Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 08 wrz 2024, 03:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lip 2024, 20:49 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2022, 21:06
Posty: 136
Dzień dobry od dłuższego czasu poszukuję informacji na temat szlachcica Stanisława Westerskiego.

Stanisław Westerski przybył do Gniezna gdzie się ożenił z nieznaną mi z imienia i nazwiska kobietą. Zapisane (w książce) jest, że miał czworo dzieci Jadwigę, Helenę, Szczepana i Ludwika, najprawdopodobniej urodziły się w Gnieźnie lub okolicach lecz nie udało mi się odnaleźć żadnego aktu. W 11.07.1761 bierze ślub ponownie we Wrześni z Katarzyną Węglarczykową zd.N wdową po Franciszku, Stanisław zapisane ma, że jest z Kalisza co mi się nie zgadza ale możliwe, że w miedzy czasie się przeprowadził. Z Katarzyną dzieci nie miał zmarł w Kaczanowie u córki Heleny wtedy już Wojnowicz.

Jadwiga Westrerska wyszła za Adama Ptaka (Ptaszyńskiego) w 1751 syna sołtysa Kaczanowa miała jednego syna Atanazego zmarła w 1759r.
Helena Westerska wyszła za Jana Wojnowicza z Wołynia w 1752r. późniejszy sołtys Kaczanowa, mieli dwoje dzieci Walentego(późniejszy ksiądz) i Apolonię matkę Józefa Kalasantego Jakubowskiego Helena zmarła w 1814r.
Ludwik został księdzem w Grodzisku Wielkopolskim
Szczepan ożenił się z Małgorzatą i wyprowadzil się z Kaczanowa mieli 4 dzieci

Sam Stanisław zmarł w Kaczanowie 26.11.1779 a jego żona Katarzyna we Wrześni 1791r.

Poszukuję informacji na temat Stanisława Westerskiego jego pierwszej żony i matki jego dzieci a także rodu Westerskich bo jak kamień w wodę szukam u nic więcej znaleźć nie mogę o Stanisławie. Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam
Krystian Walkowiak


Ostatnio edytowano 05 wrz 2024, 16:58 przez Krystllian2008, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2024, 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2010, 20:38
Posty: 1620
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Stanisław Westerski mieszkał u proboszcza w Gozdowie,po śmierci plebana,Westerscy przeniesli się do Kaczanowa……..
str.12
https://issuu.com/stwrz/docs/biuletyn_nr_147
prob.Jan Łukowski w Gozdowie
Stanislaw Westerski Swiadkiem na slubie 10.11.1750 Gozdowo (2 wpis po prawej u góry)
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... &cat=86821
skany od str.370 par. Kaczanowo przemieszane roczniki
po zalogowaniu
https://www.familysearch.org/search/fil ... at=1046325
skany par.Gozdowo-po zalogowaniu
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

_________________
Pozdrawiam
Ela
Paplaczyk ,Turtoń,Lisiak,Tecław,Antkowiak,Jackowski,Błachowiak,Maćkowiak ,Powała,Kasprzak,Boiński,Roszak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2024, 22:00 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2022, 21:06
Posty: 136
Dziękuję za odpowiedz

Faktycznie Stanisław mieszkał w Gozdowie umkła mi ta informacja, pierwszy syn Walenty Szczepana i Małgorzaty urodził się jeszcze w tej miejscowości 15 lutego 1761r.

Dzięki odnalezieniu przez ciebie skanu gdzie już 1750r. występuje Stanisław we Gozdowie można wnioskować, że 1 żona zmarła miedzy 1750-1761 po czym można szukać informacji o małżeństwie koło Gniezna w latach 1710 a 1740r.

Udało mi się odnaleźć jeszcze, że syn Szczepan zmarł 20 stycznia 1706r. a jego żona Małgorzata 4 dni wcześniej w par. Kostrzyn

Pozdrawiam
Krystian Walkowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2024, 10:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 171
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Dzień dobry,
faktycznie w XIX wieku (a może i wcześniej) w Kostrzynie występuje nazwisko Westerski.
Zastanawia mnie, jak Pan odszukał informacje dotyczące tego, że Szczepan i jego żona zmarli w 1706 r. w Kostrzynie, skoro kostrzyńskie księgi metrykalne sięgają najdalej bodajże 1776 roku.

Pozdrawiam,
Jakub Łabędzki

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2024, 11:17 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2022, 21:06
Posty: 136
Faktycznie moja pomyłka małżeństwo Westerskich zmarlo w 1802r. Źle zapisałem datę śmieci

Pozdrawiam
Krystian Walkowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL