Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 kwi 2024, 06:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 gru 2009, 16:55 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
W czerwcu 2010 r. proponuję spotkanie w Poznaniu a ponieważ Poznań to Targi proponuję spotkanie 12 czerwca.
godz. 10 zwiedzanie Katedry i podziemi
spacer na Stary Rynek - na godz 12 bo Koziołki
po nich zwiedzanie Ratusza
godz np 14-15 posiłek Pod Koziołkami
godz 16 przejazd "bimbą" do Palmiarni i jej zwiedzanie.
Termin 12 czerwca dlatego bo może będą chętni, przyjezdni spoza Poznania, którzy poprzedniego dnia mogą załapać się na Targi (które będą od 8 do 11 czerwca). Może ktoś z członków nie był jeszcze na tych Międzynarodowych Targach a miałby ochotę to okazja połączyć 2 w jedno.
Co do nocłegów to dla tych paru chętnych członków Towarzystwa z daleka coś wymyślimy np. jakąś karimatę :lol:
?

_________________
Pozdrawiam Alicja
------------------
Kruk, Skubiszyński, Małecki, Kozłowicz, Wilczyński, Rembacz, Rębarz, Krzyszkowiak
Pobiedziska, Kostrzyn, Wronki,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2010, 16:23 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Chętnie zwiedziłabym Palmiarnię.Piszę się na tą wycieczkę. Cieszę się, że jest taki projekt.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2010, 16:31 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
To taka moja propozycja.
Wielu jeździ samochodem i niewiele widzi.
Może się wypowiecie co chcielibyście w Poznaniu zobaczyć to się coś (myślę) zorganizuje pod kątem potrzeb.

Pozdrawiam Alicja z Poznania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2010, 12:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Wstępnie zapisuję się.
Prawdopodobnie będę w tym okresie w Wielkopolsce z okazji innego spotkania towarzyskiego w ramach tradycyjnej corocznej wycieczki do stron rodzinnych.
Zbyt mało jeszcze znam szczegółów planowanego wyjazdu, więc ostatecznie zdeklaruję się nieco później.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2010, 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2008, 19:09
Posty: 353
Lokalizacja: Luboń
Śródka i Most Jordana obowiązkowo!

pozdrawiam:)

_________________
Beata

Gdzie urodził się ok. 1781 roku Melchior Bręczewski ? Proszę o pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2010, 09:59 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Dorzuciłabym jeszcze

Wzgórze Przemysława z Zamkiem, Kościół Franciszkanów, makietę starego Poznania,
spacer ul. Żydowską (kontrowewrsyjna hitlerowska pływalnia) stare mury i nowa Straż Pożarna,
kościół i klasztor jezuitów, Chwaliszewo itp - trzeba wybrać na jeden dzień !

a może spotkanie w Kórniku i arboretum kiedy kwitną magnolie, rododrendrony i bzy !!!!!!!!!!

czujecie tę pachnącą wiosnę ? :lol:

Trzeba wybrać

Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2010, 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2009, 23:12
Posty: 108
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dobry pomysł,
proponuję przeniesienie tego tematy z "ciekawe historie" do "Działalność Towarzystwa"
pozdrawiam
Leszek

_________________
Leszek Umiński
http://uminski.name/
http://www.madalinski.info/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 11:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 13:52
Posty: 65
Lokalizacja: Mokronos, Katowice
Co za piekna propozycja Alino,
szkoda ze mnie jeszcze nie bedzie.
Bede dopiero wolna od okolo 15 czerwca i to wtedy musze sie troche podkuowac.
Opiekorwlam sie wnuczkiem 3 lata.
Jezeli bedzie pozniejszy termin to chetnie spotkam sie z wam.
Musze szukac taniego lotu do Poznania i wtedy bede.
Widzialam ze sie pare juz zglosilo.
Chetnie poznalabym kolezanki i kolegow i to nie w takim wielkim gronie.

Szukam w Poznaniu Koniecznych i Mackowiak (rodzina Pani dr. Ireny Koniecznej ktora razem z Pania Leszczynska ratowala zycie dzieci)

Pozdrawiam wszystkich

_________________
Irena
przepraszam nie pisze poprawnie po polsku
Moje moto: "dzisiaj jest moj najlepszy dzien"
http://eurogento.org/konieczny/pl.htm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 14:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2007, 11:44
Posty: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Patrze w planowane spotkania na stronie WTG i widze ze na 19 czerwca jest juz zaplanowane spotkanie na Kujawach ,czy to w Poznaniu ma byc drugim spotkaniem z Czerwcu??????????????????
Ania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2010, 08:06 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Jedno spotkanie w miesiącu (wykład i zwiedzanie) to życia nie starczy na zobaczenie,zwiedzenie większości (bo wszystkiego zobaczyć się nie da).

Zaproponowałam spotkanie w Poznaniu 12 czerwca ale...
raczej spacer i zwiedzanie aby zobaczyć dużo a nie przesiedzieć.

Chciałabym pokazać Poznań po kawałku (bo duży i wszystkiego od razu się nie da).

Proponuję spotkanie 9.30 przy Malcie (Maltance). Samochody zostają na parkingu i ruszamy...
Zaczynamy od najstarszego Poznania.

Pozdrawiam
Poznanianka Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2010, 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2009, 18:30
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Dobry pomysł Alicjo, zgłaszam się na spotkanie.
Pozdrawiam. Edward.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Edward
edward.zajac@wp.pl

Szukam:
- Zając - okolice Bojanowa, Kiekrza i Objezierza
- Psarski - okolice Bojanowa i Rawicza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2010, 15:29 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Witaj Edwardzie

"Specjalnie dorzucę Jarmark na Stary Rynku"
Atrakcji zatem nie zabraknie.

Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2010, 07:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Alicjo !
Bardzo mnie "cieszy" Twoja inwencja. Szkoda tylko , że nie jest uzgadniana i co za tym idzie wpisana do planu spotkań. Szkoda , że nie wykazałaś takiego zaangażowania przy realizacji spotkania we Wronkach. Kiedy prosiłem Ciebie o pomoc to odesłałaś mnie z kwitkiem. Obrażliwy nie jestem, ale w świetle tego co wypisujesz ostatnio to przypomnieć muszę.
Teraz swoim działaniem wprowadzasz zamęt i chcesz chyba zniweczyć długotrwałe przygotowania innych.
Wpisując się do WTG zdawałaś sobie chyba sprawę, że trzeba będzie działać wspólnie.
Jeżeli masz ochotę na spacer po Poznaniu ze znajomymi to bardzo proszę, ale nie wykorzystuj do tego forum i nie wprowadzaj dezorganizacji.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2010, 08:36 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Dziwi mnie Twoja wypowiedź
Spotkanie w Poznaniu (a właściwie tylko spacer po Poznaniu) zgłosiłam dawno temu na tym samym spotkaniu w Poznaniu kiedy zostało zgłoszone spotkanie w Siemionkach. Nie było sprzeciwu. Dopiero dzisiaj sprzeciwiasz się i wypowiadasz - podczas gdy przez ten czas ukazywało się kilka postów na ten temat.

Temat wpisałam na forum dawno temu.

Nie wszyscy chcą i muszą jechać na Kujawy a przecież można być i tu i tu bo terminy są różne.

Jedno spotkanie w miesiącu (oficjalne, pod krawatem) popieram ale
można chyba robić spotkania chętnych poznawania różnych miejsc nie tylko tych oficjalnych (a zgłoszonych Prezesowi).

Co do Wronek - to na tym samym spotkaniu w Poznaniu zgłaszałam chęć pomocy i nie było odzewu - zapomniałeś o mnie (a napisałeś to do mnie na prv na krótko przed wyjazdem do Wronek).

Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2010, 15:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2009, 18:30
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Alicjo.
Stanowisko Mariana i Wojtka w poście z 17.V.br jest jednoznaczne. Sądzę, że planowane spotkanie w Poznaniu
12.VI.br trzeba z ukłonem i uśmiechem odłożyć na inny termin.
Pozdrawiam. Edward Zając.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Edward
edward.zajac@wp.pl

Szukam:
- Zając - okolice Bojanowa, Kiekrza i Objezierza
- Psarski - okolice Bojanowa i Rawicza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2010, 16:38 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Kochani - wyhamujcie! To, co urzekło mnie na tym forum to atmosfera, kultura, takt i wspólnota. Naprawdę nie ma sensu wypominać sobie kto co i kiedy nie zrobił.
Pomimo pasji do poznawania przeszłości - patrzmy do przodu .Osobiście nie widzę nic zdrożnego lub konkurencyjnego w organizacji dwóch spotkań. Faktycznie nie każdy ma czas i warunki, bo w chęci nie wątpię, spotkać się w jednym miejscu, a w innym i owszem.
Powodzenia.
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2010, 20:57 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witajcie. Wydaje mi się, że należy podejść racjonalnie do rzeczy, bez zbędnych emocji, które wynikają głównie chyba z niezrozumienia między uczestnikami dyskusji.

Otóż, WTG Gniazdo stara się organizować comiesięczne spotkania dla swoich członków i sympatyków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie niektórych osób, które chcą pokazać swoje rodzinne strony i zapoznać uczestników spotkań z lokalną historią i zabytkami. Jako Zarząd staramy się tak ustawić spotkania, aby w ciepłych miesiącach odbyło się kilka takich wycieczek. Raz jest z tym lepiej, raz gorzej, ale dzięki temu, że przybywa nam członków, pojawiają się nowe miejsca i nowe pomysły. Czasem jednak bywa i tak, że nie ma chętnych do organizacji spotkania, a czasem pomysłów jest więcej. Wszystko trzeba zatem jakoś wypośrodkować i rozwiązać. Nie powinno być tak, że w jednym miesiącu mamy 10 spotkań, a w innych w ogóle. Z drugiej strony większości naszych członków trudno spotkać się częściej niż raz na miesiąc.

Staramy się więc tak zorganizować kalendarz, żeby odbywało się przynajmniej jedno "oficjalne" spotkanie w miesiącu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś zorganizował inne spotkanie, jeśli nie będzie kolidowało z terminami innych spotkań, na pewno znajdzie uczestników. Należy jednak powiedzieć, że pewne pierwszeństwo ma spotkanie "oficjalne". To jedno. A po drugie, że skoro drugie spotkanie nie jest organizowane "oficjalnie" to WTG nie może brać za nie odpowiedzialności. Nie twierdzę wcale, że Ala zorganizuje spotkanie źle - bo pewnie będzie to świetnie zorganizowane spotkanie, ale należy powiedzieć jasno, że poznańskie spotkanie nie będzie oficjalne, co oczywiście nie powinno nikomu przeszkodzić we wzięciu w nim udziału.
Dodam tylko, że na spotkaniu we Wronkach otrzymaliśmy ciekawą propozycję spotkania w Wąsowie, ale musieliśmy je odłożyć właśnie z uwagi na napięty grafik w tym roku. Na pewno wrócimy do tego pomysłu na jesieni i zaplanujemy dobry termin.

Nie chcę wchodzić w dyskusję, co kto komu obiecał, kto informował o czym wcześniej, a kto później, bo to nie ma sensu, a sam nie brałem w tym udziału.
Mam nadzieję, że taki punkt widzenia ostudzi nieco atmosferę i wszystkim pozwoli spojrzeć na sytuację pod odpowiednim kątem.

(co oznacza, że kończymy spór)

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2010, 23:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2008, 22:02
Posty: 267
Lokalizacja: D-ki, PL
trochę przekornie: "gdzie dwóch się 'bije' tam trzeci korzysta..."
Z miłą chęcią odwiedził bym Siemionki i Poznań, ale... być nie mogę ani na jednym, ani na drugim spotkaniu,
więc...
w Wąsowie na pewno wstawię się z ferajną z Dusznik! ;)
pozdrawiam

_________________
poszukuję info o: Dederek -Wijewo,Brenno i okolice, Lichocki/a Duszniki, Moczyński /a - Wlkp.,Kuna: i różne jej odmiany Knopt/f ,Kropt/f, Sroka -Zębowo,Lwówek,Miedzichowo,N.Tomyśl,Bartoszewski Józef i Antonina Bartoszewska rod.Górecka -Poznań/Kaźmierz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2010, 08:56 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Kochani, lato takie krótkie, życie takie krótkie a tyle się dzieje i tyle pięknych i ciekawych miejsc.
Jest nas dużo i nie wszyscy mogą jechać w jedno miejsce ze względu czasami na dojazd, koszty albo termin.
Ja też wybieram takie miejsca gdzie mogę dojechać (i wrócić) samodzielnie bez komplikacji i angażowania innych (dlatego pominęłam Duszniki ale będę tam w innym terminie) a chciałabym być wszędzie.

Zgłaszały się do mnie pojedyncze osoby aby pomóc (np w archiwum) to i teraz nawet jak jedna osoba wyrazi chęć poznania Poznania w jakimkolwiek terminie to proszę o wiadomośc na prv.

Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2010, 09:29 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Jeszcze jedno.

Mimo najlepszych chęci niektórych terminów przełożyć się nie da.
np.
Międzynarodowych Targów i Jarmarku

(a z tym powiązałam propozycję spaceru w tym terminie)

Pozdrawiam A.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2010, 08:22 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 513
Lokalizacja: Poznań
Chciałbym dorzucić do tego wątku jedną informację. Archiwa poznańskie przygotowują dzień drzwi otwartych. Będzie można zapoznać się z tymi elementami pracy archiwów, które normalnie są niewidoczne. Drzwi swoje otworzą: Archiwum Państwowe, Archiwum Archidiecezjalne i być może jeszcze inne archiwa.
I najważniejsze: termin - 12 czerwca od godz. 10.00 do 17.00.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 cze 2010, 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2008, 15:48
Posty: 74
W kontekście powyższego maila spotkanie rzeczywiście zapowiada się ciekawie. Fajnie zobaczyć pracę archwium "od kuchni"

Pozdrawiam
Magda

_________________
http://www.bilscy.eu
http://www.zastawie-netau.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 19:34 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Czy sobotnie spotkanie jest aktualne?Jaki jest program?

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 20:31 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Mimo oficjalnych zakazów czekam na chętnych poznawania Poznania i Archiwów.
9.30 - 10 w okolicy Maltanki nad Maltą.

Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 21:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Alicjo,

nie było oficjalnych zakazów więc niepotrzebne są te uszczypliwości :)
Po drodze ze Śródki możecie zajrzeć również do AA, bo jak napisał powyżej ks. Jan, ten raj genealogów będzie otwarty od kuchni. Połączycie więc dwie miłe imprezy w jednym. A może nawet trzy,jeśli zawitacie do AP, które też będzie otwarte i też przygotowało zapewne szereg atrakcji dla genealogów :)

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 22:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5182
Byłam wczoraj w AP. Imponujących rozmiarów afisz zachęca swoją treścią do odwiedzin w sobotę.
Program przewiduje kilka ciekawych wykładów i zwiedzanie AP. Początek o godz. 10

Zapraszają wszystkich " zbzikowanych" na tle genealogii :wink:

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2010, 00:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2008, 22:02
Posty: 267
Lokalizacja: D-ki, PL
Archiwa otwierają drzwi na oścież, a ja znów z Wami być nie mogę! ;(

_________________
poszukuję info o: Dederek -Wijewo,Brenno i okolice, Lichocki/a Duszniki, Moczyński /a - Wlkp.,Kuna: i różne jej odmiany Knopt/f ,Kropt/f, Sroka -Zębowo,Lwówek,Miedzichowo,N.Tomyśl,Bartoszewski Józef i Antonina Bartoszewska rod.Górecka -Poznań/Kaźmierz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2010, 17:25 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 660
Lokalizacja: Poznań
Dzisiejszy dzień (12.06.2010) był wymarzonym aby skorzystać z DNIA OTWARTYCH DRZWI ARCHIWÓW.
Nie zabrakło w nich oczywiście członków WTG Gniazdo. W Archiwum Państwowym w Poznaniu spotkały się i aktywnie uczestniczyły zarówno w warsztatach jak i dyskusji :izka, małgośka_klewen, maria1002 i krysia co zostało uwiecznione przez WTK Poznań oraz Małgorzatę Kaczmarek kierownika Pracowni Digitalizacj zamiłowaną w fotografowaniu.
Warto było te kilka godzin poświęcić aby dowiedzieć się jak "skutecznie szukać swoich przodków" .
Pani mgr Elzbieta Rogal "pilnowała mnie" abym tylko jej sie nie zawieruszyła przy kartotekach mieszkańców Poznania, ponieważ zadeklarowałam, że chętnie bym sobie poprzegladała interesyjace mnie karty i mogę tu nocować, wystarczy woda mineralna no z innymi sprawami tez mozna sobie poradzić...
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2010, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2008, 19:09
Posty: 353
Lokalizacja: Luboń
Czasem człowiek chciałby się sklonować tyle się dzieje jednego dnia :(

_________________
Beata

Gdzie urodził się ok. 1781 roku Melchior Bręczewski ? Proszę o pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 cze 2010, 08:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Ale najważniejsze, że wszędzie mamy "swoich ludzi", którzy nam opowiedzą o tych ciekawych wydarzeniach :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, 01:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Bardzo jestem ciekaw czy Archiwum Panstwowe nadal skanuje dokumenty? Mam na mysli ogromna prace Akta Miasta Gniezna do ktorych ciagle zagladam prawie codziennie. Czy ta droga maszyna stoi bezrobotna? Jakie nastepne dokumenty beda skanowane? Jakie plany skanowania ma Archiwum na przyszlosc? Moze cos powiedzieli w czasie otwartych drzwi.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, 07:34 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 660
Lokalizacja: Poznań
Tak Krzysiu.
Ilość jednostek skanowana rocznie to liczba sześciocyfrowa. Pani Kaczmarek kierowniczka tej pracowni , mówiła nam, że pracują po dwanaście godzin dziennie również w soboty. Niestety nadal nie będa dostępne "Karty meldunkowe" :( . Dopiero zeskanowano nazwiska do literki "D" Liczba zeskanowanych jednostek z roku na rok się zwiększa ale nadal to kropla w morzu potrzeb aby je udostępnić cyfrowo poprzez Internet lub w archiwum.
Dla pocieszenia podam informację, że została oddana do druku praca -"Skorowidz ulic miasta Poznania począwszy od czasów Wielkiego Księstwa Poznańskiego po dzień dzisiejszy" co niewątpliwie ułatwi nam poszukiwania genealogiczne miejsc zamieszkania naszych krewnych no i oczywiście rozszyfrowanie adresów w w/w kartach, tym bardziej, że kolejne budowle giną nam z krajobrazu starego Poznania. Kiedy ta książka, broszurka się ukarze , w jakim nakładzie - nie wiadomo.
Może by już wstępnie składać zamówienia np. wspólnie jako WTG Gniazdo ?
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, 10:25 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
krysia napisał(a):
... została oddana do druku praca -"Skorowidz ulic miasta Poznania począwszy od czasów Wielkiego Księstwa Poznańskiego po dzień dzisiejszy" .....
Może by już wstępnie składać zamówienia np. wspólnie jako WTG Gniazdo ?
krysia


Bardzo dobry pomysł z tym zamówieniem.
Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Krysiu to swietna wiadomosc. Najwazniejsze, ze wartosciowe materialy beda skanowane i przetrwaja dalsze stulecia. Jestem pelen uznania dla Archiwum Panstwowego w Poznaniu za ich wspaniala prace.
Oczywiscie nie mozna tutaj pominac ogromnej pracy digitalizacji Archiwum Archidiecezji, ktora sie napewno przyczyni do zachowania ksiag metrykalnych.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL