Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 kwi 2024, 06:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 sie 2010, 10:11 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2010, 12:54
Posty: 50
Szanowni Panstwo
Przesylam Panstwu informacje o Iranie
ponoc ten kraj ma 20.000 lat, teorie ta przedstawia Arthur A.Pope z Francuskiej Sorbony
film w jezyku angielskim
http://www.youtube.com/watch?v=me4LRhaP ... re=related

Herby rycerstwa polskiego na 5 ksiag
Bartosz Paprocki szlachcic Polski
Krakow 1584 rok
Przeczytalam takze , ze nasz orzel to znak herbowy Dariusza I krola Persi- dawnego Iranu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_I_Wielki
herb ten uzywal takze Attyla
http://pl.wikipedia.org/wiki/Attyla

Ciekawostka jest to ze herb bialego orla w zlotej koronie na czerwonym tle jest uwazany za herb CHRZESCIJANSTWA !!!!
i Jezusa Chrystusa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2010, 13:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 14:30 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2010, 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Isabello - Chcialabym zrwocic uwage, ze wszelkie linki umieszczamy w temacie Linki Genealogiczne.
Takze przypominam, ze jest to Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne, wczesniej zauwazylam, ze podajesz Isabello informacje nie podlegajace pod Wielkopolske.
Moze napisz czego szukasz.
Pozdrowienia

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2010, 17:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 298
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
Polska jako kraina rzek, lasów i pojezierzy powstała wyjątkowo niedawno. Jak dokumentuje pan profesor Wojciech Dzieduszycki jeszcze 10 tysięcy lat temu krajobraz Polski przypominał ten, który występuje daleko na północy świata.

Ciekawe jak wyglądały 20 tysięcy lat wędrówki ludów. Ponoć cała Europa pochodzi od Greków, ale wątpię, żeby barbarzyński (czyli dawni germanie) byli w przeszłości Grekami. Nie ulega wątpliwości, ze nasi przodkowie przywędrowali z południowych zakątków Europy. Kto wie, Arabowie też są niby rasy białej.

Co do odnoszenia się do okresu prehistorycznego na terenach Polski polecam prace wyżej wspomnianego prof. dr hab. Wojciecha Dzieduszyckiego i jego żony dr Bożeny z Poznania, prowadzących wykopaliska na terenie Kruszwicy. O wędrówkach ludów które były wynikiem ocieplenia klimatu również moim zdaniem warto wspomnieć. W końcu debatujemy tutaj na forum o tym, że pewien ziemianin hodował konie rasy takiej czy krowy rasy polskiej nizinnej. Nasi pradziadowie, choć dalecy żywili się tutejszymi zwierzętami, które właściwie sprowadziły tutaj ludzi (reniferami, jeleniami olbrzymimi, nosorożcami, mamutami). Warto tutaj na forum łączyć różne dziedziny nauki: geodezji, archeologii, historii i paleontologii, botaniki, kulturoznawstwa, ponieważ jakby nie patrzeć jedno napędza drugie.

Ile to zasług przypisuje się królowej Bonie, która sprowadził warzywa do Polski, tzw włoszczyznę. Ale warto wspomnieć, że włoszczyzna to nabytek Włoch od nowych odkrytych terenów zamorskich. Również plany parków były wzorowane na innych europejskich kulturach, ale drzewa tam rosnące niż z Europą nie miały wspólnego. Popularny w Polsce torf jest wynikiem klimatu, który pozwalał na rozwój roślinom z rzędu pokrewnych wrzosowi, borówce, bażynie czy bagnu. Takich cech jest tysiące i myślę, że warto również o nich wspomnieć w dziale: Ciekawe historie.

To wszystko jest dziełem nas i naszych matek, ojców i dziadków, które na zawsze odmieniły nasz Polski, Kujawski i Wielkopolski krajobraz.

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sie 2010, 19:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 298
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
Znalazłem na forum www.historycy.org debatę o wspólnym pochodzeniu Słowian: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=36335 , a debaty o ziemiach polskich do przybycia: http://www.historycy.org/index.php?showforum=263 .
Nikt jednak nie odważył się tam ocenić jak różni się "kultura wielkopolska" od "kultur pozostałych części Polski".

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2010, 21:24 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2010, 12:54
Posty: 50
Dziekuje serdecznie ma Pan racje kultura Poznaniakow jest calkiem inna niz wschodniej Polski.
Widzialam to w domu codziennie, poniewaz rodzina ojca przebywala tu ostatnie 200 lat a moja babcia ze strony mamy przywedrowala z Lubelskiego -jak tam dlugo byli nie wiem. Z tego co mnie poinformowal pewien Pan z tego forum to przodkowie mojej mamy przybyli z Czech z orszakiem Dabrowki przed chrztem Polski.
Roznice sa straszne , zyja inaczej, maja inne poglady i wartosci, jedza co innego, mowia inaczej, nawet czesc potraw swiatecznych jest inna. Poznaniacy sa wyzsi i szczuplejsi, wschod Polski to typowi mali ludzie o krepej budowie ciala.
Polacy ze wschodu kraju wygladaja jak Pan Kaczynski.
Strona ojca zyje strasznie dlugo,wszyscy mieli co najmniej po 80 lat.
prababcia 99,8 narazie nikt nie pobil jej rekordu.
Musze wspomniec ze kazdy meski potomek uczestniczyl w wojnie i powstaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2010, 22:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 14:31 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2010, 11:47 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2010, 12:54
Posty: 50
Dzien dobry
Polacy na wschodzie kraju byli nizsi od Polakow na zachodzie, nie wolno wliczac tu tych ktorzy byli potomkami Waregow.
Widze to na przykladzie mojej rodziny z ojca strony mezczyzni sa o wiele wyzsi i szczuplejsi , z mamy strony nizsi i krepej budowy.Znam swoja rodzine od prawie 40 lat, wiec widze te roznice.
Jakby Pan zobaczyl moja rodzine z Poznanskiego to powiedzilby Pan to samo kobiety jak i mezczyzni wszyscy ponad 180 wzrostu, urodzeni w latach 50- tych. Wiec wtedy nie bylo jeszcze mieska z hormonami jak dzisiaj.
Rosli zbudowani ,wygladali jakby przybyli z wojska pruskiego.Moj ojciec jako jedyny wdal sie w swoja mame wiec nie jest duzy, ale za to ja z bratem jestesmy podobni do dziadka.
Dlatego wszyscy dziwili sie zawsze jak to jest tacy mali rodzice i takie duze dzieci.Roznica 15-20 cm wzrostu.
Jezeli mowi sie o Panu Kaczynskim to wszyscy mysla o jego charakterze i zlej opinii ,ktora dorobily mu media.
Moja babcia Regina Podlewska , jej ojciec mial duzo hektarow,ktore w czasie wojny sprzedal, myslelismy ze byl bogatym chlopem a tu taka mila niespodzianka.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Poraj_(herb_szlachecki)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2010, 12:14 
Offline

Dołączył(a): 06 lip 2010, 12:54
Posty: 50
Nigdy nie bylam w Lublinie za to rodzina odwiedzala nas na tzw. dzikim zachodzie.
Bylam w Bialostockim i na Mazurach, mama nie chciala jechac w Lubelskie, wolala zeby ja odwiedzali. Znam wiecej osob ktore przyjechaly i po 30-40 latach wrocily do tzw. centrali, lub na wschod.
Nigdy nie zaadoptowaly sie na zachodzie u nas jest to wszystko dla nich jakies takie niemieckie.
Zreszta ta opinie potwierdzaja takze osoby z Warszawy. Mowie tu o osobach ktore maja co najmniej dzisiaj po 60 lat.
Chcialabym poprosic Pana o trzetlumaczenie kilku zdan na jezyk francuski, jezeli nie sprawiloby to Panu klopotu,poniewaz znalazlam pewnego Pana we Fracji i moze byc naszym krewnym, probowalam z tym Panem rozmawiam po angielsku ,ale on zna tylko francuski. czy bylby Pan mily i moglby mi przetlumaczyc kilka zdan ?
Pozdrawiam i zycze milego dnia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2010, 19:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 298
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
Zastanawiające dla mnie jest, że Wielkopolska ma swoje wyraźne granice. Można by rzec, że ledwo ze zmianą granicy województwa zaczyna się (dla mnie mieszkańca kujawsko-pomorskiego) nowy świat. Wielkopolska to kraina wszak w dziejach biedniejsza, brak tu tak żyznych gleb jakie napotykamy na Kujawach, a co za tym idzie i plony są nieco mniejsze. Jednak wpatrując się na tzw. podwórza gospodarzy widzę porządek w ułożeniu maszyn rolniczych, a same budynki mieszkalne zadziwią tym, że w większości są wyremontowane.

Każdy Kujawiak przyzna też, że wjeżdżając do woj. wielkopolskiego wjeżdża w nowe twarde ("bezdziurne") drogi, a i pewnie większość miast ma swoje obwodnice. W sumie, które miasto jako pierwsze było (no i ciągle jest) przygotowane na Euro 2012 - no oczywiście Poznań.

Tutaj wstyd mi przyznać, że reszta świata (czyli Polska) jest o wiele zacofana do Wielkopolski.

Uśmiałem się z pewnej reklamy, w której młody chłopak cieszy się, że szybko dojeżdża do... Poznania, prawdę mówiąc, chyba tylko do Poznania można szybko dojechać :).

Pozdrawiam wszystkich tych, w których płynie ta krew wielkopolska, bo tylko im oddałbym swoje zwierzchnictwo, wiedząc, że kierować mnie będą najefektywniejszą drogą.

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2010, 20:29 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2010, 21:35
Posty: 234
Lokalizacja: Poznań
Witaj Adamie 91.Nie wiem skąd ta liczba,ale nie będę tego dochodził.Niech tak pozostanie.Twoje opinie na temat Wielkopolan podobają mi się gdyż są szczere i prawdziwe. Wielkopolska to rzeczywiście "zachód".Granica dawnych zaborów to granica kultur,obyczajów i co najważniejsze granica gdzie myśli się inaczej.My tu po prostu walczymy,myślimy,pracujemy dla siebie i dla ojczyzny.Robimy to dobrze nie tak jak za przeproszeniem na wschodzie.Przykładem niech będzie W.T.G. Pozdrawiam juras


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2010, 05:28 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Wygląda na to , że dyskusja skręca na niebezpieczne tory.
Bardzo cieszą opinie o Wielkopolsce, ale uważam że inne krainy są równie ważne i bardzo dla kraju zasłużone.
Nie próbujmy , śladem pewnego pana, dzielić Polaków na tych i tamtych.
Owszem ukazujmy te lepsze rzeczy , ale tylko jako przykład jak być powinno:)
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2010, 22:00 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2010, 21:35
Posty: 234
Lokalizacja: Poznań
Witam Wojtku .Biję się w piersi.Nie mam zamiaru dzielić kogokolwiek.Przyrzekam poprawę juras


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL