Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję aktu urodzenia Marcelego Zborowskiego

21 kwi 2015, 23:24

Poszukuję aktu urodzenia Marcelego Zborowskiego, jego zgonu, a szczególnie danych jego rodziców, skąd pochodzą? Marcelli zawarł ślub 11 lutego 1850r., w wieku 34 lat z Josephą Różycką, panną (20 lat) z Otusza, Par.kat.Niepruszewo, wpis 5/1850. Mieszkali w Wysoczce, potem w Buku, mieli ośmioro dzieci. Będę bardzo wdzięczna, ponieważ cofając się wstecz utknęłam na Marcelim. Prawdopodobnie jego bratem był Nepomucy Zborowski, był świadkiem na ślubie Marcelego i też mieszkał w Wysoczce.
-------------------------------
Ponawiam moją prośbę, może znana jest chociaż data śmierci Marcelego Zborowskiego, prawdopodobnie zmarł w Buku, po roku 1868. Ustaliłabym wtedy jego rodziców. W dostępnych w internecie skanach z Buku nie odnalazłam go.

Pozdrawiam
Grażyna Piechocka

Re: Poszukuję aktu zgonu Marcelego Zborowskiego

31 maja 2015, 22:25

Witam.
Poszukuję aktu zgonu Marcelego Zborowskiego oraz jego brata Nepomucena. Marceli zmarł w Buku po roku 1867, ślub brał w Par.kat. Niepruszewo w 1850r. z Józefą Różycką, miał wtedy 34 lata. Mam udokumentowane wszystkie ich dzieci, nie odnalazłam jednak rodziców Marcelego, bardzo mi na tym zależy, może te dane będą w akcie zgonu? Znalazłam się w martwym punkcie, akt zgonu Nepomucena też by pomógł.
................................
Pozdrawiam
Grażyna Piechocka

Re: Poszukuję aktu urodzenia Marcelego Zborowskiego

21 cze 2015, 12:04

Mam podobny problem, dwóch braci mieszkających w pobliskich miejscowościach, mam imiona rodziców, ale nijak nie mogę znaleźć metryk urodzenia. Panowie biorą śluby w miejscowości panny młodej, więc ta informacja niewiele wnosi. Zaczęłam więc szukać ewentualnych sióstr. Po kolei przeszukiwałam Poznań Projekt i sprawdzałam, czy w parafiach, gdzie pasujące wiekiem na siostrę dziewczyny o tym samym nazwisku brały ślub nie ma metryk urodzenia braci. Kilka parafii wykluczyłam , został mi tylko Śrem, ale to muszę się ruszyć do archiwum i mam nadzieję, że ich tam znajdę.
Może ta metoda pomoże Ci ustalić miejsce gdzie szukać?
Pozdrawiam serdecznie
Agata
PS
Gdyby ktoś z forumowiczów przeglądał skany urodzeń Śremu z lat 1810-1825 i trafił na Szuwalskich, to będę bardzo wdzięczna za informację.

Re: Poszukuję aktu urodzenia Marcelego Zborowskiego

22 cze 2015, 17:20

Witam. Dziękuję za zwrócenie uwagi na moje problemy i za pomoc. Podobnie szukałam we wszystkich kierunkach, sióstr nie odnalazłam, tylko jednego brata. Pomocne byłyby akty zgonu ich rodziców , bo tam podani są rodzice zmarłego, ale nie ma ich w zeskanowanych aktach. Będę dobrej myśli, może ktoś zajmujący się aktami z Buku trafi na akt zgonu Marcelego Zborowskiego, bo tam umarł, a urodził się ok.roku 1816.
................................
Pozdrawiam serdecznie
Grażyna Piechocka

Re: Poszukuję aktu urodzenia Marcelego Zborowskiego

25 cze 2015, 06:36

Parafia Buk,przejrzane lata zgonów 1866-1875
1.Josephus Zborowski viduus agricola
zmarł 3.03.1867,lat 72
zamieszkały Wysoczka
2.Marcellus Zborowski,molitor
zmarł 29.12.1872,lat 56
zamieszkały Buk,powód śmierci phitisis
zgon zgłosiła żona Josepha.
Pozostawił dzieci
Cordula 21,Bronislaa 18,Michael 13,Ignatius 12,Victoria 8,Marianna 6,Josepha 3
Brak imion rodziców w akcie
3.Marianna Zborowska
zmarła 9.08.1875,lat 7 i 6 miesięcy
zamieszkała Buk
rodzice Marcellus(zaznaczono,że nie żyje),Josepha Różycka
akt USC
http://searcharchives.pl/53/1833/0/4/6/ ... ROeTH65Btg
4.Josepha Zborowska vidua
zmarła 15.08.1875,lat 45
zamieszkała Buk
rodzice Marcellus Różycki,Josepha Rutecka
akt USC
http://searcharchives.pl/53/1833/0/4/6/ ... VJQP1TFdSw

Re: Poszukuję aktu urodzenia Marcelego Zborowskiego

25 cze 2015, 22:29

Serdecznie dziękuję za wszystkie wiadomości o mojej rodzinie. Szkoda, że w akcie zgonu nie ma podanych rodziców Marcelego lub skąd przybyli do Wysoczki. Józef jest prawdopodobnie ojcem Marcelego ale brak potwierdzenia w dokumentach. Dzieci Marcelego odnalazłam oraz wszystkich ich potomków. Mam pewne podejrzenia, że rodzina przybyła w rejon Buku spod Kościana, ale nie mam żadnego potwierdzenia w aktach. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. Polecam się pamięci w przypadku trafienia na dokumenty mojej rodziny z czasów zamieszkiwania w Wysoczce. Tam mieszkał też Nepomucy, chyba brat Marcelego, odnalazłam całą jego rodzinę, tylko nie mam aktu zgonu, może w nim podani byliby rodzice oraz skąd przybyli, ale nie wiem, gdzie zmarł.
------------------------

Pozdrawiam serdecznie
Grażyna Piechocka
Odpowiedz