Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 wrz 2024, 20:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sie 2024, 15:01 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2024, 20:42
Posty: 2
Szanowni Państwo, poszukuję przodków Michaela Lau i Ewy Bayer, którzy pobrali się w 1804 roku w powiecie Schirotzken w Schwetz (prowincja Prusy Zachodnie).
Na niemieckiej stronie Archion jest tylko wzmianka o ich ślubie, nie ma żadnych innych informacji poza ich imieniem i nazwiskiem, a do dalszych poszukiwań potrzebowałbym imion ich rodziców.
Oto co wyszukałem

Michael (ur. ok. 1777, zm. 1835 Bromberg Fordon) i Ewa (ur. ok. 1785, zm. 1855 Bromberg Fordon) mają dzieci:

Dorothea (ochrzczona w 1810 r. w Krone an der Brahe)
Anna Charlotta (ochrzczona w 1810 r. w Krone an der Brahe)
Elżbieta (ochrzczona w 1810 r. w Krone an der Brahe)
Michał (ochrzczony w 1814 r. w Krone an der Brahe)
Wilhelm (ochrzczony w 1816 r. w Krone an der Brahe)
Carl (mój przodek) urodził się w 1817 roku. Nie udało mi się odnaleźć miejsca jego chrztu, ale zmarł w Bromberg Fordon w 1859 roku.

Niestety pomimo tych notatek nie udało mi się znaleźć nic na temat rodziców Michała i Ewy. Dokument który załączam znalazłem w Dokumentach Kościoła Ewangelickiego w Serocku, co nie wniosło nic do moich poszukiwań.
Może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc w dalszych poszukiwaniach. Może ktoś będzie miał jakiś pomysł albo dostęp do dokumentów które mógłbym jeszcze przeszukać.
Dodam jeszcze, że na stronie Ancestry, do której nie mam pełnego dostępu, data ślubu to 17 listopada 1804 roku w Schirotzken i takiej daty w tym dokumencie nie znalazłem.

Pozdrawiam Andrzej Lau


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2024, 18:29 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 1048
Na stronie familysearch.org można znaleźć w Katalogu wykaz mikrofilmów z parafii ewangelickiej Serock.
Są tam wymienione m. in. filmy 245537 (TaufIndex 1773-1941) i 245238 (różne akty tj . chrzty , śluby , pogrzeby , konfirmacje z lat 1773-1824).

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2024, 19:20 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2024, 20:42
Posty: 2
Dziękuje, wydaje mi się że te dokumenty przejrzałem i stamtąd pochodzi zapisek o którym wspomniałem
https://zapodaj.net/plik-dpG2cn1dY7


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL