Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

5 Kompanie, Landwehr-Infanterie-Regiment Nr.37

22 kwi 2015, 13:42

Witam serdecznie na forum!
Od dość dawna poszukujemy miejsca, gdzie spoczywa nasz przodek. Ostatnio dzięki niemieckim archiwom, udało się potwierdzić przekazy ustne które krążyły od lat w rodzinie. Nasz przodek to Marcin Orzechowski ur.03.10.1883 r w Buku (Buk kreis Gratz). Po wybuchu I wojny światowej powołany został do armii pruskiej. Służył w 5 kompanii Landwehr-Infanterie-Regiment Nr.37. Z wojny nie powrócił. Zginął w Rumunii i spoczywa na cmentarzu wojennym Oituz, w okręgu Bacau /Rumunia/. Te informacje, jak wcześniej wspomniałem, udało się ustalić dzięki niemieckiemu archiwum Deutsche Dienststelle (WASt).
Na forum świetnie rozwinął się watek tegoż pułku, ale 6 kompanii. Tutaj moje pytanie: być może ktoś z Państwa miał także swego przodka w tejże kompanii, a służyło tam wielu Polaków zamieszkujących Wielkopolskę. Poszukuję zdjęć, dokumentów, czegokolwiek dotyczącego żołnierzy tej kompanii. Być może rozpoznam na takim zdjęciu mego przodka. Posiadam tylko jedno zdjęcie pradziadka jeszcze z przed wybuchu wojny, lub z jej początku. Za każą informację zdjęcie lub inny dokument związany z tą jednostką, a w szczególności 5 kompanii z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
R.

Re: 5 Kompanie, Landwehr-Infanterie-Regiment Nr.37

02 maja 2015, 18:26

Witaj R. .....Robert, Rafał lub Roman,

Przyznam ze moze byc dosc ciezko o znalezienie informacji o jednej konkretnej kompanii, z tego regimentu. Dlatego ja skupiłbym sie bardziej na poszukiwaniach LIR 37 jako całego regimentu, gdyz tam gdzie regiment to tam i byla 5 kompania.

Dosc duzo informacji o szlaku bojowym jest tutaj:
http://wiki-de.genealogy.net/18._Landwe ... ie-Brigade

LIR 37 wchodzil w sklad tej Brygady Landwehry.
Na strojenie mojego znajomego znalazlem to:
http://www.imperialgermanmilitaria.com/ ... ment-nr-37

Z tego co widze to jest tez do nabycia: Geschichte des Landwehr-Infanterie-Regiments Nr. 37. Czyli historia pulkowa tego regimentu. i sadze ze to jest najlepsza rzec, najbardziej szczegolowa itd.

Ja u siebie znalazlem takie cos:
Obrazek
Obrazek

Sa to resztki ksiazeczki wojskowej oraz militarpass zolnierza z LIR 37.

Pozdrawiam,
Milosz

Re: 5 Kompanie, Landwehr-Infanterie-Regiment Nr.37

05 maja 2015, 21:06

Dzięki wielkie za info, Pionier!

Pozdrawiam,
Robert.

PS. Pionier, gratuluję Ci świetnej strony. Jest kopalnią wiedzy (a mówię z punktu widzenia rekonstruktora Kaiserliche Armee ;) ).
Odpowiedz