Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 24 wrz 2024, 06:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 wrz 2010, 13:50 
Offline

Dołączył(a): 17 wrz 2010, 13:39
Posty: 1
Serdecznie chciałbym powitać wszystkich którzy podobnie jak ja pasjonują się poszukiwaniem korzeni.

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w ustaleniu faktów związanych z rodziną Szulc z Wronek. Nie wiem jak się za to zabrać. Próbowałem przeszukiwać stronę Poznań Project ale niestety bez rezultatów. Wronieckie księgi kończą się tam na roku 1889 a mój dziadek Władysława Schultz urodził się w roku 1898, zawarł pierwszy związek małżeński w roku 1923. Czy jest jakakolwiek szansa znalezienia wiadomości dotyczących bądź Władysława bądź też wcześniejszych pokoleń? Nadmienię tylko że jestem osobą chorą i chwilowo nie mam możliwości udania się do Archiwum Państwowego bądź Archidiecezjalnego. Czy można dotrzeć do tych wiadomości online? Czy zostały jakoś skatalogowane?

Proszę wybaczyć jeśli pytania te są w swej naturze naiwne ale to mój pierwszy kontakt z poszukiwaniem przodków. Jedyne co wiem to z opowiadań rodzinnych i od miejscowego proboszcza.Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek wskazówki


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL