Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

szukam Tomasz Leitgeber

20 mar 2015, 21:10

witam
szukam informacji o Tomaszu Leitgeber
ur. ok 1838.
był dwukrotnie żonaty z Barbarą Paul 1864 Skórzewo w akcie małżeństwa miejsce zamieszkania Winiary
i w 1871 z Jadwigą Wieloch

Re: szukam Tomasz Leitgeber

21 mar 2015, 19:33

Witam.
W BASI (USC Konarzewo) są akty urodzenia , ślubu i zgonu dzieci Tomasza Leitgebera zamieszkałego w Palędziu.
Pozdrawiam.
Grzegorz

Re: szukam Tomasz Leitgeber

21 mar 2015, 20:02

dzieci mam wszystkie z pierwszego i drugiego małżeństwa
w akcie małżeństwa z pierwszą żoną nie ma imion i nazwisk rodziców i miejsca urodzenia - jedyny zapis miejsce zamieszkania Winiary
w akcie małżeństwa z drugą żoną nie ma rodziców i miejsca urodzenia - miejsce zamieszkania Palędzie

wg opowieści rodzinnych nie umiał mówić po polsku, więc może imigrant, - nie mam pomysłu gdzie szukać

Re: szukam Tomasz Leitgeber

21 mar 2015, 21:57

Witam.
W Kronice Miasta Poznania 2008 Nr.4; Winiary
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/plain-content?id=117680
znajduje się pozycja - Winiarska linia Leitgeberów.
Jest to rodzina bamberska.
Warto też dotrzeć do aktu zgonu USC.
Pozdrawiam.
Grzegorz

Re: szukam Tomasz Leitgeber

22 mar 2015, 21:41

http://wyborcza.pl/nekrologi/1,101499,7 ... oznan.html

Pan Slawomir opracowal cala rodzine. Towarzystwo Heraldyczne Poznania powinno miec to opracowanie.

Re: szukam Tomasz Leitgeber

24 mar 2015, 20:28

witam
dzięki za podpowiedzi

1) Kroniki Miasta Poznania - niestety nic niema
2) akt zgonu - jak na razie nie odnalazłem - ostatni ślad kiedy odnalazłem żywego Tomasza to 1901 był świadkiem na ślubie. W BASI po 1901 go niema, przeszukałem w archiwum akty zgonu USC Konarzewo od 1900 do 1908 - nie ma. wybrałem się dzisiaj do parafii w Skórzewie, jest tam oryginalna księga zmarłych lata 1889 - 1938, przeszukałem dwukrotnie lata 1900 - 1938 nie ma.
3) Opracowanie Sławomira Leitgeber - jeszcze nie czytałem, jest w bibliotece UAM, wybieram się po świętach, przy czym w internecie są opracowane drzewa Leitgebrów - często autorzy podają jako źródło ww autora, - myślę że to też może być ślepa uliczka

zastanawiam się czy nie przybył do Poznania do rodziny, tu znalazł żonę, kupił ziemie i założył gospodarstwo .....

pozdrawiam
Maciej

Re: szukam Tomasz Leitgeber

24 mar 2015, 21:42

Witam.
W akcie małżeństwa USC z 1908 roku córki Marianny http://szukajwarchiwach.pl/53/1873/0/3/ ... /#tabSkany
jest informacja że Tomasz mieszka z żona w Palędziu i nie ma informacji by zmarł.
Pozdrawiam.
Grzegorz

Re: szukam Tomasz Leitgeber

25 mar 2015, 11:19

Witam,

Z akt Parafii Św. Jana Jerozolimskiego w Poznaniu:

Tomasz Leitgeber- ur. 4.12.1837, Rataje
rodzice: Józef i Elżbieta z d. Wittich
rodzice chrzestni: Tomasz Osicki et Marianna uxor incolae de Rataje

Pozdrawiam,
Piotr

Re: szukam Tomasz Leitgeber

25 mar 2015, 18:04

dzięki
z tego co znalazłem zmarł 24 gru. 1837

Re: szukam Tomasz Leitgeber

25 mar 2015, 18:20

Witam,

Na pewno to był Tomasz? Bo mam przed sobą zdjęcie duplikatu księgi zgonów z którego wynika, że osobą, która zmarła 24 grudnia był Andrzej Leitgeber- syn Jana i Katarzyny z d. Remlein. Żył niecały miesiąc. W tym okresie przyszło na świat dwóch Leitgeberów: Andrzej- 28 listopada i Tomasz- 4 grudnia.


Pozdrawiam,
Piotr

Re: szukam Tomasz Leitgeber

25 mar 2015, 18:41

panie Piotrze

mój adres plotkowiak.maciej@gmail.com
proszę o kontakt

maciej
Odpowiedz