Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 22 wrz 2024, 00:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sty 2017, 18:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 712
Bardzo proszę o przetłumaczenie metryki ślubu Antoniego Groszewskiego alias Grochockiego i metryki urodzin Jana:

Obrazek


Obrazek


Przyznam, że się pogubiłam z zapisywaniem nazwisk przez urzędników. Pozdrawiam, Danka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2017, 20:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Nr 64
Ostrowite, dnia 27 września 1887 roku
Przed niżej podpisanym urzędnikiem stanu cywilnego stawił się dzisiaj znany co do osoby robotnik Franciszek Grochocki, zamieszkały w Gajewie, wyznania katolickiego i zgłosił, że Marianna Grochocka z domu Karpinska, jego żona, wyznania katolickiego, zamieszkała przy nim, w Gajewie w jego mieszkaniu dnia 22 września 1887 roku przed południem o godzinie jedenastej urodziła dziecko płci męskiej, któremu nadano imię Jan.
Przeczytano, zatwierdzono i z powodu niepiśmienności zgłaszającego jego odręcznymi znakami opatrzono
(-) xxx
Urzędnik Stanu Cywilnego
w zastępstwie
(-) Reiss

Zgodnie z postanowieniem Królewskiego Sądu Rejonowego w Golubiu z dnia 2 listopada 1911 roku została naniesiona poprawka, że rodzice zgłoszonego dziecko mają nazwisko Groszewski
Ostrowite, dnia 15 grudnia 1911 roku
Urzędnik Stanu Cywilnego
(-) podpis nieczytelny

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2017, 22:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 712
Bardzo dziękuję.

A mógłbyś mi odpowiedzieć w jakim roku urodził się Pan Młody z metryki ślubu? Sprawdziłabym czy jest pomyłka w nazwisku czy to jest inny Antoni, w tym wypadku rzeczywiście Grochocki. Bardzo mi na tym zależy, Danka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2017, 00:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Urodził się 14 marca 1870 roku w Skępsku.

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2017, 00:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 712
Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję. Dużo mi to wyjaśni. Pozdrawiam, Danka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2017, 11:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 712
Jurku, wiem, że nie powinnam nadużywać, ale dręczy mnie pytanie odnośnie nazwiska. Wyraźnie widać, że było ono poprawiane. Zgadzają się dane urodzenia, rodziców, tylko TEN Grochocki, a nie Groszewski? Dręczy, tym bardziej, że nie mogę znaleźć danych przed 1874 rokiem, bo nie ma zindeksowanych parafii. Na jednej z metryk urodzeń jest poprawione nazwisko z Grochockiego na Groszewski, ale dopiero w 1911 roku:

Obrazek

Nie wiem, jak się do tego ustosunkować, tym bardziej, że znalazłam metrykę zgonu mojej prababci, ze znakiem zapytania z mojej strony, z 1905 roku i ponownie występuje Grochocki. Natomiast w metryce ślubu mojej babci z 1920 roku, mam już nazwisko - Groszewski. I jeszcze jedno czy rodzice Pana Młodego, a moi domniemani pradziadkowie,żyli? Pozdrawiam, Danka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL