Seminarium w Jarocinie :
[quote}
Seminarium o Radolińskich5 kwietnia, 2011 - 09:00 —
figiel@rc.fm We wtorek rozpocznie się w Jarocinie dwudniowe seminarium poświęcone rodzinie Radolińskich. Organizuje je Instytut Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy współpracy z jarocińskim Muzeum Regionalnym.
Na wtorkowy wykład, 5 kwietnia, specjalnie z Niemiec przyjedzie Teresa Lindlar, potomkini rodu Radolińskich z linii żelazkowskiej. Przybliży ona historię rodziny, która posiada wspólne korzenie z Radolińskimi z Jarocina. Tego samego dnia Marta Jankowiak przedstawi losy ostatnich Radolińskich przez pryzmat wywiadów z hrabinami Cecylią i Marią Elżbietą von Radolin - ostatnimi, nieżyjącymi już, potomkiniami rodziny z Jarocina. Cztery kolejne wykłady odbędą się następnego dnia. Środowe spotkanie rozpocznie Katarzyna Kryś, która, na podstawie korespondencji Radolińskich, przybliży sprawy związane z administrowaniem dóbr Jarocina w latach 1919-39. Gospodarkę leśną w majątku Jarocin weźmie z kolei pod lupę Marta Kluczyńska.
O tym, co o jarocińskiej linii Radolińskich znaleźć można w Archiwum Państwowym w Poznaniu, opowie zastępca dyrektora tej instytucji, prof. Krzysztof Stryjkowski. Co archiwalna, miejscowa prasa pisała o postawach mieszkańców Jarocina z okresu międzywojennego? Z tym pytaniem zmierzy się Krzysztof Puszczyk, który podzieli się wnioskami z kwerendy międzywojennych numerów Gazety Jarocińskiej.
W seminarium, które będzie się odbywać w pałacu radolińskich mogą uczestniczyć mieszkańcy Jarocina. Wstęp wolny.
Plan seminarium "Ród Radolińskich w dziejach Jarocina".
Wtorek, 5 kwietnia, od godz. 16.30:
1. Prof. Bożena Górczyńska-Przybyłowicz: otwarcie seminarium
2. Teresa Lindlar: Dwie gałęzie Rodu: Radolińscy - linia Żelazkowska
3. Marta Jankowiak: Losy ostatnich Radolińskich ukazane przez pryzmat wywiadów z hrabinami von Radolin
Środa, 6 kwietnia, od godz. 9.00:
1. Katarzyna Kryś: Adminstracja dóbr Jarocin w latach 1919-39 w korespondencji Radolińskich
2. Marta Kluczyńska: Gospodarka leśna w majątku Jarocin
3. Prof. Krzysztof Stryjkowski, mgr Kalina Szary, Lidia Przedpełska: Zawartość zespołu akt dotyczącego jarocińskiej linii Radolińskich w Archiwum Państwowym w Poznaniu
4. Krzysztof Puszczyk: Mieszkańcy Jarocina wobec przemian społeczno-politycznych okresu międzywojennego na podstawie Gazety Jarocińskiej z epoki.
][/quote]
http://www.rc.fm/kulturalne/seminarium- ... skich.htmlSzkoda,że tak późno się dowiadujemy.
Niektóre media zaczynają działać jak ... polska kolej.