Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 25 wrz 2024, 20:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lut 2016, 18:55 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2016, 17:38
Posty: 144
Witam!

Poszukuję wiadomości dotyczących rodziny Marianny Białkowskiej po mężu Sikora urodzona 14 lipca (brak roku),
zmarła 21 lipca 1968 r. w Sulechowie woj. lubuskie.Wyszła za mąż za Ignaca Sikorę ( urodzona okolice Oborzyska,
Czempiń woj. poznańskie). Siostry to Józefa, Franciszka oraz brat który mieszkał w Gryżynie prawdopodobnie miał imię Stanisław.
Syn Stanisława Białkowskiego ma imię Leszek, z wykształcenia nauczyciel.

Pozdrawiam
Marek Andrzejewski :D
e-mail m.andrzejewski66@o2.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lut 2016, 12:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2007, 09:10
Posty: 62
Lokalizacja: Puszczykowo
Witaj Marku
Rodzina Białkowskich pochodzi z miejscowości Mikoszki parafia Głuchowo. Z tej miejscowości "rozeszła" się na okolice tj. Kawczyn, Oborzyska Stare, Kościan czy Czempiń. Mojej żony babcia była z domu Białkowskich. Posiadam trochę informacji o Białkowskich. W miarę odszukania w moim archiwum. prześlę Tobie posiadane informacje. A swoją drogą w bazie BASiA jest zatrzęsienie Białkowskich z tego terenu.
Paweł

_________________
Paweł
[i]Poszukuję: Jachnik,Pawlaczyk,Jakubowski,Meisnerowicz (Majsnerowicz)
[/i]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lut 2016, 13:40 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2016, 17:38
Posty: 144
Witam Pawle!

Bardzo dziękuję za otrzymaną informację. Zbieram informację również od rodziny mojej żony, gdyż chodzi o jej Babcię
Mariannę Białkowską z miejscowości Mikoszki.
Ja natomiast poszukuję moich przodków z rodziny Andrzejewskich i Pioch.

Pozdrawiam

Marek :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 mar 2016, 10:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2007, 09:10
Posty: 62
Lokalizacja: Puszczykowo
Witaj Marku !!!
W moim archiwum mam Mariannę Białkowską urodzoną w 1901 r. w Mikoszkach. Jej rodzice to Marcin Białkowski (ur.1871 r.) i Marianna Zglińska (ur.1877 r.) - ślub w 1898 roku w Głuchowie. Rodzice Marcina to Wojciech Białkowski (ur.1840 r.) i Antonina Dworczak (1843 - 1902) - ślub w 1861 r. w Głuchowie. Kolejno rodzice Wojciech to Mateusz Białkowski (ur. 1792 r.) i Anna Elżbieta Schwarz (ur.1803 r.) - ślub w 1820 r. w Śmiglu.
Babcia mojej żony to Katarzyna Białkowska po mężu Naskręt, córka Franciszka Białkowskiego (brata Wojciecha Białkowskiego) i wnuczka Mateusza Białkowskiego.

Pozdrawiam
Paweł

_________________
Paweł
[i]Poszukuję: Jachnik,Pawlaczyk,Jakubowski,Meisnerowicz (Majsnerowicz)
[/i]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 mar 2016, 16:43 
Offline

Dołączył(a): 03 lut 2016, 17:38
Posty: 144
Witam Pawle!!!

Dziękuje za informację, potwiedza się osoba Babci (żony) tj. Marianna Białkowska ur. 14 lipca 1901 r. w Mikoszkach zmarła 21 lipca 1968 roku.
Brat to Stanisław mieszkał w Gryżynie, urodził się w 1899 r. Marianna Białkowska poślubiła Ignacego Sikorę, który przybył prawdopodobnie
z Francji. Rodzeństwo Babci Marianny to wspomniany Stanisław, Józefa ur. w 1903 r. i Jadwiga ur. w 1905 r. Rodzice jej to faktycznie Marcin
Białkowski oraz Marianna Zglińska.

Dziękuję za dobre wiadomości
pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL