Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 wrz 2024, 00:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lip 2015, 17:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 885
Lokalizacja: Poznań
Moi Drodzy.Chciałam poprawic wyglad zabytkowych , bo prawie 100 letnich grobów ksiedza Rudala i Jego rodziny.
Zleciłam ja miejscowemu kamieniarzowi.Zapłaciłam 300 zł, nie widząc "dzieła", sytuacja ta została wymuszona poważnymi problemami zdrowotnymi .
Poprosiłam kuzyna,by za mnie wyłożył pieniądze, aby kamieniarz nie czekał.
Wczoraj byłam zobaczyc efekt i oddać pieniądze kuzynowi.
Przyznam,że widok tejże "naprawy" prawie doprowadził mnie do apopleksji.
Oto on
http://fotoforum.gazeta.pl/a/77260.html
Rozmawiałam telefonicznie z wykonawca, bo osobiście był niedostępny, ale bardzo zadowolony ze swego dzieła. Zareklamowałam to cóś i domagałam się poprawy.
Boje się jednak,że poprawa ,spowoduje jeszcze gorszy widok, że groby zostaną uszkodzone.
Nie wiem co robić.
Macie jakieś pomysły?

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2015, 19:47 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
W moim mieście trzeba wszelkie naprawy, zmiany a tym bardziej renowacje zabytkowych mogił zgłaszać w kancelarii cmentarnej z podaniem wykonawcy i kosztorysem. To trochę uciążliwe i nie bez opłaty w kancelarii ale jest swego rodzaju umowa o wykonanie i łatwiej jest dochodzić swoich praw gdyby wykonawca zrobił coś ,co nas nie zadowoli. Kierowniczka kancelarii ogląda mogiłę przed renowacją i wyraża zgodę lub nie na nasze ewentualne zmiany. Nie wiem czy sprawdza potem, ale ponieważ nie spisujemy z reguły umów z kamieniarzami mamy tu jakieś potwierdzenie, że to on wykonał. NIGDY NIE PŁACIĆ Z GÓRY!
Radzę -w razie dalszych trudności z kamieniarzem zgłosić sprawę do cechu załączając fotografie tej pseudo usługi.
Jeżeli boisz się, że ten wykonawca zrobi jeszcze większa szkodę możesz -z pomocą cechu -zlecić usługę innemu a ten partacz zobowiązany będzie zwrócić ci pieniądze i wypłacić odszkodowanie lub pokryć całkowicie koszt usługi innego kamieniarza. To już zależy od cechu a czasem można się dogadać-mam nadzieję, że jednak się dogadacie i zrobi wszystko jak należy...o ile to kamieniarz, bo trochę wątpię. To co widzę jest okropną szkodą. :shock:

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2015, 20:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 885
Lokalizacja: Poznań
Genowefo, to jest kamieniarz. Ma swój warsztat przy cmentarzu. Stąd moja u niego wizyta. Pytałam o zasady napraw i widziałam jego nagrobki .
Czegoś takiego się nie spodziewałam .
Dziękuje za radę. Wykorzystam.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2015, 17:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwi 2007, 21:41
Posty: 106
Lokalizacja: Poznań
Jak potoczyły się dalsze losy tych nagrobków? Udało się coś naprawić?

Niestety, źle przeprowadzona renowacja może przynieść więcej nieodwracalnych szkód, niż nawet nie zrobienie niczego.
Tylko, że jak wiem z doświadczenia z pracy, profesjonalna renowacja takich grobów to już niestety wydatek kilku tys. złotych :-( (ok. 4 - 6 tys. zł za podobne nagrobki).

Pozdrawiam,
Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL