Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 02 paź 2024, 17:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 70  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 lis 2015, 06:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Nigdy nie zdarzyło mi się, żebym nie otrzymał odpowiedzi z APP. Zawsze zaznaczałem, że skany potrzebne mi są do zindeksowania jednostki, a nie do prywatnych zbiorów. Proponuję pisać na adres : archiwum@poznan.ap.gov.pl ,to najprawdopodobniej sekretariat.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2015, 08:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2009, 22:40
Posty: 249
Henryk Krzyżan napisał(a):
Nigdy nie zdarzyło mi się, żebym nie otrzymał odpowiedzi z APP. Zawsze zaznaczałem, że skany potrzebne mi są do zindeksowania jednostki, a nie do prywatnych zbiorów. Proponuję pisać na adres : archiwum@poznan.ap.gov.pl ,to najprawdopodobniej sekretariat.


Dziękuję za wskazówkę, właśnie napisałam do archiwum.
Pozdrawiam
Genowefa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2015, 20:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Ostatnio edytowano 03 lis 2015, 21:22 przez krambud, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2015, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Chyba trochę przesadziłeś. Jeśli w pobranej jednostce są dwa razy te same skany, to chyba bez sensu indeksować to samo powtórnie. Nie pamiętam w której parafii, ale w każdym roczniku było tak, że jak doszedłem do połowy, to okazywało się, że zaczynają się od początku te same skany. Zwróciłem się w tej sprawie do Piotra, który uznał, że dobrze robię odhaczając je jako brak danych, ale Ty oczywiście możesz to robić podwójnie, jeśli taka Twoja wola, tylko nie krytykuj innych, bo Twoje uszczypliwości do miłych nie należą.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2015, 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Heniu, ja zadałem pytanie o księgi, nie o wpisy zdublowane w tej samej księdze.
U mnie się jeszcze nigdy nie zdarzyło, żebym w jednej księdze miał te same wpisy.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2015, 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Rafale, chyba źle zrozumiałeś, nie chodziło o dublowanie się wpisów w księdze, bo wiadomo, że i takie trzeba zindeksować, ale skanów.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2015, 21:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
No, teraz zrozumiałem o co chodzi. To wszystko przez błędy skanujacych albo "wrzucających" te skany do sieci. Jeżeli kogoś uraziłem to bardzo przepraszam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2015, 09:56 
Offline

Dołączył(a): 06 lis 2009, 18:50
Posty: 26
Witam! Dawno nie było mnie na forum. Mam pytanie czy w BASI można wprowadzać dane dotyczące nowo narodzonych dzieci tj. w 2015r. W Gazecie Ostrowskiej co tydzień są zamieszczane informacje odnośnie tych dzieci. Jaka jest możliwość zamieszczanie ich w bazie danych.
Jacek C.

_________________
Pozdrowienie Jacek Cyba

Poszukuję Ziętkowskich (okolice Środy Wlkp); Cybów; Bąków; Urbaniaków; Michalaków; Kaźmierczaków (południowa Wielkopolska);


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2015, 14:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych i dla narodzin jest to 100 lat, więc nie możesz.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2015, 15:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 300
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
To jest troche dziwna ustawa, skoro gazety publikuja takie informacje i nikt sie nie czepia.

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2015, 15:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Nekrologi też się publikuje, ale zleca to najbliższa rodzina.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2015, 15:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 300
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
W "Panoramie Kruszwickiej" dane sa wyciagniete z Urzedu Stanu Cywilnego.
Natomiast Prezydent Inowroclawia co jakis czas zyczy urodzin najstarszym mieszkancom, podajac ich wiek. Pamietam zaskoczenie ciotki, gdy widziala w gazecie zyczenia dla siebie od prezydenta.

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2015, 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Henryku, ale zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w przypadku, gdy dana osoba umiera, prawa te automatycznie wygasają, więc z nekrologami publikowanymi w gazetach nie ma problemu ;)

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2015, 19:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Wojtku, nie wiem jak to jest z nekrologami, ale jak to co piszesz ma się do ksiąg metrykalnych? Ogólnie dostępne są dopiero w archiwum - akty urodzenia 100 lat, małżeństw 80, zgonów 60 - więc jednak z chwilą śmierci nie wygasa ochrona danych osobowych.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2015, 20:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1204
Zwyczaj podawania w prasie urodzeń czy zgonów jest stary.
Ale nie podawano detali tj. dokładnej daty czy danych rodziców
[o rodzicu kiedyś, owszem, jednak w formie okrojonej np.: "panu Kocibrzyńskiemu, kupcowi, urodził się syn." I tyle :) ]

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2015, 08:35 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
Adam91 napisał(a):
To jest troche dziwna ustawa, skoro gazety publikuja takie informacje i nikt sie nie czepia.


No cóż, należy przyjąć że dzieje się to za zgodą zainteresowanych. W lokalnym czasopiśmie często spotykam informację o braku zgody rodziców czy małżonków na podanie takich wiadomości (np. że dwie pary nie wyraziły zgody czy też że rodzice czworga dzieci nie zgodziło się na publikację danych). Opublikowanie tego typu informacji bez wyraźnej zgody zainteresowanych jest złamaniem ustawy.

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2015, 08:53 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
jacek_cyba napisał(a):
Witam! Dawno nie było mnie na forum. Mam pytanie czy w BASI można wprowadzać dane dotyczące nowo narodzonych dzieci tj. w 2015r. W Gazecie Ostrowskiej co tydzień są zamieszczane informacje odnośnie tych dzieci. Jaka jest możliwość zamieszczanie ich w bazie danych.
Jacek C.


Z tego co rozumiem Basia jest ściśle powiązana z portalem szukajwarchiwach.pl więc wykorzystanie jej do innych celów jest raczej niemożliwe.

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2015, 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
anykey napisał(a):
jacek_cyba napisał(a):
Witam! Dawno nie było mnie na forum. Mam pytanie czy w BASI można wprowadzać dane dotyczące nowo narodzonych dzieci tj. w 2015r. W Gazecie Ostrowskiej co tydzień są zamieszczane informacje odnośnie tych dzieci. Jaka jest możliwość zamieszczanie ich w bazie danych.
Jacek C.


Z tego co rozumiem Basia jest ściśle powiązana z portalem szukajwarchiwach.pl więc wykorzystanie jej do innych celów jest raczej niemożliwe.

Wyszukiwarka Basia służy do wyszukiwania przodków, a nie do zamieszczania informacji o bieżących narodzinach dzieci.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2015, 16:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
anykey napisał(a):
Z tego co rozumiem Basia jest ściśle powiązana z portalem szukajwarchiwach.pl więc wykorzystanie jej do innych celów jest raczej niemożliwe.


To oczywiście nieprawda. Są w BaSI również indeksy z Archiwum Archidiecezjalnego, dane z parafii i innych archiwów niepowiązanych z SzWA. W mniejszej ilości, ale jednak.

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2015, 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Od jakiegoś czasu ASIA nie zapamiętuje poprzednich ustawień. Chodzi to to, że przy zmianie skanu, rok ustawia się na ten, od którego zacząłem indeksować - przy indeksowaniu lat 1841-1865 zawsze wraca do roku 1841. Zawsze też przerzuca na USC urodzenia. Trochę to uciążliwe, bo wczytując się w bazgroły, muszę jeszcze pamiętać o wprowadzaniu poprawnych ustawień, albo wracać do już zindeksowanych aktów.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2015, 00:30 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2012, 18:12
Posty: 51
Witam. Też spotkałem się z tym problemem. Wystąpił on wtedy gdy po ściągnięciu nowej jednostki przeglądałem na szybko stan stanów. Przeskakiwanie ze skanu na skan powodowało że program zapisywał dla nich ustawienia z poprzedniego skanu. Podczas indeksacji program już tego nie robił bo miał w pamięci dane z poprzedniego "przeskakiwania". Prawdopodobnie to może być powód Pańskich niedogodności. Pozdrawia. Artur.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2015, 07:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Być może to właśnie jest tego przyczyną, bo ostatnio sprawdzam, czy się ściągnęły wszystkie skany - poprzednią jednostkę ściągałem pięć razy, bo z 285 skanów zapisała się niecała połowa.
Po zindeksowaniu 30 skanów wszystko się unormowało.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2015, 16:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Witam
Czy można jakoś sprawdzić kto zarezerwował daną jednostkę do indeksacji?
Chodzi mi o księgi małżeństw z USC Poniec i Rydzyna bowiem z tego co zauważyłem są one zarezerwowane od ok. 2 lat i nic się z nimi nie dzieje, a może ktoś inny byłby chętny do ich zindeksowania .

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2015, 17:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
xiu22 napisał(a):
Witam
Czy można jakoś sprawdzić kto zarezerwował daną jednostkę do indeksacji?
Chodzi mi o księgi małżeństw z USC Poniec i Rydzyna bowiem z tego co zauważyłem są one zarezerwowane od ok. 2 lat i nic się z nimi nie dzieje, a może ktoś inny byłby chętny do ich zindeksowania .

Witam,
To samo było z Wilczyną, ktoś zarezerwował wszystkie jednostki na dłuższy okres, a potem się okazało, że nawet tego nie tknął.
Może warto pomyśleć o tym, żeby rezerwacja mogła trwać max pół roku, bo nawet jak ktoś indeksuje całą parafię/USC, to tyle czasu wystarczy.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2015, 17:53 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2478
xiu22 napisał(a):
Witam
Czy można jakoś sprawdzić kto zarezerwował daną jednostkę do indeksacji?
Chodzi mi o księgi małżeństw z USC Poniec i Rydzyna bowiem z tego co zauważyłem są one zarezerwowane od ok. 2 lat i nic się z nimi nie dzieje, a może ktoś inny byłby chętny do ich zindeksowania .

Rydzynę i kilka innych USC indeksuję stopniowo dla Poznań Project. Pomyślałem, że szkoda czyjegoś czasu na powtórną indeksację tego samego materiału, więc jednostki pozostają od dłuższego czasu zarezerwowane. Choć jeśli komuś bardzo zależy, mogę rezerwacje zwolnić.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2015, 18:41 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
Moim zdaniem USC lepiej indeksować w BaSI bo Łukasz i tak je wciąga stamtąd do PP

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2015, 20:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
mikolaaj18 napisał(a):
Moim zdaniem USC lepiej indeksować w BaSI bo Łukasz i tak je wciąga stamtąd do PP



Zgadzam się z tym, zresztą sam Łukasz to sugeruje. Poniżej cytat z wątku Project Poznań:

"W ramach PP w ogóle nie zlecam osobno indeksowania akt USC dotępnych w SzwA, tylko czekam aż pojawią się w BaSI."

I tego się trzymajmy.

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 01:51 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Henryk Krzyżan napisał(a):
To samo było z Wilczyną, ktoś zarezerwował wszystkie jednostki na dłuższy okres, a potem się okazało, że nawet tego nie tknął.
Może warto pomyśleć o tym, żeby rezerwacja mogła trwać max pół roku, bo nawet jak ktoś indeksuje całą parafię/USC, to tyle czasu wystarczy.


Trochę mnie zdziwiło to o czym piszecie. Byłam przekonana, że rezerwacja jest na jakiś ograniczony w BaSi czas a nie "na wieczność" . Skąd takie przypuszczenie?-miałam tak, że zarezerwowałam jednostkę i potem tak mi wypadło, że ponad miesiąc nie indeksowałam, bo miałam po temu różne powody rodzinne. A potem okazało się, że ta rezerwacja sama "zniknęła' (co uważam za słuszne posunięcie) i musiałam ją zrobić na nowo. W końcu powinno się przemysleć ile się rezerwuje a ile jest się w stanie wykonać w "przyzwoitym" czasie. A to żeby było zablokowane aż ok. 2 lata-jak napisał Xiu22- to aż nieprawdopodobne i nie wiem na jakiej to działa zasadzie.

A teraz pytanie odnośnie "strategii" Bartka.
Jeżeli indeksujemy jednostkę USC z http://www.szukajwarchwach w BaSi to mamy WSPANIAŁĄ MOŻLIWOŚĆ otworzyć skan zaraz przy nazwisku, obejrzeć ,czy nawet pobrać.
Jeżeli indeksujemy to samo dla PP to tej możliwości już nie ma. Może jestem niedouczona i mylę się, bo gdzieś można ten skan podejrzeć też w PP-to przepraszam za pytanie.
Czy mam rozumieć, że w BaSI nie będzie tych zapisów? Czy może jakimś sposobem znajdą się po zindeksowaniu dla PP w BaSI z wszystkimi "dogodnościami"?
Pobieranie zapisów z BaSi do PP jest jasne-w BaSi jest ze skanem w PP bez . A jak będzie przy odwrotnym działaniu?

Jeśli tak jest -cytuję: "W ramach PP w ogóle nie zlecam osobno indeksowania akt USC dotępnych w SzwA, tylko czekam aż pojawią się w BaSI." to o co tu w ogóle chodzi ?

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 09:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Bożenko,
Jednostki niestety można rezerwować w nieskończoność. Dla mnie niezrozumiałe jest to, że ktoś indeksujący same śluby dla PP, blokuje innym możliwość indeksowania dla Basi, bo przecież można to robić bezpośrednio z SZWA.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
Nie wiem, czy można zarezerwować całą parafię/USC. Kiedyś można było zarezerwować 10 jednostek, a później było to 25. Nie wiem jak jest teraz. I jeśli ktoś co miesiąc sobie odnawia to może trzymać w nieskończoność.
A ten cytat z PP to słowa Łukasza. Mam nadzieję, że będzie konsekwentny.

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 11:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3755
hari3 napisał(a):
A ten cytat z PP to słowa Łukasza. Mam nadzieję, że będzie konsekwentny.


Ale przecież ja mam tu najmniej do gadania. Faktycznie staram się organizować to tak, żeby włączać do PP śluby już zindeksowane dla BASI. Piotrk napisał programik elegancko konwertujący dane i idzie to dość sprawnie, choć czasem muszę jeszcze dokonać adaptacji formatu, bo każdy indeksujący dla BASI ma swój własny wariant formatu i niektóre z nich trochę mi się kłócą - ale to nie jest duży problem.

Natomiast jeśli ktoś sam przysyła mi indeksy wykonane ze skanów na SzwA od razu w skoroszycie Poznan Project. to nic już więcej nie mogę zrobić i trudno żebym grymasił :)

Prawdą jest, że jest pewna grupa osób, które wolą indeksowanie do skoroszytu Excela i co na to można poradzić.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 11:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
hari3 napisał(a):
Nie wiem, czy można zarezerwować całą parafię/USC. Kiedyś można było zarezerwować 10 jednostek, a później było to 25. Nie wiem jak jest teraz. I jeśli ktoś co miesiąc sobie odnawia to może trzymać w nieskończoność.
A ten cytat z PP to słowa Łukasza. Mam nadzieję, że będzie konsekwentny.

Pozdrawiam
Krzysztof

Teraz można zarezerwować 50 jednostek i bardzo dobrze. Lepiej jak jedna osoba indeksuje całą parafię/USC, bo łatwiej się domyśli jakie nagryzmolono nazwisko.
Łukasza nie można winić za to, że ktoś w nieskończoność coś rezerwuje, bo nie ma na to wpływu.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 11:48 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
Bardzo często spotykam się z sytuacją,że są zarezerwowane np. wszystkie chrzty z danej miejscowości, czekam na rezultat tej indeksacji ,a po roku okazuje się ,że nic nie zostało zindeksowane. No więc zamierzam się do indeksacji, a tutaj znów ktoś zarezerwował i za jakiś czas znów okazuje się ,że nikt tego nie zindeksował. Taki przypadek już miałam kilkakrotne. Myślę,że indeksacja ślubów też by tak wyglądała.
Program jest bardzo dobrze przygotowany - po miesiącu znikają jednostki, które przez nas nie zostały zindeksowane i to od korzystających z „ Basi' zależy czy traktujemy ją jako ułatwienie naszych poszukiwań (program „ Asia' się świetnie do tego nadaje) czy traktujemy „ Basię' jako żródło indeksacji.


Pozdrawiam,
Mirka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 12:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Z tego co pamiętam 2 lata temu można było przedłużyć rezerwację w nieskończoność czyli np od razu na rok. Teraz klikając przycisk odnów przedłuża nam tylko do miesiąca i to jest dobre.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 14:56 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
miroslawa napisał(a):
Bardzo często spotykam się z sytuacją,że są zarezerwowane np. wszystkie chrzty z danej miejscowości, czekam na rezultat tej indeksacji ,a po roku okazuje się ,że nic nie zostało zindeksowane. No więc zamierzam się do indeksacji, a tutaj znów ktoś zarezerwował i za jakiś czas znów okazuje się ,że nikt tego nie zindeksował. Taki przypadek już miałam kilkakrotne. Myślę,że indeksacja ślubów też by tak wyglądała.
Program jest bardzo dobrze przygotowany - po miesiącu znikają jednostki, które przez nas nie zostały zindeksowane i to od korzystających z „ Basi' zależy czy traktujemy ją jako ułatwienie naszych poszukiwań (program „ Asia' się świetnie do tego nadaje) czy traktujemy „ Basię' jako żródło indeksacji.

Pozdrawiam,
Mirka

Program jest bardzo dobrze przygotowany - po miesiącu znikają jednostki, które przez nas nie zostały zindeksowane TAKIE SAMO MAM ZDANIE.
Wniosek-zatem TYLKO od indeksującego zależy jak podchodzi do swojej pracy. Jeżeli się nie zdyscyplinuje i będzie rezerwował w nieskończoność a nie będzie przesyłał indeksów to NIC i NIKT nie pomoże.


Przepraszam, że ponawiam to pytanie, ale nie uzyskałam odpowiedzi- jak będzie przy odwrotnym działaniu
Genowefa napisał(a):
A teraz pytanie odnośnie "strategii" Bartka.
Jeżeli indeksujemy jednostkę USC z http://www.szukajwarchwach w BaSi to mamy WSPANIAŁĄ MOŻLIWOŚĆ otworzyć skan zaraz przy nazwisku, obejrzeć ,czy nawet pobrać.
Jeżeli indeksujemy to samo dla PP to tej możliwości już nie ma. Może jestem niedouczona i mylę się, bo gdzieś można ten skan podejrzeć też w PP-to przepraszam za pytanie.
Czy mam rozumieć, że w BaSI nie będzie tych zapisów? Czy może jakimś sposobem znajdą się po zindeksowaniu dla PP w BaSI z wszystkimi "dogodnościami"?
Pobieranie zapisów z BaSi do PP jest jasne-w BaSi jest ze skanem w PP bez . A jak będzie przy odwrotnym działaniu?

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 15:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
Bożeno, w drugą stronę to nie działa. Aby te jednostki trafiły do BaSI muszą być ponownie zindeksowane w ASI. Ale jak to zrobić jeśli są ciągle zarezerwowane?

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 20:06 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2478
xiu22 napisał(a):
Witam
Czy można jakoś sprawdzić kto zarezerwował daną jednostkę do indeksacji?
Chodzi mi o księgi małżeństw z USC Poniec i Rydzyna bowiem z tego co zauważyłem są one zarezerwowane od ok. 2 lat i nic się z nimi nie dzieje, a może ktoś inny byłby chętny do ich zindeksowania .

Zwolniłem właśnie moje rezerwacje ksiąg małżeństw.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 22:06 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Bartek napisał(a):
xiu22 napisał(a):
Witam
Czy można jakoś sprawdzić kto zarezerwował daną jednostkę do indeksacji?
Chodzi mi o księgi małżeństw z USC Poniec i Rydzyna bowiem z tego co zauważyłem są one zarezerwowane od ok. 2 lat i nic się z nimi nie dzieje, a może ktoś inny byłby chętny do ich zindeksowania .

Zwolniłem właśnie moje rezerwacje ksiąg małżeństw.

Po części to jednak moja wina, bo obiecałem kiedyś dostosować te indeksy do formatu BaSIA i Bartek pewnie cierpliwie czekał. Jak dotąd nie udało mi się niestety tego zrobić.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2015, 23:16 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
" Boże spraw , by nam się chciało, tak jak nam się nie chce"

Alan Alexander Milne


Pozdrawiam,
Mirka G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2015, 11:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Może ktoś z indeksujących jest zorientowany, jak można przenieść program ASIA z dysku C na dysk D? Osoba, która robiła ustawienia w moim komputerze, na dysk C przeznaczyła tylko 15 % z 1TB, a prawie tyle zajmują programy systemowe. Asia zapisała mi się z automatu również na C i ciągle mi brakuje miejsca - wszystko inne poprzenosiłem. Jeśli w końcu zapcha mi się dysk, to z przykrością będę musiał zrezygnować z indeksowania. Pisałem w tej sprawie do admina, ale zero odpowiedzi.
Będę wdzięczny za pomoc!

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2015, 13:59 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
Warto usunąć skany zindeksowanych jednostek.

Aby przeniesc program nalezaloby go odinstalowac i zainstalowac na drugiej partycji.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2015, 15:49 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Myślę, że przeniesienie katalogu powinno wystarczyć. Na początek można spróbować przekopiować katalog i zobaczyć czy się uruchomi na innym dysku i ewentualnie gdzie będzie zapisywał wtedy skany. Dla domyślnej instalacji w Program Files, Windows czasami zapisuje skany w "C:\Users\{nazwa}\AppData\Local\VirtualStore\Program Files\asia\".

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2015, 16:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję za informację, spróbuję przenieść katalog. Skany usuwam na bieżąco, również kopie zapasowe przy oczyszczaniu dysku.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2015, 20:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Cytuj:
Osoba, która robiła ustawienia w moim komputerze, na dysk C przeznaczyła tylko 15 % z 1TB, a prawie tyle zajmują programy systemowe.


Co prawda nie należę do specjalistów jeśli chodzi o dogłębne dłubanie w ustawieniach komputera, jednak myślę że zwiększenie pojemności dysku C do 20 - 25 procent byłoby dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam,
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2015, 20:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Roman_Szynka napisał(a):
Cytuj:
Osoba, która robiła ustawienia w moim komputerze, na dysk C przeznaczyła tylko 15 % z 1TB, a prawie tyle zajmują programy systemowe.


Co prawda nie należę do specjalistów jeśli chodzi o dogłębne dłubanie w ustawieniach komputera, jednak myślę że zwiększenie pojemności dysku C do 20 - 25 procent byłoby dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam,
Roman

Żeby to zrobić, trzeba sformatować dysk.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2015, 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Henryku sprawdziłem u wujka Google. Istnieje możliwość zwiększenia dysku C nie przeprowadzając jego ponownego formatowania....

Pozdrawiam,
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2015, 22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Romanie,, jeśli możesz podrzuć mi link na PW, choć wątpię, żebym sam to zrobił.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2015, 23:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Ja wujowi Google zadałem pytanie:

zwiększenie pojemności dysku c

Wyskoczyło wiele linków.
Najbardziej sensowną odpowiedź odczytałem na:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1741968.html

Cytuj:
Re: Jak zwiększyć pojemność dysku C?
1. Jeśli to partycja, a nie dysk, to korzystając z narzędzie do zmiany rozmiaru partycji (w locie czyli bez utraty danych). W wypadku Visty i Windows 7 są one dostępne z poziomu zarządzania dyskami, w wypadku starszych wersji systemów Windows trzeba skorzystać z gparted, Easeusa czy Paragona - programy freeware lub płatnych - Paragon, Acronis, Symantec (to oczywiście nie pełne listy, ale na początek Ci powinny wystarczyć do wyboru i porównania).
2. Zapewne Catalyst Control Center ma domyślny skrót klawiszowy - w jego panelu trzeba dokonać zmiany.


Ja osobiści przy mojej sprawności komputerowej też bym się bał grzebać w dyskach. Skorzystałbym z usług dobrego znajomego który zawodowo para się we wnętrznościach komputerów i wszelkiego ustrojstwa z tym związanym...

Pozdrawiam,

Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2015, 08:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Bardzo dziękuję, najpierw spróbuję przenieść ASIA na dysk D. Boję się grzebać w komputerze.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2015, 20:01 
Offline

Dołączył(a): 07 sty 2009, 11:43
Posty: 26
Witam
Trochę indeksuję dla BaSI, aktualnie śluby z Leszna, lata 1900-1910. Przy "młodej" standardowo urzędnik pisze - niezamężna i nazwa zawodu.
Jak panna nie pracuje, to po nazwisku jest jeden z zapisów:
- ohne Beruf
- ohne besonderen Stand
- früher in Stellüng
Jaka jest różnica między tymi zapisami? Tak z ciekawości pytam, bo niemiecki znam ze słownika.
Pozdrawiam - Roman Dulski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 70  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL