Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 05 maja 2024, 03:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lis 2011, 19:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Z aktu zgonu (z USC) dowiedziałam się, że mój pra Józef Wojtasik: urodzony w Sukowych, powiat Strzelno, dnia 27 stycznia 1840, żonaty był z Katarzyną z domu Woźniak. Syn (dane o rodzicach są nieznane)

Sukowy należą do parafii Polanowice, więc po przejrzeniu urodzeń z lat 1830-60 wynotowałam nazwisko Wojtasik/Wojtasiak (jako nazwisko ojca), i okazało się, że tylko Antoni Wojtasiak miał w tych latach dzieci:
1837, julij, Sukowy, Laurentius, rodz.: Antonius Woytasiak i Marianna Ku??kowna /lub Kuszkowna?, Kucakowna?/, Josephus Piwański i Agnes Jęziorska;
1842, 8bris, Sukowy, Julianna, rodz.: Antoni Woytaszak i Marianna Kankowna? /lub Kuszkowna?/, chrz. Adalbertus Kutrojok i Marianna Woytaszowna;
1844, Januarius, Sukowy, Valentinus, rodz.: Antonius Woytasiak i Marianna Kucok?, chrz: Valentinus Łyk i Agnes Roszok;
1846, Junij, Sukowy, Joannes, rodz.: Antonius Woytasiak i Marianna Kuc?kowna /Kuczkowna? Kucakowna? Kucokowna?/, chrz.: Jacobus Wychocki i Joanna Wosiecka;
1849, Julij, Sukowy, Antonius, rodz.: Antonius Wojtasiak i Marianna Kucak, chrz.: Michael Lewendowski i Marianna Wychocka;

no tak, ale gdzie mój Józef? przecież mam dokładną datę, a w powyższym wypisie jest dość duża luka pomiędzy 1837 a 1842 r., czyli tu gdzie powinien się urodzić. Szukam więc i znajduję tylko jednego Józefa urodzonego w roku 1840 w Sukowych, data nie zgadza się o 1 miesiąc i nazwiska mnie zaskakują, oto zapis:
1840, februarius 27, Sukowy, Josephus, rodz.: Antonius FUJTASIAK i Marianna MIKOŁAJOWNA, chrz.: Adamus Kucok de Mirosławice i Nepomucena Zalewska;

Moje pytania:
Czy Antoni Fujtasiak i Antoni Wojtasiak to ta sama osoba?
Czy spotkaliście kiedykolwiek nazwisko Fujtasiak? (może osoba podająca dane miała wadę wymowy?, a może zapisujący był przygłuchy?)
Czy Marianna Mikołajówna może być córką Mikołaja Kucaka?
Czy ktoś z Was ma wiedzę o powyższych osobach i koligacjach rodzinnych?
Mój Józef Wojtasik/Wojtasiak, jako dorosły człowiek, pracuje i mieszka w parafii Strzelno, żeni się w parafii Wójcin k/Strzelna i tu pozostaje do końca życia.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2011, 20:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Witaj!

Sądzę, że Antoni Fujtasiak i Antoni Wojtasiak to ta sama osoba. Miałem już takie dwa przypadki, choć dotyczyły one nazw miejscowości na początku XX w. Ksiądz przekręcił Kołaczkowo na Obłaczkowo a Graboszewo na Karboszewo.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2011, 18:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Jarku, dzięki za wpis

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL