Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

nazwisko Strzelec z Przygodzic/Chynowa/Bogufałowa

08 mar 2015, 15:51

Witam

poszukuję osób o nazwisku Strzelec z okolic Przygodzic, Chynowa, Bogufałowa

chciałbym skontaktować się z osobami o nazwisku Strzelec z w/w miejscowości lub ich okolic. Z tymi miejscami związani są moi dziadkowie i ich przodkowie. Najprawdopodobniej do dnia dzisiejszego mieszkają tam ich potomkowie

proszę o kontakt osoby w których drzewie również pojawia się to nazwisko

pozdrawiam
Mariusz

Re: nazwisko Strzelec z Przygodzic/Chynowa/Bogufałowa

12 mar 2015, 23:23

W moim drzewie:
Józef Strzelec ur 1878 Chynowa Pustkowie; zm. 1946
żona Rozalia Matyśkiewicz ur. 1882 Krępa; ślub 1905 Ostrów Wielkopolski

Dzieci (raczej nie wszystkie): Marian, Stanisława, Kazimierz, Edward, Salomea

Niestety nie mam więcej informacji - mam więcej wiadomości dotyczących rodziny Matyśkiewiczów

Pozdrawiam
Piotr

Re: nazwisko Strzelec z Przygodzic/Chynowa/Bogufałowa

13 mar 2015, 18:52

Witam,

też znalazłem Józefa - ur. 17.02.1872 roku, jego rodzice to Józef Strzelec (ur. 1851) i Katarzyna Szych (ur. 1850) - nr aktu ślubu 97/1872 Kotów

nie do końca umiem go powiązać z moją rodziną Strzelców. W akcie urodzenia siostry mojego pradziadka - Zofii, jest informacja że urodziła się ona w 'domu gospodarza Józefa Strzelca dnia 25 kwietnia 1883 roku'

z tego wynika że Pana Józef był synem Józefa Strzelca SENIORA, natomiast moja prababka - matka Zofii i mojego pradziadka - mieszkała w domu Józefa 'Seniora' Strzelca.

ma Pan może jakieś jeszcze informacje wcześniejsze niż Pana Józef rodzony 1878 roku?

pozdrawiam
Mariusz
Ostatnio edytowano 13 mar 2015, 20:02 przez mariusz_stachowski, łącznie edytowano 1 raz

Re: nazwisko Strzelec z Przygodzic/Chynowa/Bogufałowa

13 mar 2015, 18:57

Być może Józef 'Senior' Strzelec był bratem mojej prababki Katarzyny (matki Zofii i mojego pradziadka Jana), może to był kuzyn?

Re: nazwisko Strzelec z Przygodzic/Chynowa/Bogufałowa

15 mar 2015, 08:58

aaa i wiem ze do dzisiaj w tych okolicach mieszka rodzina Strzelców dlatego szukam do nich kontaktu... moja mama w dzieciństwie wraz ze swoją matką jeździła w okolice Ostrowa (dzisiaj już nie potrafi powiedzieć dokładnie gdzie) do kuzynek... (kuzynki babci i ich dzieci)

Re: nazwisko Strzelec z Przygodzic/Chynowa/Bogufałowa

21 mar 2015, 08:56

a może ktoś zna jakiś namiar np. na Koło gospodyń Wiejskich w Chynowie, Przygodzicach? może w ten sposób uda się dotrzeć do kogoś kto będzie umiał i chciał mi pomóc

Re: nazwisko Strzelec z Przygodzic/Chynowa/Bogufałowa

21 mar 2015, 09:46

Witaj,
Najprościej skontaktować się z parafią a Przygodzicach:
Telefon do plebanii:
(62) 733-60-66
Telefon do biura parafialnego:
(62) 592-66-68
i w Chynowie:
Chynowa - św. Wawrzyńca
Chynowa 72
63-421 Przygodzice
tel.: 62 739 82 19

Re: nazwisko Strzelec z Przygodzic/Chynowa/Bogufałowa

21 mar 2015, 10:00

witam,

zgadzam się z Panem, problem jest jednak taki że najczęściej księżom nie chce się przeszukiwać akt metrykalnych

ale fakt spróbować można

dziękuje
Odpowiedz