Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 02 paź 2024, 18:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 70  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 gru 2015, 21:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Z zapisu ohne Beruf nie wynika,że niepracująca.Oznacza brak zawodu(wykształcenia).

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2015, 23:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2011, 19:26
Posty: 409
Lokalizacja: Świebodzin
Witam!

Zauważyłem, że pojawiają się indeksy z nazwiskami panieńskimi kobiet zapisane w formie "geb.nazwisko".
W takim przypadku wyszukiwarka nie znajduje nazwiska, mimo że jest ono poprawnie odczytane ze skanu. Należałoby oddzielać spacją nazwisko od skrótu "geb.", a wtedy trud indeksującego nie pójdzie na marne :)

_________________
Pozdrawiam,
Jurek Kołpowski

Poszukuję aktów urodzenia: Jan ANTONIEWSKI alias DANKOWSKI (ok.1769)
Joanna PRZEZDZIECKA (ok. 1771)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2015, 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
Tak Jurku, też to zauważyłem. Zgłaszałem nawet Piotrkowi żeby upomniał osobę indeksującą, ale nie wiem czy to coś zmieni.
Pozdr
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2015, 21:20 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 22:27
Posty: 22
Witam !
Może ktoś na forum przyjdzie mi z pomocą jak się dobrać do Basi, gdzie w szukajwarchiwach, niektóre z lat 2011 i 2013 w nr. PM 029/7 i PM 029/8 nie otwierają konkretnych aktów - i innych przypadkach, gdzie nr. jest bardzie rozwinięty nie ma problemów. Może moja wiedza na ten temat jest niewystarczająca zważając na niezbyt częste publikowanie postów.
Z góry dziękuję. _ Marian K.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2015, 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Rekordy w BaSI poprzedzone sygnaturą "PM" są opracowane na podstawie ksiąg znajdujących się w zasobach Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu, które nie udostępnia w internecie skanów swoich zbiorów, dlatego też nie otwierają się żadne odnośniki do skanów.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2015, 13:29 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 22:27
Posty: 22
koszuciak napisał(a):
Rekordy w BaSI poprzedzone sygnaturą "PM" są opracowane na podstawie ksiąg znajdujących się w zasobach Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu, które nie udostępnia w internecie skanów swoich zbiorów, dlatego też nie otwierają się żadne odnośniki do skanów.

Dziękuję za informację - człowiek wiecznie się czegoś uczy - bez tego nie byłoby postępu !
Pozdrawiam Marian K.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2015, 22:02 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Po ostatniej aktualizacji SzwA dodane zostały w BaSIA do indeksacji nowe jednostki z następujących miejscowości:
  • Ciążeń, pow. słupecki
  • Dęby Szlacheckie, pow. kolski
  • Grodzisk Wielkopolski, pow. grodziski
  • Jankowice, pow. poznański
  • Łódź
  • Piotrków Trybunalski
  • Pleszew, pow. pleszewski
  • Pobiedziska, pow. poznański
  • Stargard Szczeciński, pow. stargardzki
  • Szamotuły, pow. szamotulski
  • Środa, pow. średzki
  • Wioska, pow. wolsztyński
  • Wiry, pow. poznański
  • Witkowo, pow. gnieźnieński

Dodatkowo będzie też niedługo kilka nowych rzeczy w poniższych zespołach, ale te wymagają jeszcze opracowania:
  • "Parafie rzymskokatolickie i ewangelickie powiatu grodkowskiego"
  • "Archiwum Książąt Żagańskich"

Więcej szczegółów na http://www.basia.famula.pl

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2015, 22:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
Jeśli chodzi o USC Szamotuły to nie są nowe jednostki tylko skorygowano błąd, że Księga małżeństw była oznaczona jako zgony i odwrotnie zgony jako małżeństwa.

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2015, 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Zauważyłem, że podczas ostatniej aktualizacji skanów na szukajwarchiwach zamianie uległy skany z USC Środa z lat 1878-1884. Do tej pory były one wykonane z mikrofilmów - w przypadku urodzeń i zgonów na jednym skanie znajdowały się dwa akty, a w przypadku małżeństw znajdowała się strona ze świadkami poprzedniego aktu oraz kolejny bieżący akt w księdze. Obecnie na szukajwarchiwach znajdują się tylko skany wykonane z oryginałów ksiąg, gdzie każda strona stanowi oddzielny skan.
W związku z aktualizacją stare odnośniki do skanów, znajdujące się w indeksach na BaSI, uległy dezaktualizacji, przez co indeksy winny zostać ponownie wykonane. Problemem jest jednak to, że nowych skanów nie można ściągnąć właśnie poprzez fakt, że indeksy już są wykonane i nie można dokonać ponownej rezerwacji.
Czy istnieje jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2015, 07:52 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
Wojciechu, zrobiłbym to w następujący sposób (nie wiem czy zadziała, bo jest też kwestia czy na SzwA tylko podmienili skany czy też pozmieniali coś więcej):
-Skany/z dysku... (wybierasz interesującą Cię jednostkę)
następnie wznów pobieranie (i skany powinny się ściągnąć)
Jeśli skany się pobiorą, wtedy albo będziesz poprawiać ręcznie, albo usuniesz z folderu ASI dane konkretnej jednostki i zindeksujesz na nowo.
Możliwe, że da się to zrobić jeszcze inaczej, ale to już Piotr musi się wypowiedzieć.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2015, 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Mikołaju, zrobiłem według Twoich wskazówek, jednak skany ściągają się tylko w liczbie takiej, jak było to przedtem - np. księga urodzeń USC Środa (1878 rok) miała 228 skanów z mikrofilmów i tylko tyle nowych skanów pobrało, co stanowi połowę jednostki. Dalej trzeba byłoby ściągać ręcznie każdy skan i wprowadzać do folderu, co zabierałoby masę czasu...

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2015, 07:39 
Offline

Dołączył(a): 06 lis 2009, 18:50
Posty: 26
Witam! Od 28 grudnia 2015r. nie można ściągać nowych skanów do indeksacji. Brak możliwości połączenia się z serwerem. Tak przy okazji Wszystkiego Najlepszego w Nowy Roku dla wszystkich.
Pozdrawiam Jacek Cyba

_________________
Pozdrowienie Jacek Cyba

Poszukuję Ziętkowskich (okolice Środy Wlkp); Cybów; Bąków; Urbaniaków; Michalaków; Kaźmierczaków (południowa Wielkopolska);


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2015, 09:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 619
Lokalizacja: Turek
U mnie działa bez zarzutu.

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2015, 09:27 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
U mnie również działa pobieranie. Prawdopodobnie to jakiś problem lokalny, może kwestia programu antywirusowego lub firewalla?

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2015, 13:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
U mnie również nie ma żadnych problemów ze ściąganiem.

Przy okazji chciałbym się dowiedzieć, czy coś udało się już zrobić z problemem, który zgłaszałem przed świętami, związany z nieaktualnymi linkami do skanów w indeksach?

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2016, 21:51 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2014, 17:54
Posty: 33
Lokalizacja: Helsinki
Witam,

Nie wiem czy to jest odpowiedni wątek do zadawania pytań odnośnie wyszukiwarki BaSIA, ale mam nadzieję, że znajdę tu pomoc. Czy jest możliwe w jakiś sposób przeszukanie skanów, dotyczących konkretnej miejscowości czy obszaru, i dodanych w określonym okresie czasu? Innymi słowy, jeśli nie interesuje mnie konkretne nazwisko a grupa nazwisk mieszkańców danego obszaru i widzę, że z danego USC dodano w ostatnim tygodniu wiele skanów, to czy mogę otrzymać tylko te skany na liście rezultatów? Obawiam się, że podanie nazwiska jest obowiązkowe, ale może jest jakiś sposób?

_________________
Pozdrawiam,
Marzena

Nazwiska: Książkiewicz, Kędziora, Radziejewski, Kolski, Pawłowski, Balczyński, Pawlak, Łyskawa, Stachowiak, Grzelaszek, Płatek, Kaczmarek, Kowalski/Schmidt, Kościelniak, Fagas, Jankowski
Powiaty: średzki, śremski i wrzesiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2016, 22:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
1.Wątek jak najbardziej dotyczy wyszukiwarki BaSIA.
2.Nie, skany z danego terenu możesz przejrzeć na szukajwarchiwach.pl, nie trzeba czekać, aż zostaną dodane do BaSI

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sty 2016, 22:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Dodam jeszcze tylko to, że możesz to zrobić również przez BaSIA, tam są wszystkie dostępne skany, również te niezindeksowane.
http://basia.famula.pl/skany

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2016, 10:56 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2008, 21:10
Posty: 248
Marzeno chodzi ci o termin dodania nowych skanów czy nowych indeksów?
Jeśli o to drugie, to na stronie głównej na niebieskim pasku trzeba kliknąć 'Wyszukiwanie rozszerzone' i tam na samym dole po kliknięciu 'Określ datę dodania' możesz wybrać okres czasu przy okazji określając też wyżej interesujący cię obszar.

_________________
Joanna

http://gw.geneanet.org/joanna84_w?lang= ... i=A;o=A;k=


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2016, 18:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Wysłałam wczoraj dwa indeksy,nie dotarło do mnie powiadomienie na maila.

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2016, 19:07 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
Nie dotarło, bo nie było aktualizacji bazy :)

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2016, 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 619
Lokalizacja: Turek
Potwierdzenie wysyłane jest automatycznie dopiero po dodaniu indeksów do bazy.

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 00:20 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Proszę o poprawienie imienia ojca Mathias na Marcin:

Bronikowo (USC) - akt zgonu, rok 1879
Rosalia Szymańska (2 tygodni) , rodzice: Mathias Szymański, Marianna Świniarska ,
Archiwum Państwowe w Lesznie
409/3.1/9, skan 37
Zgłaszający jest:
Mathias Marcinkowski, a rodzice Rosalii, to: Marcin Szymański i Marianna Świniarska

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 08:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
bugakg napisał(a):
Proszę o poprawienie imienia ojca Mathias na Marcin:

Bronikowo (USC) - akt zgonu, rok 1879
Rosalia Szymańska (2 tygodni) , rodzice: Mathias Szymański, Marianna Świniarska ,
Archiwum Państwowe w Lesznie
409/3.1/9, skan 37
Zgłaszający jest:
Mathias Marcinkowski, a rodzice Rosalii, to: Marcin Szymański i Marianna Świniarska


Wpisz poprawne imię w komentarzach.
Sam chciałem poprawić własne wpisy, ale admin chyba nie jest zainteresowany poprawnością wpisów, ale ilością, bo nie raczył odpowiedzieć na moje maile, a ja nie wiem jak pobrać ponownie jednostkę, więc zrezygnowałem.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 10:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Heniu, a nie otworzysz tej strony bez zdjęcia? Czy po usunięciu jednostki nie pozostaje ci "archiwum" bez zdjęcia? Ja za każdym razem gdy zauważę jakiś błąd w swoich opracowaniach, mam możliwość wejścia do danej jednostki, ale bez zdjęcia z pliku z dysku i poprawiam, a następnie przesyłam na serwer. Pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 14:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Rafale, to nie jest takie proste, bo w całej zindeksowanej jednostce były pomieszane kartki. I tak np. lewa dotyczyła ślubów, a prawa chrztu, więc chciałem to zrobić od nowa. Sam chyba wiesz, że jak się indeksuje kilka godzin, to zaczyna się to robić automatycznie, więc zorientowałem się dopiero po wysłaniu jednostki i usunięciu skanów. Napisałem w tej sprawie do Piotra, bo w końcu firmuję to własnym nazwiskiem, ale nie odpowiedział i nie jestem w tym odosobniony.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 14:33 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Bardzo proszę o link bym mogła pobrać program ASIA -zmieniłam komputer i nie mam programu.
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 15:48 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
Henryk Krzyżan napisał(a):
Rafale, to nie jest takie proste, bo w całej zindeksowanej jednostce były pomieszane kartki. I tak np. lewa dotyczyła ślubów, a prawa chrztu, więc chciałem to zrobić od nowa. Sam chyba wiesz, że jak się indeksuje kilka godzin, to zaczyna się to robić automatycznie, więc zorientowałem się dopiero po wysłaniu jednostki i usunięciu skanów. Napisałem w tej sprawie do Piotra, bo w końcu firmuję to własnym nazwiskiem, ale nie odpowiedział i nie jestem w tym odosobniony.

Henryku, wybierz opcje pobierania jednostki z dysky, jak Ci sie otworzy indeks bez skanow wybierz z menu "wznow pobieranie skanow"

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 16:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
mikolaaj18 napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):
Rafale, to nie jest takie proste, bo w całej zindeksowanej jednostce były pomieszane kartki. I tak np. lewa dotyczyła ślubów, a prawa chrztu, więc chciałem to zrobić od nowa. Sam chyba wiesz, że jak się indeksuje kilka godzin, to zaczyna się to robić automatycznie, więc zorientowałem się dopiero po wysłaniu jednostki i usunięciu skanów. Napisałem w tej sprawie do Piotra, bo w końcu firmuję to własnym nazwiskiem, ale nie odpowiedział i nie jestem w tym odosobniony.

Henryku, wybierz opcje pobierania jednostki z dysky, jak Ci sie otworzy indeks bez skanow wybierz z menu "wznow pobieranie skanow"

Mikołaju, bardzo dziękuję, nie wiedziałem, że to takie proste. Człowiek uczy się całe życie...

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 17:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
A ja żadnych skanów nie usuwam. Mam wszystko na kompie i kopie na dysku zewnętrznym.

Bożeno Link do ASI:
http://www.basia.famula.pl/asia/ASIA-setup.exe

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 17:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 619
Lokalizacja: Turek
Genowefa napisał(a):
Bardzo proszę o link bym mogła pobrać program ASIA -zmieniłam komputer i nie mam programu.
Pozdrawiam

Witaj Bożeno.
To chyba ostatnia wersja programu podawana przez Piotrka 13.02.2015 r.:
http://www.basia.famula.pl/asia/ASIA-setup.exe

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 17:51 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Darku, serdecznie dziękuję.
Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 19:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
hari3 napisał(a):
A ja żadnych skanów nie usuwam. Mam wszystko na kompie i kopie na dysku zewnętrznym.

Bożeno Link do ASI:
http://www.basia.famula.pl/asia/ASIA-setup.exe

Pozdrawiam
Krzysztof

A ja cały czas się zastanawiałem dlaczego ciągle mam mało miejsca na dysku. Okazało się, że Asia nie usuwa automatycznie większości skanów i zostają na dysku, choć zawsze zaznaczam ptaszkiem, że poprzednie skany maja zostać usunięte. Dziś usunąłem "ręcznie" 25 Gb skanów. Nie bardzo wiem co zrobić, żeby jednak Asia skany usuwała.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 20:11 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
Cytuj:
A ja cały czas się zastanawiałem dlaczego ciągle mam mało miejsca na dysku. Okazało się, że Asia nie usuwa automatycznie większości skanów i zostają na dysku, choć zawsze zaznaczam ptaszkiem, że poprzednie skany maja zostać usunięte. Dziś usunąłem "ręcznie" 25 Gb skanów. Nie bardzo wiem co zrobić, żeby jednak Asia skany usuwała.


'Ptaszek' usuwa uprzednio pobrane skany z katalogu właściwego dla jednostki którą próbujemy pobrać powtórnie - nie ma żadnego wpływu na zawartość katalogów zawierających inne księgi. Ich usuwanie jest możliwe chyba tylko ręcznie.

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2016, 21:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
anykey napisał(a):
Cytuj:
A ja cały czas się zastanawiałem dlaczego ciągle mam mało miejsca na dysku. Okazało się, że Asia nie usuwa automatycznie większości skanów i zostają na dysku, choć zawsze zaznaczam ptaszkiem, że poprzednie skany maja zostać usunięte. Dziś usunąłem "ręcznie" 25 Gb skanów. Nie bardzo wiem co zrobić, żeby jednak Asia skany usuwała.


'Ptaszek' usuwa uprzednio pobrane skany z katalogu właściwego dla jednostki którą próbujemy pobrać powtórnie - nie ma żadnego wpływu na zawartość katalogów zawierających inne księgi. Ich usuwanie jest możliwe chyba tylko ręcznie.

Dziękuję za informację, będę teraz tego pilnował.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2016, 13:40 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2010, 10:54
Posty: 457
W szukajwarchiwach są dostępne zeskaneowe 3 serie akt miasta Grzegorzewa 1533-1809. Są to bardzo cenne źródła genealogiczne.

http://szukajwarchiwach.pl/1/120/0/?q=g ... #tabZespol

Może warto byłoby je dołączyć do indeksacji w ramach BASI?

Z pozdrowieniami, jozwiw


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2016, 14:14 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2478
jozwiw napisał(a):
W szukajwarchiwach są dostępne zeskaneowe 3 serie akt miasta Grzegorzewa 1533-1809. Są to bardzo cenne źródła genealogiczne.

http://szukajwarchiwach.pl/1/120/0/?q=g ... #tabZespol

Może warto byłoby je dołączyć do indeksacji w ramach BASI?

Z akt miejskich ze zbioru AGAD z terenu obecnego województwa wielkopolskiego zdigitalizowano też Chocz, Dobrą, Kazimierz Biskupi, Koło i Konin.

http://szukajwarchiwach.pl/1#tabZasoby

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2016, 14:35 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2010, 10:54
Posty: 457
Bartek napisał(a):
jozwiw napisał(a):
W szukajwarchiwach są dostępne zeskaneowe 3 serie akt miasta Grzegorzewa 1533-1809. Są to bardzo cenne źródła genealogiczne.

http://szukajwarchiwach.pl/1/120/0/?q=g ... #tabZespol

Może warto byłoby je dołączyć do indeksacji w ramach BASI?

Z akt miejskich ze zbioru AGAD z terenu obecnego województwa wielkopolskiego zdigitalizowano też Chocz, Dobrą, Kazimierz Biskupi, Koło i Konin.

http://szukajwarchiwach.pl/1#tabZasoby


Faktycznie. Chyba wszystkie te zbiory warto więc byłoby umieścić w BASI.

Z pogranicza jest jeszcze Łęczyca


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2016, 14:45 
Offline

Dołączył(a): 21 lut 2010, 10:54
Posty: 457
Jakiś czas temu informowałem, że w BASI znajduje się parafia Rdutów (akta z lat 1875-1884, które są dostąpne na szukajwarchiwach).

Jest to niewątpliwie parafia wielkopolska. Tym niemniej wcześniejsze metrykalia stamtąd są w archiwum w Łodzi. Skany z nich (z lat 1808-1874) są dostępne na http://metryki.genealodzy.pl/ar3-zs1644d

Może dałoby się jakoś je dołączyć do BASI i może ktoś byłby zainteresowany ich zindeksowaniem?

Ale dowiedziałem się, że nie jest to możliwe ze względów technicznych.

Wrzucam jednak informację. Może ktoś zna sposób, żeby problem rozwiazać.

Z pozdrowieniami, jozwiw


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2016, 22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3755
Jeśli szukamy aktu zgonu na określone imię i nazwisko i chcemy wyfiltrować tylko zapisy, w których dana osoba pojawia się w charakterze zmarłego, a nie np. małżonka czy świadka/informującego, to w polu "Relacja" formularza wyszukiwania rozszerzonego najwyraźniej należy wpisać "Dziecko" :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2016, 22:32 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Rzeczywiście należałoby to przedefiniować. Obecny podział relacji wynika bezpośrednio ze struktury bazy i może czasami być mylący. Niemniej jednak przy odrobinie wprawy pozwala przefiltrować uzyskane wyniki.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2016, 10:53 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
Indeksuję dla „BaSI” już dwa lata i za każdym razem sobie myślę, kiedy moje zindeksowane miejscowości zostaną dodane do bazy i czy w ogóle zostaną dodane. Aktualizacja jest albo dzień po dniu, albo raz na tydzień, albo raz na dziesięć dni , albo w jeszcze innym nieznanym i nieokreślonym wymiarze czasowym :D Tak prawdę mówiąc jest to bardzo stresogenne, zniechęcające i opóżniające proces indeksacyjny. Administrator przy swoich licznych obowiązkach służbowych, oraz domowych z pewnością nie ma czasu na częstszą aktualizację.
Czy jednak nie ma innych osób- znających program, które mogłyby go zastąpić w okresie wzmożonej aktywności zawodowej, obowiązków rodzinnych, urlopu etc.?


Pozdrawiam,
Mirka G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2016, 11:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3755
Ale chyba aktualizacja przeciętnie raz na tydzień to nie jest jeszcze nic strasznego?

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2016, 12:04 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
miroslawa napisał(a):
Indeksuję dla „BaSI” już dwa lata i za każdym razem sobie myślę, kiedy moje zindeksowane miejscowości zostaną dodane do bazy i czy w ogóle zostaną dodane. Aktualizacja jest albo dzień po dniu, albo raz na tydzień, albo raz na dziesięć dni , albo w jeszcze innym nieznanym i nieokreślonym wymiarze czasowym :D Tak prawdę mówiąc jest to bardzo stresogenne, zniechęcające i opóżniające proces indeksacyjny. Administrator przy swoich licznych obowiązkach służbowych, oraz domowych z pewnością nie ma czasu na częstszą aktualizację.
Czy jednak nie ma innych osób- znających program, które mogłyby go zastąpić w okresie wzmożonej aktywności zawodowej, obowiązków rodzinnych, urlopu etc.?
.

Co do aktualizacji to się już wypowiedziałam i powtarzać nie będę. Sprawa jest jasna i proszę nie podważać mojego zdania.
Zdałam pytanie na które oczekuję odpowiedzi.
Czy jednak nie ma innych osób- znających program, które mogłyby go zastąpić w okresie wzmożonej aktywności zawodowej, obowiązków rodzinnych, urlopu etc.?

Pozdrawiam,
Mirka G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2016, 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Nie wiem, co jest w tym takiego stresogennego... Indeksuję już od ponad dwóch lat i dla mnie jest bez znaczenia to, kiedy mój "urobek" zostanie włączony do całości. Ja tylko wykonuję swoją robotę, to ja decyduję, ile jestem w stanie zindeksować jednego dnia czy w ciągu tygodnia, a kiedy to zrobię, wysyłam i cierpliwie czekam. W tym miejscu moja robota się kończy. Wiem, że moja jednostka czeka w kolejce i zostanie dodana i cieszę się z każdej zindeksowanej jednostki. A to, kiedy ona zostanie wrzucona do wyszukiwarki, to już kwestia tych, którzy odpowiadają za aktualizacje. Nie wymagajmy nie wiadomo czego, ponieważ nikt nie jest cyborgiem ani herosem, a tylko człowiekiem i nie zawsze każdemu pasuje tak, jak byśmy tego oczekiwali. Powinniśmy się cieszyć z tego co mamy, ponieważ porównując wyszukiwarki, dla zachodniej Polski nie ma innej, która mogłaby ogromem swoich informacji dorównać BaSI ;)

Jeśli chodzi o obowiązki administratora BaSI - myślę, że gdyby nastąpiły wymienione wypadki, sam pewnie zdecydowałby się na przekazanie tychże obowiązków w ręce innej kompetentnej osoby i z pewnością by o tym nas powiadomił ;)

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2016, 13:43 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
Panie Wojciechu :D bardzo się cieszę,że jest Pan bardzo cierpliwy. Nie mam zamiaru ani z Panem dyskutować w tym temacie, ani kogokolwiek przekonywać, bo Pan ma swoje zdanie, a ja mam swoje- a nie o to chodzi :D
Proszę grzecznie tylko osobę kompetentną o konkretną odpowiedz na moje pytanie. I proszę wszystkich o właściwą interpretację tego pytania.
Czy jednak nie ma innych osób- znających program, które mogłyby go zastąpić w okresie wzmożonej aktywności zawodowej, obowiązków rodzinnych, urlopu etc.?

Pozdrawiam,,
Mirka G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2016, 15:32 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
miroslawa napisał(a):
Czy jednak nie ma innych osób- znających program, które mogłyby go zastąpić w okresie wzmożonej aktywności zawodowej, obowiązków rodzinnych, urlopu etc.?


Najwyraźniej nie ma innych osób i naprawdę nie rozumiem w czym problem. Obecnie można zarezerwować 50 jednostek (niegdyś było o wiele mniej) więc wg mnie aktualizacja nawet raz na dwa tygodnie nie byłaby problemem. A podkreślanie wciąż tego samego pytania jest moim zdaniem nie na miejscu. Proszę wziąć pod uwagę, że Administrator poświęca na projekt BaSIA swój prywatny czas i robi to nieodpłatnie więc proponuję wziąć głęboki oddech i ze spokojem poczekać na aktualizacją.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2016, 16:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3755
Poza tym są właśnie ferie :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2016, 16:16 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
Nie wszyscy mają ferie i urlop :D Dziękuję za odpowiedź i dobrą radę :D .
Jako wolontariusz nieformalny( jak się mylę proszę mnie poprawić) osobiście mam prawo wiedzieć w jakie ręce powierzam swoją pracę, zaangażowanie, sprzęt, bezcenny czas oraz swoje zdrowie.
Chyba nie powinno to w dzisiejszych czasach nikogo dziwić,ze domagam się odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, dzielę się swoimi spostrzeżeniami i obawami. Proszę to wziąć pod uwagę.

Pozdrawiam,
Mirka G.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2016, 22:11 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Baza aktualizowana jest przeważnie nie rzadziej niż raz w tygodniu i staram się trzymać tego okresu, aby nie tworzyć przestoju w powiadomieniach dotyczących odnalezionych nazwisk. Jeśli się uda, to oczywiście dodaję nowe indeksy częściej. Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio wydłużyło się ponad miarę oczekiwanie na dodanie nowych indeksów, ale uprzedzam że i tak może się zdarzyć. Ogólnie rzecz ujmując nie daję na nic gwarancji, proszę jedynie o odrobinę zaufania i cierpliwości.
Z aktualizacją bazy sobie dotychczas radzę, poza tym mam też od dawna w planach częściowe zautomatyzowanie tego procesu. Gorzej czasami bywa z odpowiadaniem na maila i tutaj chciałbym przeprosić jeśli czyjąś wiadomość odłożyłem na później i przez to mi umknęła. Postaram się w najbliższym czasie to nadrobić.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 70  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL