Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 20 wrz 2024, 08:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 paź 2015, 19:56 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2012, 00:14
Posty: 118
Bardzo proszę o tłumaczenie lat urodzenia młodych...1869?/ 1879...? 1877...? oraz informacji o rodzicach

http://www.fotosik.pl/zdjecie/db1e50c12edd07d0

... a z poniższego aktu interesują mnie informacje o rodzicach... Miejsce urodzenia jana to Boguszyny...? powiat Pyrzyce...?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/42bb2d83e2c7a92a

Z góry bardzo, bardzo dziękuję.... :)

ps. Już trochę odczytuję... staram się jak mogę... :wink:

_________________
Ania
_______________________________________________________________________________________________________

Nazwiska - Szczechowiak (Niewierz/Brody), Dobrucki (Oborzyska), Haremza (Krajkowo), Nowaczyk alias Beszterda (Krajkowo), Józefowski (Duszniki)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2015, 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012, 08:30
Posty: 130
Lokalizacja: Gryfino
Tłumacz ze mnie marny tak jak to pierwsze zdjęcie (lepszy byłby skan) ale jeżeli chodzi o datę to ja tutaj widzę "urodzony siódmego sierpnia tysiąc osiemset dwudziestego dziewiątego w Annenhaus ... Landsberge..."?? dalej trudno odczytać.
A w drugim zdjęciu jest: "urodzony piętnastego listopada roku tysiąc dziewięćset w Gottberg..."

Lepsze byłyby skany.

Może troszkę pomogłem.
Pozdrawiam.

_________________
Pozdrawiam | Aleksander


Poszukuję informacji o drukarni plac Działowy 9 / św. Wojciech 4 którą prowadził Aldon Dąbkiewicz w latach 1930-ch
Ktokolwiek widział > akt urodzenia Bronisława Kordelasińska 22/08/1906 oraz Aldon Dabkiewicz 27/07/1904


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2015, 23:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Olko napisał(a):
Tłumacz ze mnie marny tak jak to pierwsze zdjęcie (lepszy byłby skan) ale jeżeli chodzi o datę to ja tutaj widzę "urodzony siódmego sierpnia tysiąc osiemset dwudziestego dziewiątego w Annenhaus ... Landsberge..."?? dalej trudno odczytać.
A w drugim zdjęciu jest: "urodzony piętnastego listopada roku tysiąc dziewięćset w Gottberg..."

Każda pomoc się liczy, a błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. ;-)

Kilka uzupełnień do Twoich informacji:
1. Daty urodzenia: on - 1829, ona - 1867
Jego rodzice - właściciel Johann Friedrich Brätsch i Hanne Charlote z domu Hartwich, oboje zmarli w Baronowicach
Jej rodzice - mieszczanin Wilhelm August Wegwitz i Caroline Friederike Amalie z domu Briesemeister, oboje zmarli w m. Stara Łącznica
2. O rodzicach nic nie napisano. Podano tylko numery aktów urodzenia (USC Boguszyny Nr 32/1900 i USC Gościmiec Nr 11/1900).
No i narzeczonym nie był Jan, ale Paul Otto Krüger. Miejsce jego urodzenia to Boguszyny pow. Pyrzyce

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2015, 00:49 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2012, 00:14
Posty: 118
Dziękuję bardzo.... :D

_________________
Ania
_______________________________________________________________________________________________________

Nazwiska - Szczechowiak (Niewierz/Brody), Dobrucki (Oborzyska), Haremza (Krajkowo), Nowaczyk alias Beszterda (Krajkowo), Józefowski (Duszniki)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL