Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 25 wrz 2024, 08:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 cze 2009, 12:47 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2009, 04:52
Posty: 5
Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w identyfikacji herbów zamieszczonych na guzikach herbowych i liberyjnych. Guziki o których mowa znajdują się w Ogólnopolskiej @Kolekcji Guzików - Buttonarium

http://www.buttonarium.eu/index.php

Po wejściu do zaawansowanego wyszukiwania guzików (górny prawy róg strony głównej) i wybraniu opcji "z herbem" wyświetlą się wszystkie guziki z herbami. część tych herbów jest już rozpoznana, ale niestety część nie. Czy ktoś z czytelników tego forum mógłby pomóc w rozpoznaniu tych nierozpoznanych i w weryfikacji tych rozpoznanych? Pod każdym guzikiem jest możliwość dodania komentarza, można w ten sposób zamieścić jakąś informację od siebie lub można napisać maila do Administratora strony - rwbguziki@wp.pl

z góry dziękuje za pomoc

Robert - <rwb> - Redaktor Naczelny Buttonarium


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 cze 2009, 02:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2668
Lokalizacja: Poznan
Robert -
bardzo ciekawe hobby, ile to historii kryje sie za takim malym guzkiem ! Powodzenia !

Hania

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2009, 23:21 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2009, 04:52
Posty: 5
Witam,

To prawda Haniu, każdy guzik niesie ze sobą niejedną historię, historię człowieka - wytwórcy i użytkownika, historię czasów, wydarzeń, a niekiedy historia pozyskania jest również bardzo ciekawa.

Chciałbym ponowić swoją prośbę o pomoc w identyfikacji niektórych herbów na guzikach herbowych zgromadzonych w Buttonarium. Tutaj można obejrzeć je wszystkie razem. Pod każdym guzikiem jest miejsce na komentarz, w którym można podać istotne informacje dotyczące danego herbu, czy guzika.

z góry dziękuję za pomoc

Robert - <rwb>


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2009, 23:48 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2009, 04:52
Posty: 5
Witam,

Chciałbym ponowić swoją prośbę o pomoc w identyfikacji herbów na guzikach liberyjnych. W Buttonarium mamy już ponad 250 guzików z różnymi herbami i niestety część z nich jest nie zidentyfikowana. Zapraszam do obejrzenia kwerendy z guzikami herbowymi:

http://www.buttonarium.eu/wyszukiwarka1.php?hrb=tak

Można tam spotkać herby carskich guberni, obłasti i województw, jak również herby możnych rodzin. Sporo jest też polskich herbów, chociaż zdarzają się i herby niemieckie, skandynawskie, rosyjskie a nawet mołdawskie.

pozdrawiam

Robert - rwb


Ostatnio edytowano 17 lis 2009, 17:20 przez rwb, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2009, 19:50 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2009, 04:52
Posty: 5
Bardzo proszę admina o usunięcie całego mojego tematu, chyba pomyliłem adresy. Poczytałem sobie Wasze forum i zauważyłem, że można tutaj dostać nieźle po uszach. Zaraz po usunięciu mojego tematu usunę swoje konto z Waszego forum.

Pozdrawiam i najmocniej przepraszam, że zajmowałem Wasz czas, przestrzeń dyskową i transfer

Robert - rwb


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2009, 21:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2348
Lokalizacja: Gniezno
Bez obaw, temat świetny, już kiedyś poruszałem i pokazywałem strone z Twoimi guzikami na WTG lub genpolu/forgenie
Poruszany przy temacie mundury.
Jeśli mundur to i guziki.
Po wojnie w Szczerbówku/Grójec był ekshumowany masztalerz ze stadniny Gniezno, Władysław Grempka.
To dziadek mojej żony Aleksandry. Rodzina podaje, że pochowano W. Grempka w 3 osobowej mogile
Zastrzelono 3 osoby dnia 12.09.1939 Szczerbówku/Grójec i pochowano w gospodarstwie rolnym.
W.Grempkę w 1945/46 rozpoznano po guzikach od ubioru masztelarza.
Zwłoki w 1945/46 przeniesiono na cmentarz w Rembertowie koło Warszawy.
Tak mały szczegół powolił mojej teściowej inentyfikować grób ojca.
Teraz historia ponownie zatoczyła koło . ....teściowa/mama nie zdążyła przekazać informacji nowego miejca pochówku na cmentarzu w Rembertowie.
Pamiętamy tylko harcerze pełnili wartę przy grobie pomordowanych.
Nie wiemy czy mam żony mówiła o obelsku na cmentarzu czy o innym grobie ?

Cytuj:
nieźle po uszach
Pewnie piszesz o moich uwagach kiedy podpis pod awiatorem nie jest kompletny - myśle że przy takich zbiorach ostrożność jest uzasadniona, a pozostała animowość innych piszących na forum/ch i proszących o podpowiedz wskazówki i pomoc nie.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2009, 12:36 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2009, 04:52
Posty: 5
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Wybaczcie mi moją wczorajszą chandrę. Może zbyt emocjonalnie zareagowałem i trochę pochopnie napisałem to co powyżej. Pragnę podkreślić, że nic złego nie spotkało mnie ze strony kogokolwiek z Waszego forum. Jedyne co mnie spotkało, to brak odzewu na moje prośby, ale nigdzie nie jest powiedziane, że "proście na forum, a będzie wam dane" - taka mała parafraza. Myślałem, że może uda mi się skorzystać z tego potencjału, który w Was drzemie - no cóż nie udało się.

Do @Kabata
Zaciekawiła mnie Twoja historia z guzikami dziadka-masztalerza, jak widać guziki mogą być i są niemymi świadkami historii - odsyłam do wiersza Zbigniewa Herberta "Guziki" - poruszający.

Jeśli chodzi o Twoją działalność na Forum WTG, to chcę tylko powiedzieć, że ktoś musi tego porządku pilnować, bo inaczej to się zrobi taki bałagan, jak u mojej córki w torebce :)). Żeby była jasność, na szczęście to nie ja dostałem "po uszach", otworzyłem kilka, nie tych co potrzeba, postów i tak wyszło jak wyszło.

Przepraszam za te nie potrzebne i może przerysowane emocje.

Pozdrawiam

Robert - rwb


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2009, 16:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1365
Lokalizacja: Strzelno
Robercie, cierpliwości, może niedługo trafi się ktoś, kto wniesie coś nowego do Twojego postu/hobby, ja niestety nic sensownego nie dodam, bo się nie znam na takich guzikach (może dotyczyć to większości forumowiczów).

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL