Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Brzostowscy

23 mar 2015, 18:00

Śladu rodziny Brzostowskich poszukuję na początku XIXw., również w Warszawie. Z pewnością przybyli z kujawsko-pomorskiego (dzieci Kazimierza i Marianny Prętnowskiej/Grętnowskiej - (ślub 29 X 1786 Dębice , par. Kruszyn) ) .
Miejscowości w kujawsko-pomorskim to : Dębice, Poddębice, Utrata par. Kruszyn.
Jeden z Brzostowskich - Antoni mieszkał jakiś czas w Warszawie, u kogo? - u rodziny? Wziął ślub w 1815r. Słomczyn (mazowieckie). Dalsze wędrówki Antoniego - wielkopolskie: Trąbczyn, Szetlewek, Obory, Jaroszewice Grodzieckie gm. Dąbroszyn (czyli parafia Rychwał) i znów kujawskie - Osada Radziejów.
Nie znam miejsca zgonu Antoniego Brzostowskiego - myślę, że to dwie albo trzy ostatnie wymienione przeze mnie miejscowości (chyba, że trochę pokory, bo jeszcze było coś w międzyczasie). Antoni wg mnie zmarł po 1857, jego żona Eleonora z d. Makarewicz żyła dłużej. Też nie znam ani daty, ani miejsca jej zgonu- ostatnie znane mi miejsce jej zamieszkania to Osada Radziejów (mieszkała jako wdowa u córki, ale ta potem przeprowadziła się do par. Grzegorzew, więc może Eleonora też jeszcze tam mieszkała, zmarła przed 1876r.
Może ktoś nawiąże się do tych danych. Szukam każdego śladu. Swoja drogą rodzinka wędrowała.
W aktach pojawiają się bardzo różne zapisy nazwiska - Brzostowski, Brzóstowski, Brzustowski, na przełomie XVII/XIXw. w jednej z metryk zapisano nawet Wrzeczkowski.

Re: Brzostowscy

23 mar 2015, 19:01

Witam
W 1843 roku Antoni Brzostowski mieszkał w Trąbczynie .
W tym też czasie sprzedaje dom w Zagórowie .
Prześlij mail.

Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Brzostowscy

23 mar 2015, 19:12

Przesłałam, ależ jestem ciekawa:))

Re: Brzostowscy

24 mar 2015, 22:22

Witaj Lilu. Rodzina o tym nazwisku,- Brzóstowski zamieszkiwała w latach 50.i 60. ub.w. na
dzisiejszej ulicy Kościuszki 2 w Kruszwicy.Bliższych danych proszę szukać w biurze meldunkowym,
względnie w tamtejszym archiwum.
Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Brzostowscy

25 mar 2015, 09:22

Dziękuję za informację:))
Odpowiedz