Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 wrz 2024, 20:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sie 2024, 21:57 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2024, 13:48
Posty: 16
Poszukuje informacji na temat mojej przodkini Marii Grywczyńskiej z domu Wawrzyniak , która była siostra ojca ks. Piotra Wawrzyniaka.

Małgosia


Ostatnio edytowano 01 wrz 2024, 10:53 przez Maggie80, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2024, 19:05 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2024, 20:11
Posty: 5
A czego konkretnie pani szuka i co już pani ma?
Mateusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2024, 20:28 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2024, 13:48
Posty: 16
MateuszKrieger napisał(a):
A czego konkretnie pani szuka i co już pani ma?
Mateusz


Dobry wieczór,

wiem że moja prababcia Rozalia Świderska z domu Malińska, która mieszkała w MOgilnie ale urodziła sie na pewno poza Mogilnem, jej babcia była Grywczyńska - nie wiem jakie miała imię ale z domu była Wawrzyniak - szukam jej imienia oraz jej męża oraz tego gdzie sie urodziła czy moja prababcia miała jakieś rodzeństwo - szukam wstecznie jak najwięcej informacji gdyż nie wiem niestety dokładnie gdzie babcia się urodziła i jak jej rodzina z Wielkopolski trafiła na Kujawy.
Prababci rodzice to Jakub Malinski i Maria chyba Grywczyńska ale skąd pochodzili nie wiem. Tyle udało mi się ustalić.

Jak może Pan mi pomoc bede wdzieczna

pozdrawiam

Małgosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2024, 20:36 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2021, 12:38
Posty: 106
A znasz jakieś daty? Urodzin, śmierci, ślubów?
W wypadku pradziadków Świderskich, jako żyjących w XX wieku, pomoże na pewno USC Mogilno i akty zgonów. Tak poznasz miejsca i daty urodzin. Ale nie tylko.

Wiesz, czy ich groby jeszcze istnieją? Wiesz gdzie byli pochowani?
Googlowałaś już może "wyszukiwarka grobów mogilno" żeby znaleźć groby innych Świderskich?
Poszukaj tego sama, bo wiem skądinąd, że z Mogilna jest w necie sporo informacji o grobach.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Inka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2024, 21:12 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2024, 13:48
Posty: 16
Inka N. napisał(a):
A znasz jakieś daty? Urodzin, śmierci, ślubów?
W wypadku pradziadków Świderskich, jako żyjących w XX wieku, pomoże na pewno USC Mogilno i akty zgonów. Tak poznasz miejsca i daty urodzin. Ale nie tylko.

Wiesz, czy ich groby jeszcze istnieją? Wiesz gdzie byli pochowani?
Googlowałaś już może "wyszukiwarka grobów mogilno" żeby znaleźć groby innych Świderskich?
Poszukaj tego sama, bo wiem skądinąd, że z Mogilna jest w necie sporo informacji o grobach.



Tak wiem gdzie są groby bo osobiście je od dziecka je odwiedzam , mam świadomość dat urodzin i zgonów ale jak zadałam pytanie w parafii to dostałam informacje na temat rodziców prababci o pradziadków niestety nic nie było. A czy jak zwróce sie do USC MOgilnie to podadzą mi akt zgonu pradziadka? w rodzinie jest juz niewielu którzy pamiętają coś na temat pochodzenia pradziadka - mowa o Krzywiniu - to jest w Wielkopolsce - nie na Kujawach... ale niewiele wiem na temat tego a nazwisko jest pochodzenia szlacheckiego i cos tam starszyzna rodzinna mówiła o tym ale niestety niewiele wiedzą. Dlatego pomyslałam że tutaj mogę znaleźć więcej informacji. Oczywiście napiszę do USC w MOgilnie bo znam datę urodzenia i śmierci pradziadka oraz oczywiście prababci Rozalii, którą osobiście znałam i bardzo lubiłam:)

ale dziękuje za wskazówkę

Małgosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2024, 21:13 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2024, 13:48
Posty: 16
Inka N. napisał(a):
A znasz jakieś daty? Urodzin, śmierci, ślubów?
W wypadku pradziadków Świderskich, jako żyjących w XX wieku, pomoże na pewno USC Mogilno i akty zgonów. Tak poznasz miejsca i daty urodzin. Ale nie tylko.

Wiesz, czy ich groby jeszcze istnieją? Wiesz gdzie byli pochowani?
Googlowałaś już może "wyszukiwarka grobów mogilno" żeby znaleźć groby innych Świderskich?
Poszukaj tego sama, bo wiem skądinąd, że z Mogilna jest w necie sporo informacji o grobach.



wszystko z wyszukiwarki o Swiderskich znalazłam , poza tym znam te groby i wiele osób z rodziny bo odwiedzam prawie co roku ten cmentarz. ALe co do rodziców pradziadka to slad sie urywa - wygląda na to że nie pochodzili z okolic Mogilna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2024, 21:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1365
Lokalizacja: Strzelno
Tak tylko wspomnę... Mogilno nie jest na Kujawach. Granica historyczna między Wielkopolską a Kujawami jest w Kwieciszewie na rzece.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2024, 21:24 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2021, 12:38
Posty: 106
Maggie80 napisał(a):
A czy jak zwróce sie do USC MOgilnie to podadzą mi akt zgonu pradziadka?

Jesteś potomkiem w linii prostej, więc masz oficjalnie prawo do odpisu od aktu zgonu, bez względu na ochronę danych.
Taki akt z lat 60-tych powinien w zasadzie zawierać nie tylko datę i miejsce urodzenia ale i dane o jego rodzicach. (No chyba, że nawet babcia Rozalia tych danych nie miała okazji poznać)

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Inka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2024, 21:30 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2024, 13:48
Posty: 16
menka napisał(a):
Tak tylko wspomnę... Mogilno nie jest na Kujawach. Granica historyczna między Wielkopolską a Kujawami jest w Kwieciszewie na rzece.


nie mówie o regione tylko o województwie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2024, 10:53 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2024, 13:48
Posty: 16
okazuje się że rodzina nie nazywała się Grywczyńscy tylko Gryfczyńscy i mieszkali na pewno w MOgilnie tzn. w jego okolicach
Kuzynem mojej prababci Rozalii była Julianna oraz Wojciech Gryfczyński - tak więc może ktos mi dopomoże w znalezieniu ich rodziców i połaczeniu ich z moja Prababcią Rozalia Malińską - Swiderską .

Dziękuję
Małgosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2024, 11:46 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2021, 12:38
Posty: 106
Małgosiu,
a słyszałaś o takiej pracy Poznań Project?
Wielu wolontariuszy, właśnie na potrzeby takich poszukiwań jak twoje, zindeksowało śluby Wielkopolan z XIX w. Poszukaj tam może Wojciecha czy Julianny.
https://poznan-project.psnc.pl/

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Inka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2024, 12:05 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2024, 13:48
Posty: 16
Bardzo dziękuję za pomocne wpisy. Tak przeszukuję ten portal i wiele udało mi się znależć tam na tym portalu i znalazłam śluby Wojciecha i Julianny oraz ich rodziców Michała Gryfczyński i Apollonia Cieminiewska. Patrząc na urodziny Wojtka i Julianny to kuzyni mojej prababki i dlatego szukam powiązań michała Gryfczynskiego ich ojca z mamą mojej prababci i tutaj nie mogę niestety tego juz znależć albo pisownia nazwiska się rużni - nie wiem czy Gruszczyńska mogła być także Gryfczynską.

ALe dziękuję, dzięki Waszmeu wsparci napisałam do USC w MOgilnie zobaczymy czy mi coś podeślą.

I tak dzięki wpisom od miłych i życzliwych osób z tego portalu bardzo posunęłam moją kwerende co do rodzinymojego Taty czyli mojej prababuni Rozalii:)

ale szukam dalej

Małgosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2024, 13:12 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2021, 12:38
Posty: 106
Z pisownią nazwisk naszych pra- jest tak, że im dalej w przeszłość tym więcej odstępstw, tym częściej brano je "na słuch" i tym mniej z tych osób byłoby a) zainteresowanych i b) w stanie, sprawdzić taki zapis. :wink:

Z wiekiem wymienianych w aktach osób (rodziców, świadków itd.) ma się podobnie.

Życzę powodzenia!

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Inka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2024, 12:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2016, 20:47
Posty: 594
Maggie80 napisał(a):
Poszukuje informacji na temat mojej przodkini Marii Grywczyńskiej z domu Wawrzyniak , która była siostra ojca ks. Piotra Wawrzyniaka.
Małgosia

Kilka lat temu miałem kontakt z osobą która twierdziła że z rodziny jej przodków ze Starego Białcza pochodził ojciec księdza Piotra Wawrzyniaka.

_________________
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL