Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 20 wrz 2024, 00:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 cze 2015, 22:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lip 2011, 12:59
Posty: 211
Lokalizacja: Śrem-Kórnik
Proszę o przetłumaczenie aktu ślubu Tomasza Głuszaka i Marianny Szczepaniak.
http://szukajwarchiwach.pl/53/1832/0/3/ ... /#tabSkany

Sprawa jest o tyle ciekawa z tym ślubem. że odnaleziony wcześniej dokument na Poznań Projekt, pokazujący ślub tej pary odnalazłem w AAP i okazało się, że w zapisach o wieku młodych ksiądz w księgach wpisał wiek pana młodego na lat 30 a panny młodej na 16. Akt urodzenia pana młodego odnalazłem i wiem, że w dniu ślubu miał lat 33.
W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać kto tu kłamie i po co???
Wiem, że będę musiał odszukać akt urodzenia lub chrztu panny młodej i to rozwiąże ostatecznie zagadkę wieku w momencie ślubu.

_________________
Pozdrawiam
Piotr Guzik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 cze 2015, 14:42 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5621
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
nr 26
Lubrze, dnia 4 października 1884
Przed niżej podpisanym urzędnikiem stanu cywilnego stawili się dzisiaj celem zawarcia małżeństwa:
1. parobek Tomasz Głuszak, przez znanego gospodarza Marcina Borowczyka uznany co do osoby, wyznania katolickiego, urodzony dnia 17 listopada 1851 roku w Masłowie pow. Śrem, zamieszkały w m. Zakrzewo Olędry* pow. Śrem, syn gospodarza Macieja Głuszaka i jego zmarłej żony Franciszki z domu Marcinkowska, zamieszkały w (Masłowie) Zakrzewo Olędry pow. Śrem
2. służąca Maria Szczepaniak przez znanego parobka Kazimierza Szczepaniaka uznana co do osoby, wyznania katolickiego, urodzona 3 sierpnia 1863 roku w Sulęcinie pow. Środa, zamieszkała w Sulęcinie pow. Środa córka zmarłego gospodarza Wojciecha Szczepaniaka i jego żyjącej żony Małgorzaty z domu Staszak zamieszkałej w Sulęcinie pow. Środa
Jako obrani świadkowie stawili się:
3. gospodarz Marcin Borowczyk, znany co do osoby, lat 36, zamieszkały w Solec pow. Środa
4. parobek Kazimierz Szczepaniak, znany co do osoby, lat 23, zamieszkały w Sulęcinie pow. Środa
Urzędnik stanu cywilnego skierował do narzeczonych w obecności świadków każdemu z osobna i po kolei następujące pytanie: czy oświadczają, że chcą zawrzeć związek małżeński. Narzeczeni odpowiedzieli twierdząco, po czym nastąpiło stwierdzenie urzędnika, że ogłasza ich jako prawomocnie zaślubionych małżonków.
Odczytano, przyjęto i przez wszystkich stawających podpisano
(-) Tomasz Głuszak
(-) Maryjanna Głuszak Szczepaniak
(-) Marcin Borowczyk
(-) Szczepaniak Kazimię
Urzędnik stanu cywilnego
(-) podpis nieczytelny


* http://www.amzpbig.com/maps/3969_Xions_1940.jpg

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 cze 2015, 20:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lip 2011, 12:59
Posty: 211
Lokalizacja: Śrem-Kórnik
Cytuj:
Proszę o przetłumaczenie aktu ślubu Tomasza Głuszaka i Marianny Szczepaniak.
http://szukajwarchiwach.pl/53/1832/0/3/ ... /#tabSkany

Wojtku!
Serdeczne podziękowanie za tłumaczenie, w szczególności zaś za link do mapy tych terenów.
Dziękuję i pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL