Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Bajerlein

05 sty 2009, 22:28

Moja mama nosiła nazwisko panieńskie Bajerlein (w takiej pisowni). Jej ojciec, a mój dziadek - Kazimierz Bogdan Bajerlein był lekarzem jakiś czas w Ostrowie Wielkopolskim, później do śmierci w Międzychodzie. Mój pradziadek - Kazimierz Bajerlein mieszkał w Krotoszynie i prowadził tam drogerię. Jego z kolei ojciec - Kazimierz Bolesław również był kupcem.
Kazimierz Bolesław i jego rodzeństwo rodzili się w Przemęcie. Do Przemętu przybył ich ojciec - Józef Bayerlein (ur. 1839), ekonom i weterynarz. Józef rodził się w okolicach Lwówka i Posadowa, gdzie jego ojciec - również Józef - był zarządcą cegielni. Józef (zarządca), jak i jego brat, którego gałąź osiadła na stałe we Lwówku, rodzili się z kolei w Sierakowie.

Poszukuję potomków tej rodziny!!!

PS Wiem, że Kazimierz Bolesław miał liczne rodzeństwo, w tym brata Władysława (ur. 1881), który przypuszczalnie mieszkał przed wojną w Poznaniu przy ul. Jarochowskiego.

Re: Bajerlein

06 sty 2009, 20:45

W latach 1929-1936 w parafii Siedlimowo (powiat Strzelno, później i obecnie Mogilno) proboszczem był ks. Antoni Bajerlein. Nic więcej o nim nie wiem.
Zajrzyj na stronę projektu Księża Wielkopolscy, tam jest więcej wiadomości.

Re: Bajerlein

09 sty 2009, 11:36

To ciekawe! Muszę dotrzeć do imion jego rodziców. Dzięki za info!

Re: Bajerlein

09 sty 2009, 17:22

Klan Bajerleinów zamieszkiwał również podpoznańskie Winiary (od 1925 roku włączone do Poznania). Ostatnim sołtysem Winiar był Antoni Bajerlein (ur.1886). Na ich temat dużo znajdziesz w Kronikach Miasta Poznania nr 4/2008 "Winiary". Jest tam cały rozdział napisany przez Agnieszkę Szczepaniak-Kroll "Z Bambergu na Winiary. Historia rodziny Bajerleinów".



z pozdrowieniami:)

Re: Bajerlein

09 sty 2009, 20:19

Znam ten artykuł i znam tę Panią :/
Tylko niestety, winiarscy Bajerleinowie to nie moja rodzina. Tak, jak zaznaczyłem, moi zamieszkiwali okolice Lwówka, a wcześniej Sieraków.
Ale dziękuję za dobre chęci!

Re: Bajerlein

15 sie 2014, 09:07

Witam serdecznie!
w odpowiedzi na pytanie gdzie jest pochowany ks. Antoni Bajerlein
przesyłam informację przygotowaną przez moją Mamę - Marię Bajerlein.
" Ks. Antoni Bajerlein zmarł w szpitalu w Nakle i jest pochowany przy kościele
po lewej stronie, drugi grób w rzędzie.

Ludwik Echaust zmarł na wysiedleniu w miejscowości Skarżysko Kamienna i tam został pochowany.
Jego żona Maria Echaust z domu Bajerlein zmarła w Mińsku Mazowieckim u swojego brata ks. Antoniego Bajerleina i tam została pochowana.
Informacji udziela Maria Bajerlein córka Władysława Bajerlein te. 618610436

Serdeczności
Dorota
córka Marii Bajerlein

Re: Bajerlein

16 sie 2014, 08:01

Akt urodzenia ks. Antoniego:
http://szukajwarchiwach.pl/53/1918/0/1/ ... 3uC67QW0mg

Re: Bajerlein

16 sie 2014, 08:38

Witaj Mikołaj,
niezwykły dokument,
wydrukuje go mojej Mamie,
i ......Brygitta Bajerlein Trocka.....
dziekuję bardzo, właśnie siedzę nad ogromna ilością zdjęć, rodziny Bajerlein,
i poznaję całą jej historię,
a jakie są Twoje związki z rodziną Bajrlein? Jeżeli można oczywiscie zapytać?
Pozdrawiam
D.

Re: Bajerlein

16 sie 2014, 09:35

Żadne... był wikariuszem w mojej parafii :)
Odpowiedz