Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 02 lip 2024, 06:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 70  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lut 2013, 23:15 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
faster napisał(a):
[
.... może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu nie mogę dokończyć (w ogóle albo czasowo) indeksacji danej księgi, za którą się wziąłem. Szkoda, żeby wykonana część pracy przepadła.....
Ktoś odpowiedział mi, ze nie ma obowiązku indeksacji. No nie ma. Ale chyba lepiej gdy więcej osób się za nią weźmie niż gdy mniej.... Tomek


Jeżeli nie można się "wyrobić" czasowo to w BASI jest opcja pozwalająca na odnowę terminu realizacji.
Księgi są podzielone- w przeważającej części jednostka zawiera czasowo 1 rok.Jeśli się komuś nie uda dokończyć z innych powodów niż czas to może i jego praca przepadnie, ale....biorąc się za niewielki odcinek można się chyba "przemóc' i skończyć tą cząstkę , albo pogodzić się z tym, że nie dasz rady i rzucić w niepamięć to co zrobiłeś a na przyszłość dobrze zastanowić zanim się weźmie za indeksowanie.Wielokrotnie miałam chwile załamania chęci (bo było nabazgrane, albo zdjęcia nieostre czy ciemne)-odpoczęłam i mi przeszło.A teraz jest jeszcze wygodniej, bo w BASI możesz sobie wybrać jednostkę oglądając ja uprzednio w szukajwarchiwach i jak się nie podoba po prostu nie robić.
Mormoni-już raz wywoływał to hasło indeksacji pan jado ( o ile dobrze pamiętam).Tylko dziwi mnie porównywanie naszych projektów z tamtymi. Może jestem gapa i nie umiem nic zindeksowanego u Mormonów znaleźć on-line? Indeksy BASIA i PP są dostępne dla każdego kto wejdzie w wyszukiwarkę, a gdzie są mormońskie?
Uważam, że zasady przyjęte w WTG są dobre-rezultaty są oszałamiające , jest zindeksowane wieeeeeeeeeele i nikt z indeksujących wolontariuszy jakoś nie narzeka na metodę .Takie przesyłanie po kawałku stwarza bałagan, nikt z poszukujących nie będzie pewien czy dany rocznik, księga, jednostka jest kompletna a na dodatek wymaga dodatkowej pracy od Piotra czy Łukasza obsługujących projekty.Po co doskonalić coś co zdaje z powodzeniem egzamin?
Ilość osób indeksujących-zawsze wydaje się mała, bo czekamy z niecierpliwością na dane do naszych drzew genealogicznych, ale czasami lepiej poczekać na kolejnych chętnych wolontariuszy niż robić zamieszanie .

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2013, 10:25 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
faster napisał(a):
nie robiąc żadnej rewolucji.
Pozdrawiam
Tomek

Rewolucji nie ma i nie będzie. Co jakiś czas odzywają się osoby, które ledwo zaczęły indeksować, a już mają pomysły nad wielkimi zmianami. Jeśli boisz się, że jakiejś księgi nie będziesz w stanie zindeksować to ją najpierw przejrzyj i po sprawie. Inna sprawa - jeśli Ci się ten sposób pracy nie podoba, możesz indeksować księgi mormońskie i też będzie dobrze :) Poza tym przekazywanie części indeksów nie byłoby dobre, bo i tak zapewne większość z wolontariuszy najpierw by je porównała ze stanem faktycznym, jesliby mieliby się pod tym podpisywać.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2013, 14:26 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5565
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
Akta stanu cywilnego Parafii Ewangelickiej Dobrzyca (pow. pleszewski)

Mam problem - jak w formule BASI, poprawnie wykonać pełny zapis, kiedy udostępnione skany metrykalne dzielą na dwie części całostronnicowy dokument;
np. skan lewej strony podaje imiona dzieci i imiona z nazwiskami ich ojców, zaś na skanie prawej strony dokumentu - znajdujemy dane matki i rodziców chrzestnych...?

Proszę o podpowiedź.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2013, 14:39 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
W takim przypadku klikamy prawym klawiszem myszy na pierwszym ze skanów i wybieramy "Połącz z kolejnym". Powinny teraz być widoczne obydwie strony jednocześnie.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2013, 15:15 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5565
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
Piotrze,
dziękuję, funkcjonuje :)

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2013, 19:34 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5565
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
Piotrze,
doszedłem do strony
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/3780/ ... r/1/2#tab2
i utknąłem..

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 12:52 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Chodzi o skan numer 17? Tam jest sprostowanie nazwiska z aktu 75/1866. Dla tego skanu wybierz proszę kategorię "inne" i przepisz tylko imię nazwisko tej osoby w obydwu formach (wystarczy oddzielić je spacją). Dobrze by było dopisać poprawione nazwisko też przy samym akcie, do którego odnosi się ten dokument.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 17:15 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5565
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
Wykonałem [dołączając stosowny komentarz] zapisy zmiany nazwiska:
- w pozycji której to dotyczyło,
- w inne, przy skanie 17;
jednak połączenie skanu 16 ze skanem 18, dla osiągnięcia poprawnego dokumentu, przerasta moje umiejętności operacyjne :(

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2013, 19:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Kolego Wojciechu, taka podpowiedź, cobyś się za bardzo nie męczył, zrób tak: zamień w w swoim komputerze skany 17 na 18, a 18 na 17. Tylko na moment indeksowania skanu 16. Później powróc do pierwotnej wersji. Pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2013, 01:34 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dziś w bazie pojawił się indeks chrztów z parafii Głuchowo dla lat 1681-1868, liczący blisko 10 tys. wpisów (i 5 razy tyle nazw osobowych!). Jednocześnie został zaktualizowany indeks ochrzczonych z samego Czempinia dla lat 1799-1814 oraz 1875-1890, liczący obecnie 4759 wpisów.
Autorką powyższych indeksów jest Helena Krajewska.

www.basia.famula.pl

Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Przy podawaniu miejscowości w wyszukiwaniu rozszerzonym, dla Głuchowa należy wpisać "Głuchowo koło Czempinia".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2013, 13:56 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Piotrze, dlaczego Golina jest rozbita na tyle pozycji w Zawartości bazy na liście w porządku alfabetycznym? Rozumiem dwa zestawienia -jarocińskie i konińskie, ale reszta :(

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2013, 15:01 
Offline

Dołączył(a): 20 sty 2013, 22:23
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
jejku, ludzie coście tacy nerwowi? Cieszę się, że się zgadamy co do nierobienia rewolucji. Natomiast ja nie proponuję żadnych wielkich zmian, ba, żadnych właściwie zmian nie proponuję. Absolutnie zgadzam się, że indeksowanie całej księgi czy innej jednostki archiwalnej jest rozwiązaniem najlepszym. Proponuję tylko dodanie _możliwości_ wrzucenia na serwer częściowo wypełnionego indeksu - dla siebie na później lub dla kogoś innego. Nie postuluję żeby było to normą lecz wyjątkiem i oczywiście tylko pod warunkiem, że działoby się automatycznie, a nie ręcznie przez Piotra. Czy boicie się, że taka możliwość byłaby dla niektórych pokusą aby jej nadużywać?
Cytuj:
i tak zapewne większość z wolontariuszy najpierw by je porównała ze stanem faktycznym, jeśliby mieliby się pod tym podpisywać
No przejrzenie jednak jest szybsze od wpisywania. Zresztą wyszłoby to indeksom tylko na dobre. No bo sygnowanie każdego wpisu w indeksie jego autorem zamiast sygnowania całej jednostki to już chyba gruba przesada.

Cytuj:
Takie przesyłanie po kawałku stwarza bałagan, nikt z poszukujących nie będzie pewien czy dany rocznik, księga, jednostka jest kompletna a na dodatek wymaga dodatkowej pracy od Piotra czy Łukasza obsługujących projekty.
Jeśli staje się normą, a także nie chcę tego, to prawda. O dodatkowej pracy już powyżej pisałem. Zresztą nie chodzi mi o wkładanie częściowych indeksów do bazy, raczej myślałem o wrzucaniu takich plików na stronę http://www.basia.famula.pl/rezerwacja np.
Cytuj:
Akta małżeństw 1819 30% - faster (53/3618/-/7) - rezerwuj
z dodatkową informacją o istnieniu pliku z częściowym indeksem zrobionym przez cieniasa o ksywie faster (te procenty mógłby sam autor określać), plik mógłby być dostępny po zarezerwowaniu jednostki, a decyzja o jego wykorzystaniu bądź nie należałaby do nowego indeksującego.

Cytuj:
Mormoni- ... dziwi mnie porównywanie naszych projektów z tamtymi.
Nie rozumiem zdziwienia. Tu i tam jest indeksacja bazująca na ochotnikach. Główna różnica to - w moim odczuciu na korzyść tutejszych projektów - kontrola nad tym co się indeksuje. U Mormonów zapisuje się do "projektu" czyli w przybliżeniu rejonu, a co dostanie się do indeksowania już zależy od automatu. Mało tego, kolejne porcje nijak się mają do siebie. Z dość dużym opóźnieniem wyniki trafiają do bazy bo każda porcja jest indeksowana przez dwie osoby, a w przypadku rozbieżności - jeszcze przez arbitra. W dodatku niektóre projekty (no, większość) mają zastrzeżenie, że indeksy będą ogólnie dostępne dopiero po zakończeniu całości regionu - czyli zwykle nieprędko. No i mormoński projekt jest ogólnoświatowy więc trudniej trafić na "swoje" tereny.
Cytuj:
Może jestem gapa i nie umiem nic zindeksowanego u Mormonów znaleźć on-line? Indeksy BASIA i PP są dostępne dla każdego kto wejdzie w wyszukiwarkę, a gdzie są mormońskie?
No jak? Na głównej stronie: https://www.familysearch.org/ Tyle że nie ma tam wyróżnionych danych z indeksacji, są po prostu dane z wielkiej bazy, w której są m.in. dane z indeksacji. Druga sprawa to olbrzymia skąpość danych z Polski. Poniżej _kompletny_ spis rejonów w Polsce objętych obecnie (ale i w przeszłości nie było więcej) indeksowaniem, czyli Radom i koniec. Rejon genealogicznie dla mnie zupełnie nieinteresujący, a i pewnie większości z Was. Odpada więc motywacja "a nuż znajdę swoich przodków", praca jest wyłącznie dla innych.
Cytuj:
Polska, Diecezja Radom—Księgi Metrykalne, 1664–1864 [Część 4] (Poland, Diocese of Radom—Roman Catholic Church Books, 1664–1864 [Part 4])
Polska, księgi metrykalne - Diecezja Radom 1654-1946 [Część 1] (Poland, Radom Diocese - Church Books 1654-1946 [Part 1])
Polska, księgi metrykalne - Diecezja Radom 1654-1946 [Część 2] (Poland, Radom - Roman Catholic Diocese Church Books 1654-1946 [Part 2])
Polska, księgi metrykalne—Diecezja Radom 1654–1946 [Część 3] (Poland, Radom—Roman Catholic Diocese Church Books 1654–1946 [Part 3])
No jeszcze coś takiego:
Cytuj:
Deutschland, Pommern-Kirchenbuch-Duplikate, 1588-1895 [Teil A] (Germany, Pommern—Church Book Duplicates, 1588–1895 [Part A])


przepraszam, że tak się rozpisałem :)
pozdrawiam
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2013, 17:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2009, 14:03
Posty: 103
Lokalizacja: Gniezno/Powidz
faster napisał(a):
Druga sprawa to olbrzymia skąpość danych z Polski. Poniżej _kompletny_ spis rejonów w Polsce objętych obecnie (ale i w przeszłości nie było więcej) indeksowaniem, czyli Radom i koniec. Rejon genealogicznie dla mnie zupełnie nieinteresujący, a i pewnie większości z Was...

Tomku mylisz się:"Obecnie trwa drugi etap indeksacji , który nazwaliśmy Projekt Lubelszczyzna. Opracowujemy dekanaty z diecezji z lat 1864-1948"
Z tym że, projekt jest częściowo zamknięty i można do niego przystąpić przez Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne (Lubelskie TG) a tutaj więcej:
http://ltg.pl/content/category/1/108/202/
Pozdrawiam
Krystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2013, 17:25 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
faster napisał(a):
Cytuj:
Mormoni- ... dziwi mnie porównywanie naszych projektów z tamtymi.
Nie rozumiem zdziwienia. indeksy będą ogólnie dostępne dopiero po zakończeniu całości regionu - czyli zwykle nieprędko. No i mormoński projekt jest ogólnoświatowy więc trudniej trafić na "swoje" tereny.Tomek

I to wystarczy, by porównanie pokazało nam jak wielka jest przewaga naszych projektów- My zajmujemy się poszukiwaniami w Wielkopolsce, a im bardziej zawężony krąg tym łatwiej coś znaleźć.

faster napisał(a):
Cytuj:
Może jestem gapa i nie umiem nic zindeksowanego u Mormonów znaleźć on-line? Indeksy BASIA i PP są dostępne dla każdego kto wejdzie w wyszukiwarkę, a gdzie są mormońskie?
No jak? Na głównej stronie: https://www.familysearch.org/ Tyle że nie ma tam wyróżnionych danych z indeksacji, są po prostu dane z wielkiej bazy, w której są m.in. dane z indeksacji. Druga sprawa to olbrzymia skąpość danych z Polski.
Tomek

Dobrze wiemy co jest na stronie głównej i jak działa wyszukiwarka mormońska. Komu się podoba może z niej korzystać, ale mnie podoba się nasza i to w takiej formie jak jest.Tutaj mi nikt nie wydziela, które pozycje zindeksowane mogę obejrzeć, nie muszę być "wtajemniczona", nie ma blokad dla tych co nie przyłączyli się do indeksacji.
Z mojej strony koniec tematu.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2013, 17:51 
Offline

Dołączył(a): 20 sty 2013, 22:23
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
Krys85 napisał(a):
faster napisał(a):
Druga sprawa to olbrzymia skąpość danych z Polski.

Tomku mylisz się:"Obecnie trwa drugi etap indeksacji , który nazwaliśmy Projekt Lubelszczyzna. Opracowujemy dekanaty z diecezji z lat 1864-1948"
Z tym że, projekt jest częściowo zamknięty

O, to jestem pod wrażeniem :) Tu już bliżej do części moich przodków, chociaż pewnie Lwów się nie łapie... Dane czerpałem z oficjalnego spisu. Ciekawe ile jeszcze takich zamkniętych projektów jest. A co trzeba zrobić aby jakiś inny region włączyć? I na jakim szczeblu muszą zapaść uzgodnienia? Bo tutaj jak widzę LDS-Kuria.
No i mam nadzieję, że gotowy indeks już będzie otwarty.

Pozdrawiam
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2013, 22:39 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
faster napisał(a):
Witam,
jejku, ludzie coście tacy nerwowi?

Szanowny Tomaszu! Do nerwów tego bym nie zaliczał. I nie dziw się takiej reakcji, ale z szacunkiem do Twojej osoby- zindeksowałeś w BASI raptem 5 wpisów, a już sugerujesz wielkie zmiany, bądź wytykasz błędy nie znając dobrze specyfiki pracy w tymże projekcie.

faster napisał(a):
Cytuj:
i tak zapewne większość z wolontariuszy najpierw by je porównała ze stanem faktycznym, jeśliby mieliby się pod tym podpisywać
No przejrzenie jednak jest szybsze od wpisywania. Zresztą wyszłoby to indeksom tylko na dobre. No bo sygnowanie każdego wpisu w indeksie jego autorem zamiast sygnowania całej jednostki to już chyba gruba przesada.

Kolejny przykład, ze nie znasz BASI- każdy indeks na stronie http://www.basia-famula.pl ma informację o osobie, która go do bazy dodała.
Owszem, przejrzenie może i jest szybsze, ale stwarza niebezpieczeństwo mniejszego przykładania się do odczytania danego aktu- np. Ty odczytasz jakąś osobę jako Joannes Basiński, a w rzeczywistości może to być Joanna Bosińska, a osoba która by porównywała indeks z aktem, z powodu szybszego porównywania mogłaby to przeoczyć (choć oczywiście nie musiałoby tak być)[/quote]

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2013, 23:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
????????????????????????

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2013, 20:17 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dzięki współpracy z NAC, udało się wprowadzić usprawnienie, pozwalające na tworzenie odnośników bezpośrednio do konkretnych skanów na szukajwarchiwach.pl. Od teraz każdy wpis w BASI opatrzony odnośnikiem do szukajwarchiwach.pl, prowadzi dokładnie do poszukiwanego skanu, a nie do grupy skanów, jak to było do tej pory.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2013, 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2010, 13:35
Posty: 129
Lokalizacja: Poznań
Dzięki.

Pozdrawiam,
Michał

_________________
Bartkowiak Biegański Błaszczak Braniewicz Brykcy Danielewicz Góralczyk Grygier Grzesiak Grzybek Kleibert Kózka Kubiak Kurek Kuśnierek Lange Mucha Odważny Owczarzak Pałuba Sikorski Skubel Tomaszewski Wallheim Wasielewski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2013, 13:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Witam!
skała napisał(a):
udało się wprowadzić usprawnienie,


To bardzo potrzebne i pomocne w poszukiwaniach!

A gdyby tak jeszcze, jeśli to możliwe udało się usprawnić wyszukiwarkę odnośnie wyszukiwania nazwisk niemieckich zapisywanych często wg pisowni polskiej, np: Scharfenberg ( Szarfenberg), Schulz (Szulc) - tak aby po wpisaniu jednej wersji nazwiska wyszukiwarka identyfikowała każdą inną i od razu przedstawiała.
Takie usprawnienie też by ułatwiło poszukiwania, tak myślę.

Z pozdrowieniami
Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2013, 14:57 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 183
W zindeksowanej księdze z Archiwum Państwowego w Poznaniu 1883/4/168 USC Kuślin za 1902 rok, skany: 88, 89 i 101 trzykrotnie nazwisko Wieszczek zamiast Wieczorek

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2013, 19:15 
Offline

Dołączył(a): 20 sty 2013, 22:23
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
Właściwie nie powinienem tego komentować tylko wziąć się za indeksowanie czy inną pożyteczną rzecz. Przepraszam wszystkich niezainteresowanych.
mikolaaj18 napisał(a):
sugerujesz wielkie zmiany
jakie wielkie???? A nawet jakie zmiany???
mikolaaj18 napisał(a):
bądź wytykasz błędy nie znając dobrze specyfiki pracy w tymże projekcie.
Ta joj, taż komu i jakie błędy ja wytykam???


mikolaaj18 napisał(a):
faster napisał(a):
No bo sygnowanie każdego wpisu w indeksie jego autorem zamiast sygnowania całej jednostki to już chyba gruba przesada.
Kolejny przykład, ze nie znasz BASI- każdy indeks na stronie http://www.basia-famula.pl ma informację o osobie, która go do bazy dodała.
O czym innym piszemy - Ty o wyjściu z bazy, ja o wejściu. Każdy indeks na stronie, którą cytujesz ma _wypisaną_ informację o osobie. Z tego wcale nie wynika, że taka informacja jest wprowadzana do bazy indywidualnie dla każdego wpisu, ani że dla każdego wpisu jest trzymana. Ale tego to ani ja, ani Ty nie wiemy, wie to Piotr i pewnie tylko on. To tak jak z książką - fakt, że na każdej stronie jest wydrukowane nazwisko autora nie znaczy, że autor każdą stronę książki z osobna podpisał. Zresztą gdybyś miał rację w tym to byłoby nawet lepiej bo wtedy każdy odpowiadałby za swoje wpisy niezależnie ilu indeksujących miałaby dana jednostka i nie musiałby kontynuator przeglądać nie swoich wpisów, co najwyżej żeby stwierdzić czy czegoś nie brakuje. Ale jestem prawie pewien, że informacja o osobie indeksującej jest brana z faktu "kto zarezerwował jednostkę" albo raczej "kto przysłał indeks".

ps. a na Mormonów nie psioczcie bo może mają niektóre rzeczy pokrętnie zrobione, może nie wszystko działa tak jak byśmy chcieli (np. że od jakiegoś czasu CHR we Wrocławiu jest czynny tylko raz w tygodniu!), a niektóre rzeczy mają nawet denerwująco źle zrobione ale gdyby w latach 60. nie pofotografowali ksiąg w archiwach to teraz nie mielibyśmy co indeksować bo księgi byłyby w zakurzonych archiwach a nie w internecie. Owszem można powiedzieć, że archiwa mogą pofotografować to, co mają ale na pewno skanowanie gotowych mikrofilmów jest duużo szybsze.

Pozdrawiam
Tomek
z mojej strony EOT, biorę się za Asię :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2013, 09:02 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Witam,
mam pytanie czy ktoś wie czy w Bazie Basia i w szukajwarchiwach.pl coś się dzieje?
Od niedzieli nie mogę wyświetlić żadnego skanu ani z Basi ani z szukajwarchiwach. Pokazują się kwadraciki jpg i brak opisu. Czy to może coś w moim komputerze?
Pozdrawiam. Nela


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2013, 09:59 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
Jeśli nie możesz wyświetlić skanów z szukajwarchiwach, to automatycznie nie pokaże Ci w BASI :) spróbuj w innej przeglądarce, gdyż wszystko działa poprawnie w obu serwisach.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2013, 12:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2012, 19:16
Posty: 14
Dzień dobry
zgłaszam dwa błędy:

Golina (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1838
Katarzyna , rodzice: Walenty Białecki , Małgorzata Nowak ,

749/6.1/14, skan 16 - otwiera się skan 15

oraz

Golina (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1836
Walenty , rodzice: Jan Sobczyński , Rozalia Sampolska ,

749/6.1/12, skan 3 - otwiera się skan 2

_________________
Marta Błażejowska


Szukam: Jóźwiakowski ( Poznań, Ostroróg ), Szymański, Stefaniak, Wlazło, Kruk ( Gaj, Kobylniki, Lusowo ), Wiatrowski, Maciejewski, Prawucki, Brudzewski, Ceglewski ( Poznań, Młodojewo ), Rąbczewski, Kowalewski ( Golina ),


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2013, 13:09 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Problem dotyczył wszystkich skanów z APPOK - błąd w obliczeniach po stronie BASI. Dziękuję za informację, poprawiłem.

bertha napisał(a):
A gdyby tak jeszcze, jeśli to możliwe udało się usprawnić wyszukiwarkę odnośnie wyszukiwania nazwisk niemieckich zapisywanych często wg pisowni polskiej, np: Scharfenberg ( Szarfenberg), Schulz (Szulc) - tak aby po wpisaniu jednej wersji nazwiska wyszukiwarka identyfikowała każdą inną i od razu przedstawiała.

Słuszna propozycja i na pewno znajdzie się więcej takich fonetycznych podobieństw. Uwzględnię to, tylko potrzebuję kiedyś wygospodarować na tę aktualizację więcej czasu, bo wiąże się to zarówno z dopisaniem nowego kodu (a nie zaglądałem do tej części od dawna), a także z podmianą wektorów przypisanych do obecnie znajdujących się w bazie nazwisk.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2013, 15:04 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Genowefa napisał(a):
Piotrze, dlaczego Golina jest rozbita na tyle pozycji w Zawartości bazy na liście w porządku alfabetycznym? Rozumiem dwa zestawienia -jarocińskie i konińskie, ale reszta :(

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2013, 15:40 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Przepraszam, przeoczyłem ten post. Przed chwilą poprawiłem wyświetlanie listy - mały problem z sortowaniem :)

Dziękuję i pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2013, 15:57 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dzięki :D

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2013, 18:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
skała napisał(a):
Słuszna propozycja i na pewno znajdzie się więcej takich fonetycznych podobieństw. Uwzględnię to,


Piotrze, dziękuję za zainteresowanie tematem :D

Pozdrawiam
Bożena W.

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2013, 21:53 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Dziękuję Mikołaju za podpowiedź.Spróbuję z inną wyszukiwarką. Pozdrawiam. Nela


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2013, 01:28 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Zmieniony został interfejs na stronie szukajwarchiwach.pl, wobec czego program ASIA może mieć problem z pobieraniem nowych skanów z serwera. W najbliższych dniach powinna ukazać się nowa wersja programu ASIA eliminująca tę niedogodność. Póki co można bez problemu indeksować pobrane wcześniej jednostki.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2013, 13:40 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Witam!

Nowa wersja aplikacji ASIA v. 1.1.20 dostępna jest pod adresem http://www.basia.famula.pl/asia/setup.exe
Proszę o dokonanie aktualizacji przed pobieraniem nowych skanów.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2013, 21:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Piotrze, a kiedy będzie uzupełniona lista nowych skanów do zarezerwowania i indexowania? Pozdrawiam.
Powoli kończę Janiszew i chciałbym się "dobrać" do Grzegorzewa.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 01:23 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Postaram się w tym tygodniu uzupełnić listę. W tej chwili jest ona w trakcie opracowywania.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 14:01 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Aktualna lista jest już na serwerze :)

http://basia.famula.pl/skany

Przybyło 2415 nowych jednostek dostępnych dla indeksujących i 242171 nowych skanów. W sumie za sprawą NAC w bazie mamy 16743 jednostki archiwalne, na które, jak dobrze liczę, składa się 1556328 skanów!

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 14:12 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Nie widzę USC Lubinia Mała
http://szukajwarchiwach.pl/11/775/0/1#tabZespol

akurat przeglądam, więc z ciekawości sprawdziłam ;)

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 14:17 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Gdzieś mi umknęło Archiwum Państwowe w Kaliszu.. Wkrótce się pojawi :)

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 14:17 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
OK.
Co za niesforne archiwum ;)

Pozdrawiam
B

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 16:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2009, 20:00
Posty: 67
Lokalizacja: Szelejewo
A kiedy można się spodziewać danych z USC Gąsawa i Rogowo ? :D

_________________
Artur Cichowicz poszukuje: Cichowicz (Szelejewo,Gąsawa,Lubcz,Rzym) Kozłowski (Świątniki Wielkie, Grabowo,Nowaszyce) ,Adelajda Kozłowska, Michał Kubalik (Wronczyn )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 17:16 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dodałem Kalisz i muszę mocno zaktualizować moje wyliczenia! :) Mamy więc 5801 nowych jednostek, co przekłada się na 665328 skanów! Jest co indeksować..

artur cichowicz napisał(a):
A kiedy można się spodziewać danych z USC Gąsawa i Rogowo ? :D

Arturze, nie mamy wpływu na kolejność skanowania, bo tym zajmują się poszczególne archiwa.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 18:09 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2009, 21:04
Posty: 46
Lokalizacja: Kościan
Czy coś się zmieniło w pobieraniu skanów z serwera? Wgrałam nową wersję programu ASIA, zarezerwowałam nową jednostkę ale nie mogę jej ściągnąć zarezerwowana jednostka w ogóle nie pojawia się w plikach do ściągnięcia z serwera. Próbowałam z kilkoma USC, to raczej nie wina komputera, bo na innym też nie udało się nic zdziałać.
Janka

_________________
Janina Walczak

Poszukuję: Bartkowiak, Gron, Nadolny, Szymański, Łowicki (powiat kościański, śremski),


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
U mnie dzała poprawnie. Co prawda plików w Asi bezpośrednio nie widać, ale do indeksowania w systemie są i juz indeksuję. Pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 19:11 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2009, 21:04
Posty: 46
Lokalizacja: Kościan
Nie bardzo rozumiem, czy indeksujesz ze stron Szukaj w archiwach? Czy ściągasz te pliki w inny sposób i indeksujesz w Asi? Mogę prosić o podpowiedź?
Janka

_________________
Janina Walczak

Poszukuję: Bartkowiak, Gron, Nadolny, Szymański, Łowicki (powiat kościański, śremski),


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 19:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Rezerwuję w Basi, indeksuję w Asi. :)

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2013, 19:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Ale, ale. Kolego Piotrze coś faktycznie jest nie tak ze skanami kaliskimi. Konińskie po zarezerwowaniu w Basi są widoczne w Asi. Niestety nie moge powiedzieć tego o skanach kaliskich. Pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2013, 08:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Skany kaliskie jakieś rzadziuśkie, np. ■ Księga urodzeń, małżeństw, zgonów 1872 (11/687/-/87 brakuje paru sztuk. http://szukajwarchiwach.pl/11/687/0/-/87/#tab2

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2013, 08:14 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 854
Lokalizacja: Gniezno
Rzeczywiście, brakuje 6 skanów. Przypuszczam, że "wina" leży po stronie NACu.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2013, 18:10 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
krambud napisał(a):
Ale, ale. Kolego Piotrze coś faktycznie jest nie tak ze skanami kaliskimi. Konińskie po zarezerwowaniu w Basi są widoczne w Asi. Niestety nie moge powiedzieć tego o skanach kaliskich. Pozdrawiam.


Mogę tylko potwierdzić - kaliskie archiwum jest niewidoczne dla Asi. :(

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2013, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2009, 21:04
Posty: 46
Lokalizacja: Kościan
leszczyńskiego również nie widać

_________________
Janina Walczak

Poszukuję: Bartkowiak, Gron, Nadolny, Szymański, Łowicki (powiat kościański, śremski),


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 70  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL