler zmarł przed rokiem 1868
Rodzice Seweryny: Wojciech Frantczak i Karolina z d. Pawlak - Wojciech Frantczak zmarłprzed rokiem 1868

Może u kogoś w drzewie występują te osoby?

pozdrawiam
Mariusz

mariusz_stachowski napisał(a):Witam, zdobyłem nowe wiadomości odnośnie rodziny Celer lub Celler

Antonina Stachowska z d.Celer ur. 19.05.1886 Borków, zm. 19.07.1932 Kalisz, daty ślubu z Wojciechem Stachowskim nie udało się mi ustalić

Rodzice Antoniny to: Apolinary (Polikarp) Celer i Seweryna Frantczak - małżeństwo 1868 w parafii katolickiej Pamięcin

Rodzice Apolinarego: Ignacy Celer i Agnieszka
Rodzice Seweryny: Wojciech Frantczak i Karolina
Odpowiedz