Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 18 paź 2024, 12:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 paź 2024, 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1064
Lokalizacja: Poznań
Na końcu tego postu link do arkusza z moimi dostępnymi numerami.

Jeżeli jakieś dostępne numery są też u was prześlijcie je proszę do mnie na PW.
Zakładam że przesłanymi na PW numerami mogę uzupełnić arkusz z linku.
Jakby co, to gotowi też będziecie podzielić tymi numerami bezinteresownie z innymi dla prywatnego użytku.

[link]

EDIT
Usunięcie arkusza

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Ostatnio edytowano 12 paź 2024, 09:27 przez TomekD, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2024, 16:47 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1891
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

Myślę, że inicjatywa Tomka jest bardzo potrzebna i dobrze byłoby utworzyć taką listę dostępnych filmów.
Z pewnością wielu z nas korzystało z pomocy śp. Pana Sławomira Worwąga.
Jakaś dziwna cisza zapadła na ten temat, jakby nie chciano na tym Forum o tym mówić.
A przecież to jest nasza wspólna sprawa, dla dobra genealogii.
Skoro nie ma innej możliwości pozyskania metryk, przecież nie każdy może sobie pozwolić na wyjazdy do archiwum, czy godzinne przesiadywania w archiwum.
To dlaczego nie zrobić tego wspólnym zaangażowaniem?

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2024, 19:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2283
Lokalizacja: Poznań
Gosiu,

Odpowiem tak: mam sporo rolek 'pozyskanych' od Sławka Worwąga. Dużo, bardzo dużo. Kiedyś pewnej osobie z forum udostępniłem listę. Poszła 'w świat'. W pewnym momencie nie nadążałem już z odpowiedziami i wysyłaniem - wszak FileMail ma ograniczoną przepustowość. Spotkało mnie za to wiele przykrości dziś nazywanych 'hejtem'.
Uważam, że pomysł Tomka ma szlachetne korzenie. Nie zabiorę tych ksiąg 'do grobu' ale - wierzcie mi - nie chcę drugi raz tego przechodzić. Gdyby można udostępnić te zasoby publicznie na platformie podobnej do SZwA byłoby najlepiej. Ale obawiam się reakcji kręgów kościelnych, niestety.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2024, 20:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1064
Lokalizacja: Poznań
Pawle,

Właśnie dlatego zaproponowałem arkusz w formie 'książki telefonicznej' z podanym tylko numerem i nickiem.

Jeżeli w amatorskich poszukiwaniach ktoś dociera w nowe miejsce będzie wiedział u kogo może liczyć na pomoc.
Dzisiaj kiedy zabrakło Sławka Worwąga to podzielenie się tym co mamy jest jedyną prostą i dostępną dla wszystkich ścieżką.

Obecność w 'książce telefonicznej' oczywiście obarczone jest ryzykiem otrzymywania dziwnych żądań czy niemiłych wiadomości.
Zapewne znasz ten wyrzut endorfin kiedy po przejrzeniu setki skanów z okładem znalazłeś TEN wpis.
Jeżeli mam możliwość aby dać choć jednej osobie szansę doświadczenia podobnego uczucia to gotów jestem wyrzucić do kosza setki śmieciowych wiadomości bez odpowiedzi.

Może nie wiem co czeka mnie jak i inne osoby z 'książki'.
Poddaję to co opisał Paweł pod rozwagę jeżeli ktoś jeszcze chciałby wysłać mi numery jakimi dysponuje dla ich publikacji.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2024, 22:07 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1891
Lokalizacja: Gdańsk
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Gosiu,

Odpowiem tak: mam sporo rolek 'pozyskanych' od Sławka Worwąga. Dużo, bardzo dużo. Kiedyś pewnej osobie z forum udostępniłem listę. Poszła 'w świat'. W pewnym momencie nie nadążałem już z odpowiedziami i wysyłaniem - wszak FileMail ma ograniczoną przepustowość. Spotkało mnie za to wiele przykrości dziś nazywanych 'hejtem'.
Uważam, że pomysł Tomka ma szlachetne korzenie. Nie zabiorę tych ksiąg 'do grobu' ale - wierzcie mi - nie chcę drugi raz tego przechodzić. Gdyby można udostępnić te zasoby publicznie na platformie podobnej do SZwA byłoby najlepiej. Ale obawiam się reakcji kręgów kościelnych, niestety.

Pawle, przykro, że doświadczyłeś czegoś takiego, takie coś potrafi zniechęcić do pomocy.
Ta osoba, która przekazała dalej listę postąpiła źle, nie powinna tak zrobić.
Nie uznaję ludzi roszczeniowych, żądających i hejtu.
To, że ktoś jest w posiadaniu jakiegoś filmu nie znaczy, że musi natychmiast zbiorczo przekazać.
Wszystko powinno być z umiarem, rozsądnie i spokojnie.
I mam nadzieję, że tak będzie tym razem- to jest jedyna szansa na to, żeby to, co nie jest dostępne, stało się dostępnym.
Bo już śp. Sławomir nam nie pomoże.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2024, 07:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5209
Lokalizacja: Poznań
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Gosiu,

Odpowiem tak: mam sporo rolek 'pozyskanych' od Sławka Worwąga. Dużo, bardzo dużo. Kiedyś pewnej osobie z forum udostępniłem listę. Poszła 'w świat'. W pewnym momencie nie nadążałem już z odpowiedziami i wysyłaniem - wszak FileMail ma ograniczoną przepustowość. Spotkało mnie za to wiele przykrości dziś nazywanych 'hejtem'.
Uważam, że pomysł Tomka ma szlachetne korzenie. Nie zabiorę tych ksiąg 'do grobu' ale - wierzcie mi - nie chcę drugi raz tego przechodzić. Gdyby można udostępnić te zasoby publicznie na platformie podobnej do SZwA byłoby najlepiej. Ale obawiam się reakcji kręgów kościelnych, niestety.


Pawle,
Miałem to samo, byli ludzie wysyłali mi całe listy przodków, których skany zindeksowanych aktów chcieli ode mnie otrzymać. Jak zacząłem odmawiać, to już nawet nie napiszę co mi wypisywali.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2024, 09:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1064
Lokalizacja: Poznań
Zdecydowałem się usunąć arkusz.
Tak wobec praktycznych doświadczeń Pawła i Henryka jak i pojawienia się coraz większej ilości podobnych inicjatyw o wielokrotnie szerszym zasięgu.

Więcej informacji i sznurków tutaj:
https://www.facebook.com/groups/1598871964359895

Dziękuję wszystkim którzy przesłali numery i za wszystkie opinie o pomyśle.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2024, 16:35 
Offline

Dołączył(a): 24 lip 2020, 12:57
Posty: 24
Dzień dobry,
za późno,karamba, już plik skopiowałem w nocy na wszelki wypadek i miałem rację..
Fejsbuk+ mormoni ,średnio to widzę,co może pójść nie tak?
Są jeszcze inne serwisy nie podpadające pod jurysdykcję stanów.
Może by warto przewidzieć plan b
w razie czego.Jakaś kopia czy też zdecentralizowane archiwum podobnie jak przy torentach?
To tylko rady z mojej strony.
Zawsze byliśmy w Wielkopolsce dobrzy w organizacji i konspiracji ;),to wypada kontynuować tradycję.
Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2024, 18:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1064
Lokalizacja: Poznań
poz_marecki napisał(a):
Dzień dobry,
za późno,karamba, już plik skopiowałem w nocy na wszelki wypadek i miałem rację..
Fejsbuk+ mormoni ,średnio to widzę,co może pójść nie tak?
Są jeszcze inne serwisy nie podpadające pod jurysdykcję stanów.
Może by warto przewidzieć plan b
w razie czego.Jakaś kopia czy też zdecentralizowane archiwum podobnie jak przy torentach?
To tylko rady z mojej strony.
Zawsze byliśmy w Wielkopolsce dobrzy w organizacji i konspiracji ;),to wypada kontynuować tradycję.
Pozdrawiam
Marek

Co ty powiesz, byłem pewien że jak coś usunie się z internetu to ginie na zawsze.
Wykorzystaj dobrze wiedzę jaką posiadłeś.
Twoje proroctwa i dobre rady - bezcenne.

Wygląda na to że Paweł i Henryk mieli niestety rację...

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2024, 21:59 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2020, 22:31
Posty: 556
Po doświadczeniach Pawła i Henryka zaczynam lepiej rozumieć nieco obcesowy sposób bycia pana Worwąga (choć fakt, że był osobą ze spektrum - o czym napomknął Tomek w wątku wspominkowym - też pewnie miał znaczenie) - on pewnie z takim elementarnym brakiem kindersztuby i roszczeniowym podejściem musiał spotykać się regularnie.

_________________
Mikołaj


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL