Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 02 paź 2024, 15:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 70  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2014, 09:55 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Przy logowaniu na stronie możesz użyć jako loginu adres e-mail. Jeśli nadal będą problemy, przyślij mi na maila nowe hasło, a ja ustawię takie w bazie. Nie ma niestety na razie możliwości samodzielnej zmiany hasła.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2014, 11:14 
Offline

Dołączył(a): 21 lis 2006, 13:08
Posty: 118
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Cześć,
Ja mam ten sam problem - w bazie jest mój adres, ale nie pamiętam jakiego wpisałem użytkownika ani jakie jest hasło.
Zbyszek z BB


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2014, 22:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2011, 18:31
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
wuja napisał(a):
Przede wszystkim chciałbym się przywitać i pokrótce przedstawić.
Nazywam się Wojciech Gracz i być może niektórym z Państwa jest znana moja strona (adres w stopce).


Witaj Wojciechu, my już znamy nasze wspólne powiązania rodzinne, może jeszcze ktoś się znajdzie. Ja niestety nie mogę ci pomóc, bo jestem zajęta indeksowaniem okolic Sieradza, ale mam nadzieję, że ktoś zainteresowany Kraszewicami się znajdzie.

Serdecznie Cię pozdrawiam,

Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2014, 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2012, 17:07
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
:) Witam

Indeksuję właśnie parafię Brudzew pow. kaliski i zauważyłam pewien błąd w zapisie: " Duplikat urodzonych, zaślubionych i zgonów 1838(53/3607/-70)". Otóż w tym zbiorze znajdują się dokumenty z roku 1858. Myślę, powinno być :
"Duplikat urodzonych, zaślubionych i zgonów 1858(53/3607/-70"
Jeśli dobrze zauważyłam pomyłkę, proszę o jej poprawienie, aby łatwiej było szukającym.

_________________
Pozdrawiam :)
Jadwiga Kaleta (Kaletka)

Szukam: Kaletkowie ( Graniczki, Kuźnia) ; Rogaccy (Kuźnia); Lisieccy(Kuźnia);Skowrońscy(Zawidowice); Kaletowie (Marszew, Lutynia, Pleszew); Tworek ( Koźmin, Zakrzew);


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2014, 10:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Krerowo (USC) - akt małżeństwa, rok 1877

Johann Matuszak , rodzice: Grzegorz Matuszak , Josepha Rzyska ,
Franciszka K,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,edziora , rodzice: Johann Kędziora, Anastasia Wawrzyniak

Komuś się przysnęło. :-)

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2014, 10:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Mam ogromną prośbę o pomoc. Swojego czasu zindeksowałem parafię Wilczyna, ale zostawiłem jednostki, które były po łacinie (opisowo). Dzisiaj przez przypadek zauważyłem, że część danego aktu jest napisana po łacinie, a część po polsku. Chciałbym dokończyć indeksowanie, ale nie wiem, czy wpisy po łacinie pokrywają się z tymi po polsku. Załączam przykładowy wpis w obu językach:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3548/0/6/ ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/3548/0/6/ ... /#tabSkany
Wilczyna jest parafią, w której rodzili się, brali śluby i umierali moi przodkowie po kądzieli, dlatego bardzo zależy mi, żeby dokończyć indeksowanie.
Z góry dziękuję za pomoc!

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2014, 21:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
:D

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Ostatnio edytowano 15 gru 2014, 18:15 przez krambud, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2014, 21:20 
Online

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2478
Henryk Krzyżan napisał(a):
Witam,
Mam ogromną prośbę o pomoc. Swojego czasu zindeksowałem parafię Wilczyna, ale zostawiłem jednostki, które były po łacinie (opisowo). Dzisiaj przez przypadek zauważyłem, że część danego aktu jest napisana po łacinie, a część po polsku. Chciałbym dokończyć indeksowanie, ale nie wiem, czy wpisy po łacinie pokrywają się z tymi po polsku. Załączam przykładowy wpis w obu językach:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3548/0/6/ ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/3548/0/6/ ... /#tabSkany

Jest to zbiór allegat czyli różnych metryk wystawianych na potrzeby ślubów. Metryki te to głównie chrzty z końca XVIII wieku. Niektóre odpisy po polsku, niektóre po łacinie. Jeśli decydujesz się indeksować tę jednostkę, to oczywiście indeksacji powinny podlegać wszystkie te zapisy. W razie czego oferuję pomoc, ale nie od razu do wszystkich.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2014, 06:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Bartek napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):
Witam,
Mam ogromną prośbę o pomoc. Swojego czasu zindeksowałem parafię Wilczyna, ale zostawiłem jednostki, które były po łacinie (opisowo). Dzisiaj przez przypadek zauważyłem, że część danego aktu jest napisana po łacinie, a część po polsku. Chciałbym dokończyć indeksowanie, ale nie wiem, czy wpisy po łacinie pokrywają się z tymi po polsku. Załączam przykładowy wpis w obu językach:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3548/0/6/ ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/3548/0/6/ ... /#tabSkany

Jest to zbiór allegat czyli różnych metryk wystawianych na potrzeby ślubów. Metryki te to głównie chrzty z końca XVIII wieku. Niektóre odpisy po polsku, niektóre po łacinie. Jeśli decydujesz się indeksować tę jednostkę, to oczywiście indeksacji powinny podlegać wszystkie te zapisy. W razie czego oferuję pomoc, ale nie od razu do wszystkich.

Bartku,
Chętnie skorzystam z Twojej pomocy i będę wrzucać po jednym wpisie po łacinie na stronę tłumaczeń z zaznaczeniem, że chodzi wyłącznie o dane potrzebne do indeksowania.
Mam jednak do Ciebie gorącą prośbę o przetłumaczenie właśnie takich allegat dotyczących bezpośrednio moich przodków, które zamieściłem na stronie tłumaczeń 8 X br, bo być może zawierają jakieś istotne i nieznane mi informacje dotyczące mojej rodziny.
Z góry dziękuję!

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Baza BASIA
PostNapisane: 28 gru 2014, 16:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2014, 14:11
Posty: 100
Dzień dobry,
Proszę o informację czy ktoś z forumowiczów w ciągu ostatnich 2 dni, korzystał z bazy BASIA. Mam problem, po pierwsze bardzo wolno się ładuje a po drugie zawsze pokazywała się mapa z lokalizacją nazwiska - teraz jest tego brak. Proszę o informację czy tylko ja mam taki problem i jaka może być przyczyna.

Pozdrawiam,
Urszula

_________________
Pozdrawiam
Urszula
Szukam: Gomuła, Gumuła, Obrzycko, Ostroróg, Kluczewo, Zapust, Binino
Skrzypczak, Brok, Obrzycko,Zielonagóra


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2014, 20:20 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dzień dobry,
dziękuję za informację. Serwer rzeczywiście ledwo zipie, ale to pewnie przez przerwę świąteczną i wzmożoną aktywność użytkowników. Póki co przeczyściłem pamięć tymczasową na serwerze i chwilowo jest lepiej. Zobaczymy jednak jak będzie dalej.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2014, 17:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2014, 14:11
Posty: 100
Bardzo dziękuję za szybką reakcję ale u mnie nic się nie poprawiło. Uzbroję się w cierpliwość.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Urszula Gomuła

_________________
Pozdrawiam
Urszula
Szukam: Gomuła, Gumuła, Obrzycko, Ostroróg, Kluczewo, Zapust, Binino
Skrzypczak, Brok, Obrzycko,Zielonagóra


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2014, 15:34 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Baza skanów dostępnych do indeksacji powiększona została o nowe pozycje dla następujących miejscowości:
  • Drezdenko, pow. strzelecko-drezdenecki
  • Krobia, pow. gostyński
  • Krzywiń, pow. kościański
  • Leszno, pow. leszczyński
  • Lubiń, pow. kościański
  • Międzyrzecz, pow. międzyrzecki
  • Ośno Lubuskie, pow. słubicki
  • Piotrków Trybunalski, pow. Piotrków Trybunalski
  • Poznań, pow. Poznań
  • Rakoniewice, pow. grodziski
  • Rejowiec, pow. wągrowiecki
  • Rostarzewo, pow. grodziski
  • Rusocin, pow. śremski
  • Sady, pow. poznański
  • Sapowice, pow. poznański
  • Separowo, pow. grodziski
  • Sieraków, pow. międzychodzki
  • Sierosław, pow. poznański
  • Stargard Szczeciński, pow. stargardzki
  • Stary Tomyśl, pow. nowotomyski
  • Szczecin, pow. Szczecin
  • Wrocław, pow. Wrocław

http://basia.famula.pl/skany

Tak jak obiecałem Grzegorzowi na przedostatnim spotkaniu rocznicowym, do listy archiwów dodane zostało również Archiwum Państwowe we Wrocławiu :)

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2014, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Bardzo się cieszę z umieszczenia Wrocławia, ponieważ będę mógł połączyć poszukiwanie moich krewnych z indeksowaniem :D Jednakże po rozwinięciu listy archiwów nie mogę odnaleźć numeru 82, odpowiadającego za jednostki z AP Wrocław. Co powinienem zrobić, żeby móc ściągnąć jednostki z Wrocławia na mój komputer?

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2014, 15:50 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Muszę jeszcze zaktualizować program ASIA, ale cieszę się, że są już chętni :) Dam znać, gdy dostępna będzie nowa wersja.

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2015, 11:20 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Witaj.
Chciałbym zwrócić uwagę na błąd

W Basi znajdujemy:

Witaszyce (par. rzymsko-katolicka) - akt małżeństwa, rok 1822
Maciej Brzeziński z Prus (22 lat)
Franciszka Gościnianka z Felicjanowa (2 lat)

Cyfra 2 wynikła ze skanu - wiek panny młodej był wpisany w miejscu składania księgi.

Z treści księgi parafialnej wynika, że małżeństwo zawarto za zgodą rodziców, a oboje młodzi pozostają pod władzą rodzicielską. Czyli prawidłowy wiek powinien prawdopodobnie wynosić 20 lub 21 lat.

Pozdrawiam
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2015, 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
skała napisał(a):
Póki co przeczyściłem pamięć tymczasową na serwerze i chwilowo jest lepiej. Zobaczymy jednak jak będzie dalej.


Niestety wygląda na to, że BaSIA i ASIA znowu nie chodzą jak należy... Jest jakaś szansa na trochę dłuższe przyspieszenie systemu?

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2015, 19:48 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2013, 12:36
Posty: 111
Witam

Skąd można obecnie ściągnąć program ASIA?
Link http://www.basia.famula.pl/asia/setup.exe nie działa

_________________
Pozdrawiam
Tomasz Śledź


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2015, 19:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
Ostatnio był taki:

http://www.basia.famula.pl/asia/ASIA-setup.exe

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2015, 19:54 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2013, 12:36
Posty: 111
Dzięki, ten jest ok.

_________________
Pozdrawiam
Tomasz Śledź


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2015, 16:50 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
To 2 mln rekordów pękły :lol:

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2015, 17:37 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Zgadza się, nowy rok zaczynamy z 2 milionami rekordów bazie :D , niedługo zamieszczę krótkie podsumowanie.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2015, 18:33 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2014, 12:02
Posty: 9
Lokalizacja: Szczecin
Przepraszam, ale muszę się przewrotnie zapytać. Jaki ma sens zwiększanie ilości rekordów jeśli nie można z nich korzystać? No chyba, że jestem wyjątkiem, ale w tym roku udało mi się 1 raz skorzystać. Albo mnie po jakimś czasie rozłącza (too many connections), albo nie ma żadnej reakcji przez kilkanaście minut mielenia i widzę tylko radosny komunikat: "Baza zawiera 2 003 275 wpisów z całej Wielkopolski!". To taka łyżka dziegciu.

_________________
Pozdrawiam, Wojtek
-------------------------
https://wojciechgracz.pl
Taki już los poszukiwaczy, zanim się znajdzie grudkę złota, trzeba przesiać tony piasku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2015, 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
Korzystam z BaSI od lat i problemy zdarzają się niezwykle rzadko. W ostatnich dniach pewnie było większe obciążenie z uwagi na wolne dni, ale po północy to już śmiga bez problemów. I dumny jestem z tych 2 000 000 wpisów.

Natomiast problem mam taki, że szukam ostatnio Antonina Humbla, miejscowość Sieraków i nie znajduję, bo w bazie jest Antonie Chumbla. Przy 50% ten wpis się nie pojawia i nie wiem czy problem jest z imieniem czy z nazwiskiem?

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2015, 20:16 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Też myślę, że to może w wolne dni trudniej się doczekać odpowiedzi w BaSi....chociaż przyznać muszę, że już od dawna trzeba dość długo czekać. Nie wiem czy to ilość rekordów tak spowalnia dostęp. Rekordów będzie jeszcze więcej-i to tylko radość dla nas. Przeszukanie 2 000 000 musi potrwać nim BaSiA "wyłowi" żądane rekordy. Sądzę jednak, że nie ma co narzekać-Piotr w końcu jakoś wszystkiemu "zaradzi" :)

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2015, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Myślałam, że tylko ja mam kłopot z przeglądaniem BASI...
Problem nie jest nowy, właściwie od dłuższego już czasu wcale nie mogę uruchomić strony, czasem uda mi się ją otworzyć, ale wtedy i tak nie mam szans na wyszukanie czegokolwiek.
Może przyczyna tych utrudnień rzeczywiście tkwi w popularności bazy :)

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2015, 21:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3755
Moi drodzy, BaSIA (i Poznan Project też - oba jadą na jednym wózku można powiedzieć) są ofiarami własnej popularności. Dostępny nam nieodpłatnie serwer po prostu nie jest na miarę potrzeb. Mogę tylko poradzić, aby w dni robocze unikać godzin od 14-23. A w dni wolne właściwie cały dzień jest duży ruch.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2015, 23:13 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Zaledwie po roku oraz 4,5 miesiąca (500 dni!) możemy pochwalić się przekroczeniem kolejnego miliona wpisów. Jak łatwo policzyć, dziennie przybywa średnio około 2 tys. nowych rekordów. Myślę, że jest to bardzo dobry wynik, tym bardziej, że tendencja jest jak najbardziej pozytywna i pozwalająca optymistycznie przypuszczać, że w najbliższym czasie będziemy bili kolejne rekordy. Dzięki pracy archiwów, materiałów do badań nie brakuje i jest co opracowywać, a i rąk do pracy mamy coraz więcej. Na chwilę obecną mamy mniej więcej 50 aktywnych użytkowników indeksujących do bazy, przy 223, które uczestniczą, bądź uczestniczyły, w pracach nad projektem od początku jego powstania. Na uwagę i wielkie uznanie zasługuje fakt, że dwie osoby przekroczyły już na swoim koncie trudną do wyobrażenia liczbę 100 tys. wpisów. Są to Janina Walczak (129 909) oraz Rafał Kędziora (129 383), a kilka osób również zbliża się do tego wyniku, za co należą się gratulacje oraz na pewno uznanie od środowiska genealogów, bo osoby te wykonują ogromną, mrówczą pracę, z której najpewniej większość z nas może z powodzeniem korzystać. Pozostałe osoby przekraczające 10 tys. wpisów to (ta granica 10000 bardzo ładnie wyznacza też podział według zasady 80/20):
Stanisław Strabel (95 263)
Bożena Wawrzków (93 834)
Krzysztof Pospieszny (77 549)
Maria Sadowska (76 110)
Jacek Cyba (69 963)
Mikołaj Macioszek (68 939)
Henryk Krzyżan (56 889)
Basia Rajkowska (56 008)
Leszek Chojnacki (48 679)
Grazyna Markovska (47 536)
Wojciech Lis (35 141)
Eugeniusz Forma (32 077)
Iwona Pezacka (31 266)
Karolina Gronikowska (30 562)
Helena Krajewska (30 513)
Andrzej Czapulak (30 144)
Piotr Kujawa (29 798)
Piotr Trzybiński (21 765)
Stanisław Pikul (21 552)
Wojciech Derwich (20 601)
Mariusz Formanowicz (20 313)
Joachim Radmer (19 361)
Marek Moder (18 624)
Małgorzata Domagalska (18 254)
Magdalena Koffnyt (18 114)
Marian Hełka (18 068)
Henryk Miderski (16 878)
Regina Głowińska (16 690)
Bożena Balawender (16 518)
Liliana Molenda (15 461)
Marcin Siemiątkowski (15 285)
Eryk Jan Grzeszkowiak (14 573)
Michał Szlachciak (14 372)
Radosław Prałat (13 958)
Marek Latanowicz (13 880)
Mirosława Giera (13 382)
Ulrike Johade (12 725)
Gabriela Kotlarska Krysiak (12 475)
Jerzy Krzywaźnia (12 020)
Anna Burdziąg (11 850)
Danuta Wojcięgowska (11 793)
Anna Lubczyńska (11 757)
Barbara Bilińska (11 611)
Piotr Smiatacz (11 305)
Monika Kucal (11 254)
Krzysztof Sroczynski (10 837)
Halina Kulpińska (10 648)
Sławomira Sadłocha (10 602)
Barbara Nowak (10 566)
Ingrid Hellak (10 158)

Dla tych osób kieruję szczególne słowa uznania, natomiast jak wyżej pisałem, lista uczestników jest długa i dziękuję w imieniu użytkowników bazy, każdemu wolontariuszowi biorącemu udział w projekcie i poświęcającemu swój cenny czas.

W ostatnim czasie poszerzył się zakres terytorialny bazy, obejmując teraz większą część zachodniej Polski. Są to archiwalia pochodzące z następujących archiwów:
Archiwum Państwowe w Bydgoszczy (6)
Archiwum Państwowe w Bydgoszczy Oddział w Inowrocławiu (7)
Archiwum Państwowe w Kaliszu (11)
Archiwum Państwowe w Koszalinie (26)
Archiwum Państwowe w Lesznie (34)
Archiwum Państwowe w Łodzi (39)
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim (48)
Archiwum Państwowe w Poznaniu (53)
Archiwum Państwowe w Poznaniu Oddział w Koninie (54)
Archiwum Państwowe w Poznaniu Oddział w Pile (55)
Archiwum Państwowe w Szczecinie (65)
Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim (66)
Archiwum Państwowe we Wrocławiu (82)
Archiwum Państwowe w Zielonej Górze (89)
Archiwum Państwowe w Poznaniu Oddział w Gnieźnie (92)

Przy tej okazji nie mogę pominąć też niestety problemu, który w ostatnich dniach szczególnie dał o sobie znać. Jak wyżej Łukasz wspomniał, PP oraz BaSIA jadą na jednym wózku i serwer dzięki któremu mogą funkcjonować nie daje już rady. Jeśli chodzi o kod wyszukiwarki BaSIA, na pewno można go jeszcze w jakiś sposób zoptymalizować, natomiast nie wiem na ile przełoży się to na działanie serwera, który ma poważne problemy, żeby ogarnąć rosnącą liczbę zapytań do coraz większej bazy. Tak naprawdę te 2 mln wpisów, to około 8 mln nazw osobowych, które za każdym razem są przeszukiwane. Standardowo dla bazy danych nie jest to jeszcze jakaś oszałamiająca liczba, natomiast dochodzi tutaj kwestia odnajdywania podobnych nazwisk, co znacznie komplikuje sytuację. Na razie trzeba się trochę pomęczyć i jak zalecał Łukasz, korzystać z bazy w "luźniejszych" godzinach. Jest to spore utrudnienie, natomiast w chwili obecnej pozwala w ogóle z bazy korzystać. Bądźmy dobrej myśli i idźmy dalej z nadzieją, że problemy te uda się przezwyciężyć. To, że baza rośnie, jest jak najbardziej dobrą informacją. Nawet jeśli w chwili obecnej danych nie można czasami przeszukać, to te informacje są i jeśli nie w taki, to w inny sposób będą dostępne dla zainteresowanych.

Dziękuję i pozdrawiam
Piotr Skałecki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2015, 13:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2007, 19:44
Posty: 126
Lokalizacja: Bytów
Może.. podobnie jak na stronie Genealodzy.pl zrobić zrzutę na potrzebny sprzęt - macierz, serwer, czy co tam niezbędne? jakby nie było jest nas sporo korzystających z Baz.
A tym mróweczkom pracowitym, które mozolnie wpisują i spisują dane składam głębokie ukłony.

_________________
Z pozdrowieniami Małgorzata Żywicka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2015, 22:17 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Margola - wyjęłaś mi to z ust. Miałam pisać rankiem...

No właśnie.. może zróbmy zrzutkę?

ja też dziękuję za ogrom pracy :D

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2015, 22:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
A może da się napisać jakiś program, który przerzuca ciężar wyszukiwania na komputer użytkownika ...
By się instalowało na kompie i pobierałby sobie dane z bazy.
:?: :?: :?:

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sty 2015, 19:01 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Do tych problemów dodam jeszcze jeden, niestety. Otóż przesyłane e-mailowe zawiadomienia o pojawieniu się nowych zapisów w bazie (na nazwiska preferowane przez użytkownika ) otwierają się jeszcze wolniej niż bezpośrednie przeszukiwanie w bazie-prawie nie można się doczekać. :(

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2015, 01:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
Witam.
Pytanie do Piotrka - Dlaczego nie można ASI w wersji 1.38 (czyli najnowszej) uruchomić kilkukrotnie? Dotychczas mogłem to robić. W jednej indeksuję, a w drugiej np. pobieram kolejną jednostkę. Teraz pojawia się komunikat, że program został już wcześniej uruchomiony. U mnie pobieranie trwa dość długo i blokuje mi to pracę. Indeksowanie jednostki w trakcie jej pobierania idzie też mizernie, literki w polach pojawiają się ze sporym opóźnieniem. Proszę w kolejnych wersjach o przywrócenie starych ustawień.

Pytanie 2.
Co z pomysłem uzupełniania/kopiowania nazwisk? Pisałem kilka maili, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Pozdrawiam
Krzysztof Pospieszny


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2015, 19:13 
Offline

Dołączył(a): 17 lip 2011, 16:26
Posty: 31
Szanowni Państwo, gdzie należy zgłosić błędy w indeksacji :( . Napisałam na adres: basia@formula.pl , ale niestety wiadomość wróciła i nie dotarła :? . Może jest jeszcze inny adres????
Pozdrawiam
Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2015, 20:20 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
adres to basia@famula.pl
bądź napisz na forum w odpowiednim wątku.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, 18:14 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2008, 21:10
Posty: 248
Mam problem z programem ASIA. Indeksuję małżeństwa USC i w rubryce dotyczącej wieku odznaczałam "rok ur." i wpisywałam rok podany w akcie ślubu. Zindeksowałam część zapisów i dzisiaj wróciłam do indeksacji, ale w zapisach zindeksowanych wcześniej ta lista rozwijana przy wieku wróciła do pozycji "lat". To w ogóle jest chyba jakiś błąd, bo już przy poprzednich indeksach miewałam takie sytuacje, ale zawsze na piechotę dało się zmienić te wybory na "rok ur." Tymczasem obecnie nawet jak wybiorę ponownie "rok ur." to program tego nie zapisuje po przejściu do następnego skanu i po powrocie do zapisu znowu wyświetla "lat".

_________________
Joanna

http://gw.geneanet.org/joanna84_w?lang= ... i=A;o=A;k=


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, 18:28 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2008, 21:10
Posty: 248
Zmianę wyboru zapisuje dopiero po edytowaniu innego pola (czyli np. wpisaniu któregoś z imion jeszcze raz). Klikanie jeszcze raz wyboru z listy rozwijanej przy kilkudziesięciu skanach dla obojga małżonków to nie jest nic przyjemnego...

_________________
Joanna

http://gw.geneanet.org/joanna84_w?lang= ... i=A;o=A;k=


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, 21:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2014, 21:06
Posty: 38
nie działa...nie działa...ciągle nie działa u mnie BaSIA :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, 22:06 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Przed chwilą sprawdziłem wyszukanie podstawowe i trwało trochę ponad 4 minuty. Najlepiej jednak w takich godzinach używać rozszerzonego, powinno wykonywać się szybciej.
W ogóle ostatnio naniosłem kilka poprawek i chyba widoczna jest pewna, mała różnica w działaniu. Musiałem niestety wyłączyć wyszukanie kilku osób jednocześnie. Na razie nie planuję ponownej aktywacji tej funkcji.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, 22:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
U mnie działa. Wyszukiwanie po nazwisku w promieniu 10 km do Sierakowa 111,55 s.

Pozdrawiam Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2015, 21:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
U mnie BaSIA i ASIA od wczoraj działa rewelacyjnie. Dziś nawet w godzinach szczytu (po 20,00) wysłałem indeksy bez problemu, a zawsze miałem problemy z zalogowaniem się w tych godzinach.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2015, 21:56 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
U mnie też znaczna poprawa w działaniu BaSi i ASi :)

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2015, 14:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2012, 17:07
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
Witam i błagam o pomoc :(
Do dzisiaj wszystko było w porządku, jeśli chodzi o indeksowanie. Niestety, dzisiaj nie mogę pobrać aktów z dysku i indeksować. Nie mogę też pobrać ich z serwera, bo wyskakują takie oto komunikaty:
Readfile 810
9 Subscript out of range
run - timer error 10
This array is fixed or temporarily locked

Pomóżcie, bo nie mam zielonego pojęcia, co namieszałam i jak sobie z tym poradzić :(

Przed chwilą jeszcze raz sprawdziłam i okazało się, że wcześniejsze skany zapisane na dysku otwierają się, tylko ten ostatni plik, który mam do skończenia, niestety, nie i cały czas pojawia się komunikat,jaki umieściłam powyżej...nic nie rozumiem :(

_________________
Pozdrawiam :)
Jadwiga Kaleta (Kaletka)

Szukam: Kaletkowie ( Graniczki, Kuźnia) ; Rogaccy (Kuźnia); Lisieccy(Kuźnia);Skowrońscy(Zawidowice); Kaletowie (Marszew, Lutynia, Pleszew); Tworek ( Koźmin, Zakrzew);


Ostatnio edytowano 18 sty 2015, 15:17 przez jagodziank60, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2015, 15:02 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Nie jestem do końca pewien z czego wynika ten błąd, ale czy nie skończyło się przypadkiem miejsce na dysku?

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2015, 17:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Miałem podobną sytuację, ale okazało się, że nie zostały pobrane wszystkie skany i też nie mogłem ich pobrać na nowo. Przez BaSIA otworzyłem tą jednostkę i indeksowałem z tamtych skanów. Trochę roboty, ale się udało.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2015, 17:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2012, 17:07
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
:) Sprawa się wyjaśniła. Trochę zwolniłam miejsca na dysku, usunęłam wcześniej pobrane skany i ten problematyczny pobrałam z serwera na nowo. Jest dobrze, ufff! Piotrze, dziękuję za wskazówkę :)

_________________
Pozdrawiam :)
Jadwiga Kaleta (Kaletka)

Szukam: Kaletkowie ( Graniczki, Kuźnia) ; Rogaccy (Kuźnia); Lisieccy(Kuźnia);Skowrońscy(Zawidowice); Kaletowie (Marszew, Lutynia, Pleszew); Tworek ( Koźmin, Zakrzew);


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2015, 17:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2012, 17:07
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
Henryku, ten problematyczny plik miałam już pobrany, bo na nim pracowałam, ale jak się nie jest wtajemniczonym w zawiłości komputerowe, to takie historie się zdarzają, niestety :? Ważne, że już mogę pracować dalej :P , ale dzięki i Tobie, bo na przyszłość warto mieć w zapasie Twój sposób :)

_________________
Pozdrawiam :)
Jadwiga Kaleta (Kaletka)

Szukam: Kaletkowie ( Graniczki, Kuźnia) ; Rogaccy (Kuźnia); Lisieccy(Kuźnia);Skowrońscy(Zawidowice); Kaletowie (Marszew, Lutynia, Pleszew); Tworek ( Koźmin, Zakrzew);


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2015, 23:08 
Offline

Dołączył(a): 03 gru 2013, 00:00
Posty: 45
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Witam,
mam małe zapytanie, otóż indeksując stronę z księgi zgonów natknąłem się pierwszy raz na rzecz taką, że w tabeli poza miejscowością, imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem nie podano innych danych. Chodzi mi dokładnie o datę zgonu i pogrzebu, statystyki płci oraz osoby zgłaszającej - co o tym myślicie?

poz. 204, 205 : http://szukajwarchiwach.pl/53/3312/0/6. ... j9vzn2LopA

Na tejże karcie u dołu (poz. 215) też nie wpisano statystyki choć płeć dziecka jest znana. Przy okazji zapytam o potwierdzenie, bo z dopisku pod nazwą miejscowości wynika, że zgon nastąpił w więzieniu? :roll: Proszę jeszcze o podpowiedź kto zgłaszał ten fakt?

_________________
pozdrawiam,
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, 18:44 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Nie stawiam tu zarzutu, że pojawiają się błędne wpisy, bo naprawdę czasem trudno odczytać prawidłowo-i z pewnością i ja robię takie błędy. Pytam tylko czy umieszczenie uwagi w "dymku" ułatwia poszukiwania.

Czy dopiski w BaSi umieszczane w" dymku" brane są pod uwagę w wyszukiwarce?. Mam na myśli to czy np. nazwisko umieszczone w "dymku" jest odczytywane , gdy mamy je w zapytaniach. Umieściłam kilka poprawek w rekordach w których zauważyłam błędne odczytanie, ale nie wiem czy to pomoże odnaleźć prawidłowe nazwisko. Jest , co prawda, "1" w "dymku" ale można na nią nigdy nie natrafić np. szukam Franciszka Łaganowska i nie znajdę wpisu bo jet Zaguroska
czy Pankowska nie znajdę bo jest Dombrowska.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
skała napisał(a):
Muszę jeszcze zaktualizować program ASIA, ale cieszę się, że są już chętni :) Dam znać, gdy dostępna będzie nowa wersja.


Czy ASIA została już zaktualizowana? :) Jeśli nie, to kiedy można się tego spodziewać?

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 70  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL