Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 02 paź 2024, 11:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 70  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 mar 2014, 17:22 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Zmieniłem sposób podziału na miejscowość w połączeniu z archiwum, wobec czego w niektórych miejscach mogą się wyświetlać dwa znaczniki (jeden pod drugim), zakrywając się. Na razie nie widzę innej możliwości rozwiązania takich przypadków, natomiast nie jest to zbytnio uciążliwe, ponieważ po kliknięciu w wybraną miejscowość i tak pokazuje się lista z wszystkimi dostępnymi pozycjami.

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2014, 17:29 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
skała napisał(a):
Zmieniłem sposób podziału na miejscowość w połączeniu z archiwum, wobec czego w niektórych miejscach mogą się wyświetlać dwa znaczniki (jeden pod drugim), zakrywając się. Na razie nie widzę innej możliwości rozwiązania takich przypadków, natomiast nie jest to zbytnio uciążliwe, ponieważ po kliknięciu w wybraną miejscowość i tak pokazuje się lista z wszystkimi dostępnymi pozycjami.

Piotr



OK, teraz działa. :)

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2014, 21:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
skała napisał(a):
Dziękuję za informację, dane przed chwilą poprawiłem. Przy okazji chciałbym zaprezentować nowy sposób przeglądania i wyszukiwania skanów.
http://www.basia.famula.pl/skany

Pozdrawiam
Piotr


Witam,
W jakiej zakładce można to znaleźć w BaSIA?

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2014, 22:36 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
To jest właśnie ta strona, do której linka podałem w moim poście.
Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2014, 22:42 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 395
Lokalizacja: Toruń
Prawdopodobnie Henrykowi chodzi o to gdzie należy na stronie głównej BaSIA kliknąć aby wejść w tę zakładkę?!
Henryku na stronie głównej trzeba kliknąć na przycisk "więcej", tam gdzie jest opis: Obszar. Jednostki archiwalne dostępne do indeksacji w projekcie BaSIA.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2014, 09:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Faktycznie chodzi mi o to, jak mam wejść na BaSIA w tą zakładkę, bo stronę jako taką znam od dawna, ale mam ją zapisaną osobno.
Właśnie do tego doszedłem, bo "obszar" jest widoczny tylko jak nie jestem zalogowany, a ja zawsze szukałem tego po zalogowaniu.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2014, 14:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1204
skała napisał(a):
Dziękuję za informację, dane przed chwilą poprawiłem. Przy okazji chciałbym zaprezentować nowy sposób przeglądania i wyszukiwania skanów.
http://www.basia.famula.pl/skany

Pozdrawiam
Piotr

Mapa jest wspaniała, gratuluję opracowanego systemu, wysoka klasa!

Jak łatwo zauważyć, Pałuki i Kujawy zachodnie to wielka dziura, biała dziura na tej mapie.
Choć to kolebka państwa...
Skany z kilku miejscowości tego rejonu to głównie akta gmin ewangelickich lub żydowskich.
Skany akt katolickich to wielka rzadkość.
Dlaczego nie ma ich na 'szukajwarchiwach'?
Co jest przyczyną takiego stanu?

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2014, 15:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3755
Zwłaszcza powiat żniński jest dziurą na mapie, bo:

Oryginalne księgi metrykalne są w AA Gniezno i oczywiście nie wchodzą do projektu, który obejmuje archiwa państwowe.

Duplikaty metrykalne z tego terenu w którymś momencie dziejów znalazły się na parafiach (sam się zastanawiam jak to możliwe i co było powodem) i również powędrowały do AAG.

Akta USC powiatu żnińskiego - przechowywane w AP Inowrocław - nie zostały zmikrofilmowane ani zdigitalizowane - gdy to kiedyś nastąpi, to wtedy wreszcie przynajmniej okres od 1874 w górę znajdzie się w Szwa.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2014, 16:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1204
.
Dziękuję za wyjaśnienie!

Łukasz Bielecki napisał(a):
Zwłaszcza powiat żniński jest dziurą na mapie, bo:
(...)
...i zwłaszcza powiat mogileński.
Akurat moje gniazdo, ten rejon, Żnińskie i Mogileńskie.

Są może jakieś cynki, kiedy AP Bydgoszcz-Inowrocław podejmie/zakończy te prace?

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2014, 20:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Swego czasu czytałem, że jakaś szczątkowa część archiwaliów diecezjalnych -gnieźnieńskich - jest dostępna w mikrofilmach, może można byłoby je dołączyć?

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2014, 15:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, 18:31
Posty: 235
T0mek_0 napisał(a):
Muszę przeinstalować system na swoim komputerze a jestem w trakcie indeksacji.
Jakie pliki, katalogi, wpisy w rejestrze itp. zachować i potem przywrócić na nowym systemie, żeby nie stracić swojej dotychczasowej pracy?

Proszę skopiować cały katalog z programem ASIA (zwykle "C:\Program Files\asia"). Zależy to jeszcze od ustawień w systemie operacyjnym, ale czasami dane zapisują się też w katalogu "C:\Users\[NAZWA-UŻYTKOWNIKA]\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\asia".
Najważniejsze są pliki "*.asia" w katalogu "Dane".
Możliwe, że po przeinstalowaniu systemu, program ASIA będzie działał bez powtórnej instalacji. Zwykle w Windowsie są już odpowiednie biblioteki.

Pozdrawiam
Piotr[/quote]

Piotrze nie mam w tej chwili dostępu do internetu na moim komputerze (i tak będzie przez jeszcze kilka dni) a mam dużo czasu by indeksowac.
Skopiowalam sobie skany ściągnięte na inny komputer i umiescilam w odpowiednim pliku. Niestety ASIA tych skanów nie widzi . Czy można jakoś ręcznie stworzyc plik *.asia i umieścić go w folderze Dane

_________________
Pozdrawiam
Anna

Poszukuję osób o nazwisku:
Balasiewicz, Litwin, Szklarek, Snycer, Smektała, Szpurtacz (Jutrosin),


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2014, 15:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, 18:31
Posty: 235
T0mek_0 napisał(a):
Muszę przeinstalować system na swoim komputerze a jestem w trakcie indeksacji.
Jakie pliki, katalogi, wpisy w rejestrze itp. zachować i potem przywrócić na nowym systemie, żeby nie stracić swojej dotychczasowej pracy?

Proszę skopiować cały katalog z programem ASIA (zwykle "C:\Program Files\asia"). Zależy to jeszcze od ustawień w systemie operacyjnym, ale czasami dane zapisują się też w katalogu "C:\Users\[NAZWA-UŻYTKOWNIKA]\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\asia".
Najważniejsze są pliki "*.asia" w katalogu "Dane".
Możliwe, że po przeinstalowaniu systemu, program ASIA będzie działał bez powtórnej instalacji. Zwykle w Windowsie są już odpowiednie biblioteki.

Pozdrawiam
Piotr[/quote]

Piotrze nie mam w tej chwili dostępu do internetu na moim komputerze (i tak będzie przez jeszcze kilka dni) a mam dużo czasu by indeksowac.
Skopiowalam sobie skany ściągnięte na inny komputer i umiescilam w odpowiednim pliku. Niestety ASIA tych skanów nie widzi . Czy można jakoś ręcznie stworzyc pusty plik *.asia i umieścić go w folderze Dane i potem indeksowac?

_________________
Pozdrawiam
Anna

Poszukuję osób o nazwisku:
Balasiewicz, Litwin, Szklarek, Snycer, Smektała, Szpurtacz (Jutrosin),


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2014, 21:27 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
W wykazie jednostek w BaSI http://basia.famula.pl/skany jest dwa razy umieszczony Gostyń pow.gostyński.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2014, 21:34 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
Genowefa napisał(a):
W wykazie jednostek w BaSI http://basia.famula.pl/skany jest dwa razy umieszczony Gostyń pow.gostyński.


Nie tylko.

Mam wrażenie że dublują się te parafie które mają udostępnione akta pochodzące z różnych archiwów.

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2014, 16:40 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
anykey napisał(a):
Genowefa napisał(a):
W wykazie jednostek w BaSI http://basia.famula.pl/skany jest dwa razy umieszczony Gostyń pow.gostyński.


Nie tylko.

Mam wrażenie że dublują się te parafie które mają udostępnione akta pochodzące z różnych archiwów.

Zgadza się, poprawiłem :) Poza tym zaktualizowałem też listę, o czym pisałem w innym wątku (brakowało części jednostek).

J1anka napisał(a):
Piotrze nie mam w tej chwili dostępu do internetu na moim komputerze (i tak będzie przez jeszcze kilka dni) a mam dużo czasu by indeksowac.
Skopiowalam sobie skany ściągnięte na inny komputer i umiescilam w odpowiednim pliku. Niestety ASIA tych skanów nie widzi . Czy można jakoś ręcznie stworzyc pusty plik *.asia i umieścić go w folderze Dane i potem indeksowac?

Na bazie samych skanów ręcznie nie stworzysz tych plików, trzeba je przekopiować razem ze skanami. Jeśli nie masz takiej możliwości, napisz na mojego maila, którymi jednostkami jesteś zainteresowana (wszystkie zarezerwowane?), a odeślę Tobie przygotowane pliki *.asia.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2014, 06:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Mam zasadnicze pytanie.
Zindeksowałem akty zapowiedzi i ślubów Wilczyny 1808/1809, ale numer wpisu na Asia, nie zgadza się z numerem w księdze. Biorąc do indeksowania kolejny skan, z automatu wyskakuje wpis nr 1. Jak mam to zrobić, żeby numery się pokrywały? Oczywiście w komentarzach wpisywałem poprawny nr aktu, ale w nagłówku/tytule (nie wiem jak to nazwać) zawsze będzie nr 1 i 2, zamiast np. 12 i 13. Czy można to jakoś poprawić?

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2014, 11:00 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Henryku, zauważ, że to jest nr skanu a nie metryki i pozwala to szybko odnaleźć wpis na konkretnym skanie. Twoja propozycja sprawdziłaby się tylko w przypadku wpisywania z USC, bo tu każdy skan ma jeden wpis.Natomiast w przypadku parafii, gdzie na jednym skanie mamy więcej wpisów już to nie gra. Chyba musiałoby być nowe , oddzielne pole w Asi by wpisywać nr metryki.To tylko moje "rozmyślania", bo Piotr może i tutaj wprowadzi zmianę zgodną z Twoją sugestią.
Pozdrawiam Bożena

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2014, 12:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Witam Henryku!
Ja nie wiem czy dobrze rozumiem w czym problem ale jak jesteś już zalogowany do ASIA, wybrałeś rodzaj dokumentu np. Parafia Katolicka - chrzty i na jednym skanie występuje kilka pozycji to wpisujesz je każdą z osobna w miejscu: WPIS NA STRONIE przesuwając strzałką ">" w prawo aż do wyczerpania imion i nazwisk a potem przechodzisz do następnego skanu i powtarzasz.

Pozdrawiam
Bożena

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2014, 13:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Genowefa napisał(a):
Henryku, zauważ, że to jest nr skanu a nie metryki i pozwala to szybko odnaleźć wpis na konkretnym skanie. Twoja propozycja sprawdziłaby się tylko w przypadku wpisywania z USC, bo tu każdy skan ma jeden wpis.Natomiast w przypadku parafii, gdzie na jednym skanie mamy więcej wpisów już to nie gra. Chyba musiałoby być nowe , oddzielne pole w Asi by wpisywać nr metryki.To tylko moje "rozmyślania", bo Piotr może i tutaj wprowadzi zmianę zgodną z Twoją sugestią.
Pozdrawiam Bożena

Bożenko,
Piotr już dodał i wszystko jest dobrze. Chyba coś mi się pomyliło z Poznan Projekt, bo tylko tam są takie wpisy, o które mi chodziło (przed rokiem jest podany nr aktu). Myślałem, że coś robię źle, bo jak już się za coś zabieram, to lubię to robić poprawie i dokładnie, stąd moje wątpliwości. Przepraszam za zamieszanie :-)
A swoją drogą, polubiłem indeksowanie.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2014, 13:25 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Henryku, nie masz za co przepraszać :) Dzięki różnym sugestiom indeksujących BaSIA jest coraz doskonalsza, bo wspaniały Piotr, jak tylko to możliwe, spełnia nasze życzenia. A wynik tego? sam widzisz, polubiłeś indeksowanie.
Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2014, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
Bożenko,
Mam wiele szacunku dla Piotra za ogrom pracy i czasu jaki na to poświęca. Na razie zajmuję się przede wszystkim indeksowaniem skorowidzów i trochę żałuję, że Piotr nie spełnił swojej obietnicy właśnie skorowidzów dotyczącej. Chodziło o to, że miało się znaleźć w ASIA jakieś okienko, w którym można by zaznaczyć, że są to dane ze skorowidzów, a więc niepełne. W każdym wpisie co prawda podaję nr aktu, ale wpisywanie takiej wiadomości (skorowidz) zajmowało by zbyt wiele czasu.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, 10:04 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2011, 21:34
Posty: 139
Witam Henryku.Przepraszam ze tutaj pisze ale nie wiem gdzie.U mnie w Luboniu jest cukiernia Krzyzan moze to jest twoje.Pozdrawiam Irena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, 10:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5195
Lokalizacja: Poznań
irena kondrzycka napisał(a):
Witam Henryku.Przepraszam ze tutaj pisze ale nie wiem gdzie.U mnie w Luboniu jest cukiernia Krzyzan moze to jest twoje.Pozdrawiam Irena


Witaj Ireno,
Firma Krzyżan początkowo nazywała się Krzyżański, bo założył ją Konrad Krzyżański jeszcze przed wojną w pasażu Apollo w Poznaniu. Nie wiem po co skrócili tą nazwę, bo to tak jak posługiwanie się cudzym nazwiskiem, a do tego wprowadza w błąd.
Nie ma znaczenia gdzie do mnie piszesz, wiadomości i tak docierają :-) Dziękuję!

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, 21:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Piotrze,
w ASI mam problem, mimo zarezerwowania materiałów z Piły, przy próbie ich pobrania, okazuje się, że w oknie pobierania z serwera w wykazie archiwów nie wyświetla się oddział z Piły.
Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
Pewnie trzeba pobrać nowszą wersję ASI.
Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Zainstalowałem wersję ASI (stan z 10 stycznia br.) z linku podanego przez Piotra, czyli
http://www.basia.famula.pl/asia/ASIA-setup.exe
i dalej nic!
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, 22:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 145
Lokalizacja: Kościan
Faktycznie, u mnie też Piły nie ma.

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, 23:42 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Też nie mam Piły

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2014, 09:50 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Rzeczywiście brak jest Piły. Program mam trochę "rozgrzebany", ale postaram się dziś wrzucić nową wersję ze zaktualizowaną listą.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2014, 14:13 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Piotrze.
Zindeksowałam dwie jednostki "nietypowe"tzn nie metryki a Pozostałe
i zauważyłam pewien problem.
Tak to wygląda pod adresem http://basia.famula.pl/skany
1. /Spis Weteranów i Wdów po weteranach z 1863 r./ 1925-0 (53/296/2.14/796) Nowość - zindeksowano!
2. /Zjednoczenie Inwalidów Wojny Światowej Ziem Zachodnich w Poznaniu/ 1935-1939 (53/296/2.14/807) Nowość - zindeksowano!
1. jest dostępne w wyszukiwarce-listy są umieszczone i wyszukują się nazwiska
2. nie ma w wyszukiwarce
doszłam do wniosku, że przyczyna tkwi w ograniczeniu lat zawartości bazy; mamy lata 1603-1930 i wyszukiwarka "nie łapie" lat późniejszych-w tym konkretnym przypadku 1935-1939

Dalej:
http://www.basia.famula.pl/zawartosc
Pełna lista w porządku alfabetycznym
na tej liście nie ma odnotowane, że zindeksowano te jednostki (konkretnie powinno być przy Poznaniu) ; to trochę "niezręczne", bo jeśli ktoś będzie szukał opracowanych już list czy innych nietypowych zapisów pomyśli, że nic nie zostało zrobione, a tak często pytamy na forum o tego rodzaju wykazy. Jeżeli te nietypowe jednostki znalazły się w wykazie i można je pobrać i zarezerwować do wykonania to wg mnie powinny mieć też "dalszy ciąg". Zarezerwowałam kilka innych podobnych jednostek, ale teraz zastanawiam się czy jest sens to indeksować skoro wyszukiwarka pomija.

A tak to wygląda w Profilu-do odczytu i pobrania
Archiwum;Zespół;Seria;Jednostka;Skan;Wpis;Rok;Rodzaj;"Imię 1";"Nazwisko 1";"Imię 2";"Nazwisko 2";"Imię ojca 1";"Nazwisko ojca 1";"Imię matki 1";"Nazwisko matki1";"Imię ojca 2";"Nazwisko ojca 2";"Imię matki 2";"Nazwisko matki 2";"Wiek 1";"wiek 2";"Inne osoby";Komentarz
53;296;2.14;807;5;1;1934;other;;;;;;;;;;;;;0;0;"; Seweryn Krawiec ; Kaimierz Figurski ; Leon Pluta ; Andrzej Lewandowski ; Władysław Knoll ; Franciszek Kucharzewski ";"Stowarzyszenie Inwalidów-Weteranów Wojny Światowej w Poznaniu adresy"

albo tak
Archiwum Zespół Seria Jednostka Skan Wpis Rok Rodzaj Imię 1 Nazwisko 1 Imię 2 Nazwisko 2 Imię ojca 1 Nazwisko ojca 1 Imię matki 1 Nazwisko matki1 Imię ojca 2 Nazwisko ojca 2 Imię matki 2 Nazwisko matki 2 Wiek 1 wiek 2 Inne osoby Komentarz
53 296 2.14 796 1 1 1925 other 0 0
53 296 2.14 796 6 1 1925 other 0 0 ; Piotr, Adamczak, ; Józef , Adamczewski, Wawrzynowo; Wojciech, Andryan, Dachowa; Szymon, Brodziak, Kotłów; Marcin, Broński, Przysieczyn; Ludwik, Bieszyński, Giecz; Wacław, Antoniewicz, Mosina; Aleksander, Cielecki, Poznań; Jan, Cieslikowski, Bydgoszcz; Walenty, Czerkawski, Poznań; Antoni, Brochocki, Śliwniki; Hipolit , Daszyński, Zegrze; Walery, Daleszyński, Poznań; Ludwik, Dobrowolski, Poznań; Karol, Dobrzeniecki, Poznań; Stanisław, Dymczyński, Gniezno; Stanisław, Dykierski, Poznań; Franciszek, Ezap, Mimowola; Wojciech, Gkuth, Ostrów; Józef, Galus, Dębnica; Maksymilian, Gorgolewski, Poznań; Baltazar, Hankiewicz, Pakość; Andrzej, Jabłoński, Bydgoszcz; Tomasz, Jędrzejak, Nabyszyce; Wincenty, Kapałczyński, Młynkowo; Konstanty, Kapałczyński, Ostrów "Spis weteranów z 1863 roku
adresy"

A szkoda-nie jest to "szczęśliwy" układ danych, lepsza byłaby kolumna, nazwisko kolejno w pionie :(

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2014, 16:51 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Eugeniusz napisał(a):
Piotrze,
w ASI mam problem, mimo zarezerwowania materiałów z Piły, przy próbie ich pobrania, okazuje się, że w oknie pobierania z serwera w wykazie archiwów nie wyświetla się oddział z Piły.


Umieściłem na serwerze zaktualizowaną wersję programu ASIA
http://www.basia.famula.pl/asia/ASIA-setup.exe

Genowefa napisał(a):
2. /Zjednoczenie Inwalidów Wojny Światowej Ziem Zachodnich w Poznaniu/ 1935-1939 (53/296/2.14/807) Nowość - zindeksowano!
[...]
2. nie ma w wyszukiwarce
doszłam do wniosku, że przyczyna tkwi w ograniczeniu lat zawartości bazy; mamy lata 1603-1930 i wyszukiwarka "nie łapie" lat późniejszych-w tym konkretnym przypadku 1935-1939


Rzeczywiście, lata te lata były pomijane przez wyszukiwarkę. Zmieniłem rok najmłodszych wpisów na obecnie aktualny.

Genowefa napisał(a):
http://www.basia.famula.pl/zawartosc
Pełna lista w porządku alfabetycznym
na tej liście nie ma odnotowane, że zindeksowano te jednostki (konkretnie powinno być przy Poznaniu) ; to trochę "niezręczne", bo jeśli ktoś będzie szukał opracowanych już list czy innych nietypowych zapisów pomyśli, że nic nie zostało zrobione, a tak często pytamy na forum o tego rodzaju wykazy. Jeżeli te nietypowe jednostki znalazły się w wykazie i można je pobrać i zarezerwować do wykonania to wg mnie powinny mieć też "dalszy ciąg". Zarezerwowałam kilka innych podobnych jednostek, ale teraz zastanawiam się czy jest sens to indeksować skoro wyszukiwarka pomija.

Kiedy tworzyłem tę listę, nie myślałem że indeksowane będą akta inne niż metrykalne i jako tako lista ta robi się niepraktyczna. Księgi te mogę dodać jako "inne", ale i tak to niewiele będzie mówiło zainteresowanym. Najlepiej przy sprawdzaniu opracowań, posiłkować się też listą http://www.basia.famula.pl/skany
Jak najbardziej jest sens indeksować te materiały. W bazie są one przecież dostępne, a same listy kiedyś z pewnością poprawię i ujednolicę.

Genowefa napisał(a):
A tak to wygląda w Profilu-do odczytu i pobrania
Archiwum;Zespół;Seria;Jednostka;Skan;Wpis;Rok;Rodzaj;"Imię 1";"Nazwisko 1";"Imię 2";"Nazwisko 2";"Imię ojca 1";"Nazwisko ojca 1";"Imię matki 1";"Nazwisko matki1";"Imię ojca 2";"Nazwisko ojca 2";"Imię matki 2";"Nazwisko matki 2";"Wiek 1";"wiek 2";"Inne osoby";Komentarz
53;296;2.14;807;5;1;1934;other;;;;;;;;;;;;;0;0;"; Seweryn Krawiec ; Kaimierz Figurski ; Leon Pluta ; Andrzej Lewandowski ; Władysław Knoll ; Franciszek Kucharzewski ";"Stowarzyszenie Inwalidów-Weteranów Wojny Światowej w Poznaniu adresy"
A szkoda-nie jest to "szczęśliwy" układ danych, lepsza byłaby kolumna, nazwisko kolejno w pionie :(

Nie mogę dać nazwisk w pionie, kiedy w pionie są kolejne skany. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, natomiast muszą one być możliwe do zrealizowania.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2014, 18:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Dzięki Piotrze, już działa!
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2014, 18:56 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuję, Piotrze.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2014, 20:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Gratulacje dla koleżanki Janiny Walczak za osiągnięcie 100 tysięcznego wpisu w "Basi".

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2014, 21:37 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Rzeczywiście, dziś Janina jako pierwsza osiągnęła w naszym projekcie ten fantastyczny wynik 100 tys., ale Ty Rafale jesteś niewiele, bo zaledwie 800 wpisów dalej.

Serdeczne gratulacje dla Was i dla wszystkich indeksujących, dzięki Wam cały projekt ma już prawie 1,5 mln wpisów! :D

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2014, 22:23 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2009, 21:04
Posty: 46
Lokalizacja: Kościan
Cieszę się że mam swój mały wkład w tym projekcie. Kolego Rafale, Tobie też gratuluję ogromu pracy, którą wykonałeś. Dzięki Tobie i innym indeksującym udało mi się odnaleźć kilkanaście osób, które na przełomie wieków rozpierzchły się po świecie, a gdyby nie projekt BaSIA i Poznan Project nie byłoby to możliwe.

_________________
Janina Walczak

Poszukuję: Bartkowiak, Gron, Nadolny, Szymański, Łowicki (powiat kościański, śremski),


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2014, 22:42 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Obrazek

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2014, 05:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Dziękuję również. :D
Dobrze, że rodzina wyrozumiała (genealogia moją pasją, od bez mała 35 lat) i trochę możliwości w pracy.
Pozdrawiam serdecznie.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2014, 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 619
Lokalizacja: Turek
krambud napisał(a):
Dobrze, że rodzina wyrozumiała (genealogia moją pasją, od bez mała 35 lat) i trochę możliwości w pracy.

Rafale, mam nadzieję, że sam sobie jesteś szefem, bo zdarza się, że niektórzy pracodawcy śledzą aktywność swoich pracowników w internecie :)

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2014, 20:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Prywatny komputer w pracy. :lol:

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2014, 18:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Również dołączam się do gratulacji! Jest to naprawdę wspaniały wynik, który wymagał zapewne długiej pracy... Dla mnie szczytem marzeń było dojść do 10 tys., co nie oznacza, że rezygnuję z indeksacji... :lol: Życzę dalszych sukcesów i... jak najszybszego dobicia do 200 tysięcy! :D

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2014, 19:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Chciałbym wiedzieć, jak wybrnąć z sytuacji, kiedy w skanach ślubów widnieje tylko strona, gdzie podani są świadkowie i widnieją podpisy nowożeńców, świadków i urzędnika stanu cywilnego. Przykład z SzWA:
http://szukajwarchiwach.pl/53/1912/0/3/32/skan/full/HGTD47bj7Bm4Y-O9V3Gxig
Czy wówczas również mam zindeksować taki przypadek? Jeśli tak to:
- czy brać pod uwagę podpisy nowożeńców i wpisać ich dane w okienka dla nich przeznaczone;
- czy wpisać tylko i wyłącznie nazwiska świadków i ewentualne dopiski znajdujące się na tej stronie?
Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2014, 20:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 427
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Wpisać to co jest, włącznie z nazwiskami młodych. Z drugiej strony nie mogę pojąć bezczynności naszej "skanowej skarbnicy narodowej" NAC, która ociąga się ze sprostowaniami przesłanymi im meilowo o błędach, brakach lub pominięciach niektórych skanów.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2014, 10:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 664
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Dziękuję za odpowiedź. W ogóle cała jednostka, którą teraz mi przyszło indeksować (53/1912/3/32 - USC Nowe Miasto nad Wartą, Księga małżeństw 1884), jest po prostu "dziwna" - raz są skany pojedynczych stron, by za chwilę były dwie strony na jednym skanie. I tak na przemian...

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 kwi 2014, 16:39 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2009, 10:52
Posty: 153
Witam.
Mam pytanie dot.Ostrowa Wielkopolskiego.
Chrzty parafii katolickiej są do 1874 a w przypadku USC istnieje luka pomiędzy 1876 a 1893.
Czy przewidziana jest.ind.parafii po 1874 lub wypełnienie luki pomiędzy 1876 a 1893 rokiem albo tez jedno i drugie?
Stefan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basia
PostNapisane: 02 kwi 2014, 17:09 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
Na tę chwilę nie ma skanów z brakującego okresu. Jeśli się pojawią, jest szansa, że ktoś się nimi zajmie :)

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Basia
PostNapisane: 02 kwi 2014, 18:08 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2009, 10:52
Posty: 153
OK.Dziękuję.
Stefan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2014, 14:16 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Piotrze.
Mam prośbę. W przesłanej wczoraj jednostce 53 296 2.14.802 pominęłam wpis ze skanu 9,10,19 i 46 :( Dzisiaj przesłałam ową jednostkę ponownie -już poprawioną. Proszę -podmień na BaSi. I bardzo przepraszam za zamieszanie spowodowane moją nieuwagą.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2014, 14:22 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Nic nie szkodzi, już poprawione :)

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2014, 16:08 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuję.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 70  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL